Para Ekstra

Yaprak Dolma Satarak Para Kazanmak

Yaprak Dolma Satarak Para Kazanmak

Yaprak Dolma Satarak Para Kazanmak

Yaprak sarması ya da yaprak dolma, ülkemizin nefis yemeklerinden biridir. Yaprak sarması, sevmeyen oldukça az kişiye denk geliriz diyebiliriz. Kültürel bir lezzet olan yaprak dolması yaparak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Yaprak dolma satarak para kazanmak artık mümkün.

Birçok insan geçimlerini sağlayabilmek için ek iş olarak yapabilecek işler aramaktadır, özellikle ev hanımı olan ya da evden iş yapmak isteyen kişiler, evden yaptıkları işlerle gelir sağlamak için yollar aramaktadır. Bunlardan biri ise, yaprak sarması sararak para kazanmaktır.

Yaprak Dolma Satarak Para Kazanmak, Nasıl Para Kazanılır?

Yaprak dolma satarak para kazanmak için, öncelikle nasıl bir gelir sağlamak istediğinizin bir planını kafanızda belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü, yaprak sarması satarak para kazanmak birkaç farklı yoldan oluşmaktadır. Eğer para kazancınızın iyi bir ücret olmasını istiyorsanız, bunun için düzenli bir şekilde günlük bu işe vakit ayırmalısınız. Bunun için şirketlere ya da kurumlara ve benzeri alanlara düzenli olarak, bu yöntem ile para kazanabilirsiniz.

Bu gibi işler, sarma alan yerler sizden düzenli olarak bunu ister. Ve geliri aylık olarak bin lira ya da bin beş yüz lira olarak değişmektedir. Fakat sadece ek gelir olsun bana haftalık elime az bir ücret geçse de olur diye düşünüyorsanız, bunun için bireysel olan yerlerle yaprak dolma satarak para kazanma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Yaprak Sarma Satışı İçin Neler Yapmalıyım?

Yaprak dolma satarak para kazanmak, size uygun bir iş olarak düşündüyseniz ama nereye gidip satacağınızı ya da nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyorsanız. Evde yaptığınız sarmalardan numune alıp, satış yapabileceğiniz yerleri tek tek dolaşın.

Bu şekilde yüz yüze konuşarak daha etkili olabilirsiniz. Bunun dışında Catering, firmalarına ulaşabilir ya da internetten, Yaprak sarma satarak para kazanma şansı bulabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak şunu da belirtebiliriz; 1-2 bayan küçük bir dükkan açarak sadece yaprak sarma satarak 2-3 ayda tanınır veya o bölgede bilinir hale gelebilir.

Yaprak Dolması Fiyatı Ne Kadar?

Bu isi yapmak isteyenler isteyenler şunu çok iyi bilmeliler; Maliyet hesaplaması. sattıkları dükkanın aylık kirası, sarma için toptan yaprak fiyatı, iç malzemesi toptan fiyatı, ambalaj fiyatı. Tüm bu hesaplamalar ile maliyeti ortaya çıkardıkları zaman rahtlıkla %50 kar marjı eklenebilir.

Yaprak sarması fiyatı belirlenirken aslında ülkemizde 1 kg yaprak sarması maliyeti genelde 15-18 TL arasındadır. bu durumda satış fiyatları da 25-30 TL arasında değişmektedir. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki içi kıymalı ve zeytinyağlı yaprak sarması maliyeti 1 kg için 2o TL yi bulmaktadır. Bu durumda satış fiyatı da 32-35 TL civarındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.