Evde Ek İş

Evde Yaprak Sarma Fiyatları | Evde Yaprak Sarma İşi

Evde yaprak sarma fiyatları ne kadar? Evde yaprak sarma işi ile aylık ne kadar kazanılabilir? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Yaprak sarması ya da yaprak dolma, ülkemizin nefis yemeklerinden biridir. Yaprak sarması, sevmeyen oldukça az kişiye denk geliriz diyebiliriz. Pek çok davetlerde, günlerde, partilerde yaprak sarma kullanılır ve ilk biten her zaman bu yemek olur. Peki bu yaprakların hepsini ev sahipleri ya da gün sahipleri mi yapıyor? Tabi ki hayır. Ülkemizde evde yemek yaparak para kazanma diye bir sektör var. Bu yazımızı da yaprak sarma işine ayırdık. Peki evde yaprak sarma fiyatları ne kadar? Bilmek istiyorsanız yazımıza devam edin.

Birçok insan geçimlerini sağlayabilmek için ek iş olarak yapabilecek işler aramaktadır, özellikle ev hanımı olan ya da evden iş yapmak isteyen kişiler, evden yaptıkları işlerle gelir sağlamak için yollar aramaktadır. Bunlardan biri ise, yaprak sarmasıdır. Peki evde yaprak sarma fiyatları ne kadar? Evde yaprak sarma işi nasıl olur, nasıl satılır?

Evde Yaprak Sarma İşi Nasıl Olur?

Evde yaprak sarma fiyatları konusunu yazımızın en sonuna bıraktık. Öncelikle nasıl ve nereye satabilirsiniz bunlara bakalım. Yaprak dolma satarak para kazanmak için, öncelikle nasıl bir gelir sağlamak istediğinizin bir planını kafanızda belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü, evde yaprak sarma işi ile para kazanmak birkaç farklı yoldan oluşmaktadır. Eğer para kazancınızın iyi bir ücret olmasını istiyorsanız, bunun için düzenli bir şekilde günlük bu işe vakit ayırmalısınız. Bunun için şirketlere ya da kurumlara ve benzeri alanlara düzenli olarak, bu yöntem ile para kazanabilirsiniz.

Bu gibi işler, sarma alan yerler sizden düzenli olarak bunu ister. Ve geliri aylık olarak bin lira ya da bin beş yüz lira olarak değişmektedir. Fakat sadece ek gelir olsun bana haftalık elime az bir ücret geçse de olur diye düşünüyorsanız, bunun için bireysel olan yerlerle yaprak dolma satarak para kazanma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Yaprak Sarma Satışı İçin Neler Yapmalıyım?

Evde yaprak sarma fiyatları konusuna birazdan geleceğiz ama evde yaprak sarma işi nasıl yapılır sorusuna bakacak olursak. Yaprak dolma satarak para kazanmak, size uygun bir iş olarak düşündüyseniz ama nereye gidip satacağınızı ya da nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyorsanız, elinizde 2 yöntem var.

 • Birincisi evde yaptığınız sarmalardan numune alıp, satış yapabileceğiniz yerleri tek tek dolaşabilirsiniz. Yüz yüze konuşabilir ve ürününüzü tattırabilirsiniz.
 • İkinci yöntem ise internet ortamı veya mobil uygulamalar olabilir (Armut gibi). Bu gibi yerlere üye olarak, ürünlerinizi satabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak şunu da belirtebiliriz; eğer biraz birikmiş paranız var ise küçük bir dükkan açarak sadece yaprak sarma satarak 2-3 ayda tanınır veya o bölgede bilinir hale gelebilirsiniz. Tabi bu kez de ister istemez satış fiyatınız artacaktır.

Evde Yaprak Sarma Fiyatları Ne Kadar?

Evde yaprak sarma fiyatları ne kadar sorusuna gelecek olursak; bu isi yapmak isteyenler öncelikle şunu çok iyi bilmeliler; maliyet. Sarma için toptan yaprak fiyatı, iç malzemesi toptan fiyatı, ambalaj fiyatı. Tüm bu hesaplamalar ile maliyeti ortaya çıkardıkları zaman rahatlıkla %50 kar elde edilebilmektedir.

Evde yaprak sarma kilosu ne kadar diye soruyorsanız eğer ürünün kilo belirlenirken kıymalı ve zeytinyağlı olarak ayırmak lazım. Zeytinyağlı için ülkemizde maliyeti genelde 30-35 TL arasındadır. Bu durumda zeytinyağlı yaprak sarma fiyatı da 40-50 TL arasında olması normaldir.

İkinci olarak etli ya da kıymalı yaprak sarma fiyatı hesaplanırken, artan et fiyatları ile birlikte kıyma fiyatı da yükselmektedir. Kıymalı yaprak sarma için maliyet 1 kg için 45-50 TL’yi veya daha fazlasını bulabilir. Bu durumda satış fiyatı da 60-70 TL civarındadır. Tabi eti bol olduğunda maliyet artacağından satış fiyatı da otomatik olarak artacaktır.

Eve iş veren firmaların sizi bulmasını kolaylaştırmak için aşağıda yer alan “Seni Fark Etmelerini Sağla !” kısmını doldurabilirsiniz.

Eğer bilgilerinizi yazmak istemezseniz evde yaprak sarma işi veren firmalara ulaşmak için sosyal medya veya mobil uygulamaları kullanabilirsiniz.

Not: “Seni Fark Etmelerini Sağla !” kısmı evde iş imkanı sunan firmaların sizi bulmasını kolaylaştırmak amacıyladır. Herhangi bir firmaya başvuru işlemi değildir.

Evde yaprak sarma fiyatları yazımızı beğendiyseniz “Evde börek yaparak para kazanmak” konumuz da ilginizi çekebilir.

19 Kişi Fark Edilmek İstendi

 1. Evde paketlene isi aramaktayim 2cocugum var ihtiyacim var kagithanede paketleme isi veren firmalardan haber bekliyorum tesekkurler

 2. Merhabalar evde yaprak sarma işine atılım yapmak istiyorum. Dolmalarım böreklerım cok beğenildiği için bu işe kalkıştım elimin lezzetine ve titizliğime fazlasıyla güveniyorum.
  Teşekkür ediyorum şimdiden.

 3. Zeytinyağlı yaprak sarma lahana sarması kuru dolma içli köfte tatlı tuzlu börek poğaça kurabiye ev yemekleri siparişi için eviminlezzeti1 dm’den ulaşabilirsiniz.

 4. Merhabalar evde yaprak sarma işine atılım yapmak istiyorum.
  Yardımcı olursanız memnun olurum
  Teşekkür ediyorum şimdiden.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu