Bayilik

Halk Ekmek Bayiliği Almak ve Bayilik Başvurusu

Halk ekmek bayiliği almak için gerekli şartlar nelerdir? Halk ekmek bayilik açmanın 2021 yılı aylık kazancı ne kadar? Büyükşehirlerde nasıl bayilik alınır?

Halk Ekmek, 1978 yılında İstanbul’da kurulmuş, ucuz fiyatlı, tüketici dostu bir ekmek firmasıdır. Kamu sermayeli olarak kurulmuş olan bu firma, standart fırınlar gibi iş gücünü kullanarak değil, tamamen sanayi sektörünün dinamiklerini kullanarak fabrika ortamında üretim gerçekleştirir. Günde 1 milyon 800 bin ekmeği İstanbul için üreten Halk Ekmek, oldukça yüksek satışlara ulaşmakta ve şehir genelinde ciddi rakamlarda kazançlar sağlamaktadır.

Neden Halk Ekmek Bayiliği

Halk Ekmek tüketici dostu olarak kurulmuş bir firmadır. Bu nedenle fiyatları oldukça uygundur. Özellikle dar gelirlilerin yoğun yaşadığı bölgelerde çok yüksek satış adetlerine ulaşmak mümkün olmaktadır. Her bir Halk Ekmek büfesi günlük bazda çok yüksek satışlar gerçekleştiriyor. İstanbul çapında 3000 şubeye sahip olması nedeniyle tanınan ve bilinen bir markadır.

1- Halk Ekmek bayiliği aldığınızda asla fiyatla ilgili sorun yaşamazsınız.

2- Her gelir grubundan tüketiciye hitap edersiniz.

3- Ciddi gelirler elde etmeniz mümkün olmasa da kendinize bir Türkiye ortalamasında kazanç sağlayabilirsiniz.

4- Sermaye koymadan satış yapma olanağına sahip olursunuz.

Halk Ekmek Bayiliği Şartları Nelerdir?

Bayiliğinin doğurduğu şartlar aşağıdaki gibidir. Dar gelirli insanların iş sahibi olmasını sağladıkları için genel olarak daha dar gelir grubundan işletmeciler aramaktadırlar

1- Bayiliği alacak olan kişinin asgari ücretle veya daha az bir gelirle geçiniyor olması gerekiyor.

2- Halk Ekmek bayiliği açabilmek için, 1000-1500 TL arasında değişen bir büfe kullanım ücreti ödemeniz gerekiyor.

3- Ayrıca üç ayda bir en az 200-300 TL bayi ödemesi yapacağınıza da söz vermeniz gerekiyor.

4- Her bir kasa ekmek başına (18 adet) 16,00 TL ödeme yapacağınıza dair bir söz vermeniz gerkeiyor.

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?

Halk Ekmek firmasından bayilik alabilmek için aşağıda yer alan adımları izlemeniz gerek.

1- Öncelikle muhtara gitmeli ve nüfus cüzdan öğreni almalısınız.

2- Resimli bir şekilde alınmış, ikametgâh ilmuhaberi gerekmektedir.

3- Savcılıktan herhangi bir azılı suç işlemediğinize dair bir savcılık belgesi almanız gerekir.

Halk Ekmek Bayiliği Kar Marjı

Halk Ekmek bayileri yüzde 11 kar marjıyla çalışmaktadırlar. Her bir kasa ekmek satıldığında (18 adet) yaklaşık 2,00 TL kar elde ediyorsunuz. Bayilerin çoğu gün içinde en az 50 kasa ekmek satıyor. Buna bağlı olarka sadece standart çeşit ekmek satışından en az 70-100 TL arası para kazanacağınız garanti edilmiş durumda diyebiliriz. Diğer tür ekmeklerde ise kar marınız yüzde 15’tir. Örneğin, tam buğdaylı bir ekmek 3,5 TL’ye satılıyor. Bu ekmeği sattığınızda, yaklaşık 50-60 kuruş kazanç sağlıyorsunuz.

Halk Ekmek Bayiliği ile Ne Kadar Satış Yaparım?

Halk Ekmek bayiliğini aldıktan sonra ciddi gelirlere ulaşmak mümkün olmasa da satış olarak güzel miktarlara ulaşıyorsunuz. Gün içinde ortalama 2-3 kez, Halk Ekmek aracı büfenize geliyor ve ürünlerinizi dağıtıyor. Her dağıtımda parayı peşin olarak ödüyorsunuz. Son dağıtım aracına ödenen para ile günün sonunda cebinize kalan para sizin kazancınız oluyor.

Genel olarak Halk Ekmek bayileri, 250 gram ağırlıkta normal ekmekleri 1 TL’den satıyor ve her bayi için günde 500 ile 1000 adet arası satılıyor. Diğer tür ekmeklerin de satışları oldukça fazla. Özellikle küçük 100 gramlık ekmekler, tam buğdaylı, kepekli ekmek ve tam tahıllı ekmek gibi ürünlere de talep ciddi anlamda fazla. Bu tip ekmeklerin günlük satışı TL cinsinden 200-300 TL’yi bulabiliyor. Bunlardan da ekstra 30-50 TL arası kazanç elde ediliyor.

Halk Ekmek Bayiliği ile Ne Kadar Para Kazanırım?

Halk Ekmek bayileri yüksek kazanç elde etmese de en azından Türkiye standartlarında para kazanıyorlar. Günde 1000 -1500 TL civarında satış yapan halk ekmek bayileri aylık 5000 ile 7000 arası kazanç elde ediyorlar. Halk ekmek bayileri basit usül vergi ödüyorlar, sigorta ve diğer giderleri topladığınızda 1,500 lira civarında bir giderleri oluyor. Ay sonunda 4500- 5500 arası net bir gelir elde edebiliyorlar.

Halk Ekmek Bayiliği Almanın Avantajları

Halk Ekmek bayiliği almak için yüksek bir sermaye sahibi olmanıza gerek yoktur. Hızlı bir şekilde işinizi kurar ve satışa başlarsınız.

1- Halk ekmek bayiliği alan bireyler, çok az sermaye ile çok yüksek getiriler elde ettiğinden, bayilik alınması bir tercih sebebidir.

2- Hemen her gün en az 1 Halk Ekmek bayisi açılmaktadır, Halk Ekmek firmasının potansiyeli her gün güçlenmektedir.

3- Türkiye ortalamasında bir gelir elde etme imkânı.

Halk Ekmek Bayiliği İletişim Bilgileri

Halk Ekmek firmasından bayilik almak veya bayilik ile ilgili konularda iletişime geçmek için, aşağıda yer alan bayilik başvuru formunu kullanabilirsiniz. Bu formu doldurarak firma ile iletişime geçebilir ve kısa sürede başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

www.ihe.com.tr

Halk ekmek bayiliği nasıl alınır sorusunu cevapladığımız bu yazımız dışında yine bayilik kategorimizde bayilik veren firmalara yer verdik.

4 Kişi Fark Edilmek İstendi

  1. Esenyurt Kuruçeşme’de halk ekmek satan büfe yok ve hayat çok pahalı ve kadın olarak çalışmak istiyorum

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu