Bayilik

KFC Bayilik Şartları, Fiyatları ve Kar Oranları

KFC bayilik şartları ve fiyatları hakkında detaylı bilgiye yazımızda ulaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra neden KFC bayiliği almalısnız ve kar oranları hakkında da detayları öğrenebilirsiniz.

Gizli tarifi ve dünyanın birçok farklı yerindeki şubesiyle 1956’dan beri hizmet veren KFC tavuk restoran zinciridir. Bu yazımızda KFC bayilik şartları ve fiyatları hakkındaki detaylı bilgiyi siz okuyucularımıza sunduk. Tanınan bir markayla işe başlamak ve yüksek gelir elde etmek için farklı bayilikler hakkında da fikir sahibi olmanızı tavsiye ederiz. 

KFC Nedir? 

KFC, 1989 yılından bu yana Türkiye’de yüzden fazla şubesiyle hizmet vermekte olan bir fast food zinciridir. Kentucky Fried Chicken tamlamasının kısaltılmış hali KFC şeklinde marka adı olarak kullanılmaktadır. KFC, dünyanın en büyük ikinci restoran zinciridir. Dolayısıyla geniş bir kitleye sahip olduğunu ve fast food severler tarafından sıkça tercih edildiğini söyleyebiliriz. Lezzet sırlarından biri, çoğu restoran bayiliklerinin aksine ürünlerin ana firmadan donmuş olarak alınmaması ve her işletmede taze olarak pişirilmesidir. KFC, tedarikçi olarak Banvit markasını tercih etmektedir. 

Menüsünde yalnızca tavuk ürünleri bulunduran KFC, kurulduğu günden beri 11 baharatlı gizli tarifiyle pişirilmekte ve sevenlerinin hizmetine sunulmaktadır. Türkiye’de de yüzlerce bayiliğiyle en çok tercih edilen tavuk zinciridir. Bayilik işletmek isteyen bir girişimciyseniz bir adım önde başlamak için KFC gibi çok sevilen bir gıda markasıyla çalışmayı tercih edebilirsiniz. Bu kapsamda KFC bayilik şartları ve fiyatları konusunda gerekli bilgilendirmeyi yazımızda bulacaksınız.  

Neden KFC Bayiliği Almalısınız? 

KFC markasının fast food sektöründe sevilen ve tanınan bir marka olması, bayiliğini alan girişimciyi sektörde öne çıkarır. Bu firmanın bayiliğini işletmeniz halinde sektördeki rekabete katılmak ve reklam, pazarlama bütçesi ayırmak gibi dertleriniz olmayacaktır. Çünkü kendi kendisinin reklamını yapan ve insanların gözünde lezzetini kanıtlamış bir markanın diğer markalarla yarışmaya ihtiyacı yoktur. 

Tavuğun her şeklinin sunulduğu geniş bir yelpazeye sahip menüsü ve gizli tarifiyle KFC, sizi hazır bir kitleyle yola çıkaracaktır. Bu zincir tavuk restoranının başarısı ve tercih edilir olmasının bir diğer nedeni menü fiyatlarının sektöre nispeten uygun olmasıdır. Özellikle öğrenciler için bütçe dostu bir fiyat tarifesine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bahsettiğimiz özellikleri taşıyan bu fast food zincirinin bayiliğini aldığınızda sektörde başarısız olma ihtimaliniz neredeyse yoktur. KFC bayilik şartları ve fiyatları hakkında bilgiye sahip olmak için okumaya devam edebilirsiniz.

KFC Bayilik Şartları 

KFC restoran zincirinin ne olduğundan ve bu zincirin bayiliğini neden almanız gerektiğinden bahsettik. KFC bayilik şartları ve fiyatları konusundaki merakınızı gidermek için ise edindiğimiz bilgileri sizinle paylaşmak isteriz. Bu zincirin bir bayiliğini almak istiyorsanız gıda firması sizdeki birtakım özelliklere dikkat edecektir. Gerekli motivasyon, girişimci ruhu ve azim, yöneticilik vasfı, finansal alandaki yeterlilik, personel yönetiminde tecrübe bahsettiğimiz özelliklerden bazılarıdır. Bunların yanında 3-4 aylık bir eğitim programına katılmanız ve yönetim, satış stratejileri vs. hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. 

KFC şubeleri büyük oranda alışveriş ve eğlence merkezlerindeki yemek katlarında bulunur. Sizin de bayilik için başvururken AVM içinde oturma alanı da dahil olarak 100m² bir alan kiraladığınızı göstermeniz gerekir. Alışveriş merkezlerinden sonra tercih edilen bayilikler işlek caddelere açılmış olanlardır. Caddede açacağınız bayilik için ise 250-300 m², tercihen iki katlı bir dükkân kiralamalısınız. 

KFC Bayilik Fiyatları 

KFC bayilik şartları ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için firmanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz en doğrusu olacaktır. Yine de bayilik bedeli hakkında aşağı yukarı bir tahmin bilgisi almanız için size gerekli bilgiyi sağlamak isteriz. KFC, çok tercih edilir ve büyük bir marka olmasıyla yatırımcılarından yüklü miktarda bayilik bedeli talep edebilir. Bayilik ücreti, gerekli nakit ve yatırım miktarı gibi masraflar karşınıza yaklaşık 950 bin dolar gibi bir fiyatlandırma çıkaracaktır. 

Tüm yatırımcılar için KFC bayilik bedelini karşılamak mümkün olmayacaktır fakat karşılayabildiğiniz takdirde sektördeki marka değeri en yüksek düzeyde olan bu zincir, ödediğiniz bedelin kat be kat fazlasını size kazandıracaktır. Böyle tanınan ve güvenilir bir markayla çalışmak kaliteli hizmet ve talep edilirlik durumunu beraberinde getirir. Gerekli sermayeye ve girişimci bir ruha sahipseniz KFC bayilik şartları ve fiyatları hakkındaki bilgilendirmeyi mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz. 

KFC İletişim Bilgileri

  • Telefon Numarası: 444 3 555
  • Genel Merkez : Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Kavak Sokak, İŞ Plaza, No:1 Beykoz İstanbul, Kavacık 34805 , Türkiye  

KFC Ciro ve Kâr Marjı

Yeterli sermayeyi sağlayıp bu tavuk restoran zincirinin bayiliğini aldıktan sonra işe çok yüksek cirolarla başlayacağınızı söyleyebiliriz. Geniş müşteri ağına sahip ve büyük markalar için bu, tahmin etmesi zor bir durum değildir. Sıfırdan müşteri kitlesi oluşturmanız gerekmeyeceği gibi yola zaten büyük bir müşteri topluluğuyla çıkacaksınız. 

Markanın reklam ve pazarlama konusunda bir masrafa gerek duymadığını daha önce belirtmiştik. Yalnızca yeni açtığınız bayilikle, biz artık buradayız ve size hizmet vermek için hazırız, mesajını çevreye iletmeniz gerekebilir. Bu konuda da firma gerekli reklam desteğini size sağlayacaktır. Gıda firması, sektördeki kâr marjı hakkında herhangi bir açıklama yapmasa da tahminlere göre aşağı yukarı %45 civarında bir orandan bahsedebiliriz.

KFC bayilik şartları ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgiyi siz okuyucularımıza sunmaya çalıştık. Bu konuda en doğru bilgiye ulaşmak ve bayilik başvurusunun nasıl yapıldığını öğrenmek için firmanın iletişim numarasından irtibata geçebilirsiniz.  

KFC Bayilik Şartları, Fiyatları ve Kar Oranları yazımız ilginizi çektiyse Ekrem Coşkun Döner Bayilik Alma ve Franchise Bedeli yazımıza da göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu