İnternette Ek İşEk İş Fikirleri

Podcast’ten Para Kazanma Rehberi

Podcast’ten para kazanma, en popüler iş fikirlerinden biri olmakla beraber, son derece keyifli ve güzel bir iştir. Günümüzde youtube ve benzeri mecralarda podcast hazırlamak ve bu podcastler ile gelir elde etmek son derece popüler bir şeydir. İnsanlar artık, arabada veya otobüste, metroda podcast dinleyerek kendilerini geliştiriyorlar.

Podcast Nedir?

Podcast, herhangi bir alanda eğitici içeriği olan ses kayıtlarıdır ve bu ses kayıtlarında bir görüntü bulunmadığından sadece kulaklık ile dinlenilebiliyor. Bu podcast paylaşımları genelde ücretsiz olarak veriliyor ve podcast hazırlayan bireyler, söz konusu podcast kayıtlarından bir gelir elde ediyor.

Podcast’ten Para Kazanma Rehberi

Podcast Nerede Paylaşılabilir?

Youtube’da Podcast Hazırlama

Bir youtube kanalı kurup, podcast kayıtlar paylaşarak para kazanabilirsiniz. Podcast kayıtlar, son derece yüksek gelir elde etmenizi sağlamakla beraber, dinleyicilere çok iyi şeyler aktararak onları bilinçlendirir. Youtube Podcast’ten para kazanma yolundaki en önemli sitelerden biridir.

 • Bilgili ve uzman olduğunuzu düşündüğünüz herhangi bir alanda podcast kayıtlarınızı hazırlayın.
 • Bir arka plan ekleyerek video şeklinde Youtube’a yükleyin.
 • Podcast kayıtlarınıza reklam ekleyin, bunun için 1000 aboneyi ve 240 saat izlenme süresi sınırını geçmiş olmanız gerekir.
 • Podcast kayıtlarınızdan hemen para kazanmaya başlayın.
 • Genelde 100 bin izlenme için uzunluğa bağlı olarak 200 TL ile 800 TL arasında ücretlendirilirsiniz.

Podcast Siteleri

Podcast yayıncıları ile dinleyicilerini bir arada buluşturan bu kayıt siteleri oldukça popüler. Söz konusu kayıt sitelerine üye olup çeşitli podcastler dinleyebilir ve kendinizi eğitebilirsiniz. Eğer para kazanmak için bir yayıncı olacaksanız, bu durumda podcast kayıt sitelerinden yayın yapmaya başlamalısınız.

 • Podcast kaydınızı siteye yükleyin.
 • Bir kanal oluşturun.
 • Kanalınıza ücretli üyelikler alın veya reklam geliri elde edin.
 • Podcast kayıtlarınız dinlendiğinde veya kanalınıza ücretli üyelik geldiğinde para kazanın.

Websiteleri

Podcast’ten para kazanma seçeneklerinden sonuncusu ise içeriklerinizi websitelerinde yayınlamaktır. Podcast’inizi bir websitesinde yayınlayarak gelir elde edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Hazırladığınız podcast yayınını bir website sahibine satmak için yayıncı arayın.
 • Website sahiplerinin en çok olduğu forum veya freelance sitelerine üye olun.
 • Podcast yayınınızı herhangi bir siteye satın ve gelir elde edin.
 • Podcast yayını 10 TL veya 15 TL karşılığı sitelere satabilirsiniz.

Podcast’ten Ne Kadar Gelir Elde Edilebilir?

Podcast yayınlarınızdan hiçbir zaman net bir ücret kazanmazsınız. Aylık bazda elde edeceğiniz gelir sürekli değişken olacaktır. Normal şartlarda en yüksek ücreti Youtube’dan alırsınız, çünkü sabit ücret yoktur, ne kadar çok dinlenirseniz o kadar çok gelir elde edersiniz. Podcast yayınladığınız takdirde kazanacağınız ücret 100 bin izlenme başına 200 TL ile 800 TL arasında değişkenlik gösterecektir. Ne kadar çok dinlenmeyi başarırsanız, o kadar çok gelir elde edebilirsiniz. 

Podcast yayınları sayesinde aylık bazdan 3-4-5 bin lira civarında gelir elde etmek mümkün, ayrıca tüm bunlara ek olarak çok daha fazla para kazanan insanlar da var. Podcast yayınları sayesinde ayda ortalama 10 bin lira dahi gelir elde eden pek çok insan var. Siz de bu gruba dahil olabilir ve podcast’ten para kazanma yolunda önemli bir adım atabilirsiniz, herkese başarılar dileriz.

Bu yazımızı beğendiyseniz Evde Para Kazanma Yolları, Detayları ve Kazançları yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir Kişi Fark Edilmek İstendi

 1. İstanbul Kağıthane de sultan selim caddesi nde oturuyorum evde paketleme işi istiyorum paket işine elim alışık tır biran önce iş almak istiyorum

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu