Evde Ek İşEk İş Fikirleri

Evde Plastik Bardak Paketleme İşi İle 2.000 TL Ek Gelir

Evde plastik bardak paketleme işi ile aileniz için ek gelir sağlayabilir ve ekonomik seviyenizi kendi imkanlarınızla arttırabilirsiniz. Bu iş için yapmanız gerekenleri, nereden başlayacağınızı ve aylık kazancınızı nasıl arttırabileceğinizi anlatmaya çalıştık.

Birçok aile ekonomik sıkıntılarını evde paketleme işi ile çözmeye çalışmakta bir çoğu da başarmaktadır. Bu tarz işler sayesinde evinizde oturarak, televizyon başında para kazanabilir ve hem çok fazla yorulmamış hem de sizi tatmin edecek miktarda para kazanmış olursunuz.

Evde paketleme işi oldukça rağbet gören iş kollarından biridir. Genellikle ekstra eğitim ve bilgiye ihtiyaç duyulmadan yapılmaktadır. Bu modellerinden biri de evde plastik bardak paketleme işi düşünülebilir. Peki nedir bu iş, nasıl yapılır? İsterseniz buna bir göz atalım.

Evde Plastik Bardak Paketleme İşi Nedir? Nasıl Yapılır?

Tüm paketleme işleri gibi evde plastik bardak paketleme işi de oldukça kolay ve hızlı yapabileceğiniz işlerdendir. Bildiğiniz üzere plastiği hayatımızdan ne kadar çıkarmaya çalışsak da bir şekilde hayatımızın içerisindedir. Mutlaka sizde hastanelerde, kafelerde, mağazalarda, dükkanlarda su sebillerinin veya çay içmek istediğinizde bu plastik bardaklara denk gelmişsinizdir. Peki bu bardaklar oralara nasıl geldi daha önemli olan soru ise bu bardaklar şeffaf poşetlere 25’li, 50’li veya 100’lu nasıl koyuldu. İşte bu işin tanımı tam olarak bu soruda yatmaktadır. En nihayetinde birileri bu bardakları poşetlere koymak zorunda.

Fabrikalarda yapılan bazıları geri dönüşüm imkanıyla bardağa dönüştürülen bu materyallerin poşetlenmesi, makineler tarafından yapılmaya kalkıldığında astarı yüzünden pahalıya çıktığı belirlenmiş. Bu işi insanların yapması daha ucuza geldiği için firmalar evde iş yapmak isteyen kişilere bu tarz işleri veriyor. Peki evde bardak paketleme işi nasıl yapılıyor?

Bu konuyu fazla uzatıp sizi sıkmaya gerek yok. Firmalar kolilerce plastik veya karton bardağı size getiriyor ve sizden öncelikle bardakları ebat, renk ve kullanım amacına göre gruplandırmanız isteniyor. Siz de bu işlemi bitirdikten sonra firmaların istediği adetlerde bardakları iç içe koyarak şeffaf poşetlere yerleştiriyorsunuz ve poşetin ağzını zımba, bant veya bir ısıtıcı ile kapatıyorsunuz. Bittiğinde ise kolilere düzenli bir şekilde yerleştiriyorsunuz. Evde plastik bardak paketleme işi bu kadar basit ve kolaydır.

Evde Plastik Bardak Paketleme İşi İle Aylık Ne Kadar Kazanılır?

Geldik en çok merak edilen konuya; bu işten aylık ne kadar kazanabilir ve nasıl daha fazla ek gelir sağlayabilirsiniz? Firmalar çoğunlukla paket başı ücret ödemesi yapmaktadırlar. Ortalama 50 kuruş ile 1.5 TL paket başı ücretleri bulunmaktadır. Biz bunu paket başı 1 TL diye baz alırsak, günde ortalama 60 – 70 adet paketleme yaptığınız takdirde aylık 2.000 TL civarında ek gelir sağlayabilirsiniz. Peki nasıl daha fazla kazanabilirsiniz?

Tüm evde paketleme işlerinde olduğu gibi kazanç sizin hızınız ve düzgün yapacağınız iş ile doğru orantılıdır. İlk seçenek günde 60 veya 70 den daha fazla bardak paketleme imkanınız varsa haliyle daha fazla para kazanabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise bunu tek başınıza değil bir ekip kurabilir, bu akraba, eş, dost, komşu olabilir, daha kısa zamanda daha çok bardak paketleyebilirsiniz. Ne kadar para kazanacağınız tamamen size bağlı olduğunu bilmelisiniz.

Evlere İş Veren Firmalar ve Telefon Numaraları Nasıl Bulunur?

Aslında insanların en çok zorlandıkları kısım burasıdır. Evlere iş veren firmalar ve telefon numaraları nereden ve nasıl bulunur sorusu bu işi yapmak isteyen insanlara sanki külfet gibi gelmektedir. Ama hiç öyle değil biraz araştırma yapmanız eğer size para kazandıracaksa neden zor gelsin ki. Biz evde ek iş yazılarımızda firmaların adres, telefon, isim gibi bilgilerini paylaşmaktan kaçınıyoruz. Sebebi ise hem sizin için hem de firmalar için güvenlik açığı oluşturmasından korkuyoruz.

Bu sebeple isterseniz aşağıda yer alan “Seni Fark Etmelerini Sağla !” kısmına bilgilerinizi girerek evde plastik bardak paketleme işi yapacak kişileri arayan firmaların sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer yazmak istemezseniz İşkur‘un resmi internet sitesine üye olabilir, Facebook, Instagram gibi sosyal medyadan evde ek iş fırsatlarını incelemeyi düşünebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden firma bulursanız, bu firmanın ne kadar güvenilir olduğuna da bakmayı unutmayın.

Not: “Seni Fark Etmelerini Sağla !” kısmı evde iş imkanı sunan firmaların sizi bulmasını kolaylaştırmak amacıyladır. Herhangi bir firmaya başvuru işlemi değildir.

Bu yazımızı beğendiyseniz belki Evde Sabun Paketleme İşi Sayesinde Aylık 2.000 TL Ek Gelir yazımız da ilginizi çekebilir.

8 Kişi Fark Edilmek İstendi

  1. Ben eve plastik bardak paketleme işi almak istiyorum. Geri dönüşünüzü bekliyorum

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu