Bayilik

Starbucks Franchise Almak | Starbucks Bayilik Bedeli

Starbucks Franchise almak isteyen bir çok girişimci var biliyoruz. Peki Starbucks Franchise bedeli ile ilgili veya nasıl başvuru yapacağınız hakkında bilginiz var mı? Daha da önemlisi acaba Starbucks Franchise veriyor mu? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Starbucks, ülkemize ve yaşantımıza girdikten sonrasında ise büyük bir ilgi be rağbet görmeye de başlamıştır. Bunun sayesinde piyasada tutunmuş ve uzun yıllar boyunca markasını korumayı başarmıştır. Bu sayede şuan kafe dendiğinde akıllara gelen ilk marka yüzü olmayı da başarmıştır. 

Son dönemde genç kitle tarafından bir hayli fazla tercih edilen bir kafe haline gelmiştir. Genel kitleye bakıldığı zaman bunların öğrenci ve hizmet piyasasında çalışan kişilerin olduğu görülmektedir. Oldukça özel ve güzel kahve çeşitleri ile birlikte, hayatımıza çok kısa zaman içinde girmiştir. Ülkemizde oldukça önemli bir yere sahip olmuş, içecek standı dışında tatlı ve sandviç çeşitlerine de yavaş yavaş yer vermeye başlamıştır. 

Böylesine dünyada en nitelikli kahve satışı yapan bir marka, nezih ve kültürlü ortamı, pek çok avantajı ile birlikte insanları kendisine çekmeyi başarıyor. Yaklaşık bunda kırk sene öncesine kadar sadece bir kafe ile insanlara hizmet vermeye başlayan bu şirket, daha sonrasında dünyanın her bölgesine yayılmıştır. Günümüzde de vazgeçilmez markalar arasında üst sıralarda yerini almaktadır. 

Durum geçmişten günümüze bu hallere gelmiş olduğuna baktığımızda, günümüz insanlarının dostları ile buluşup bir kahve eşliğinde sohbet etmek istedikleri mekânlar arasında, ilk sırada Starbucks’un yer alması aslında bizleri pek de şaşırtmamaktadır. Kahve haricinde, farklı çay çeşitleri ve pek çok menüsünde bulunan tatlı çeşitleri ile birlikte insanların bir şeyler yudumlarken tatlı ile de ağızlarını hoş etmeye çalışmaktadır. 

Sizler de size en yakın Starbucks bayisinde birer içecek, tatlı, yemek gibi ürünler deneyebilir, Starbucks markasının vermiş olduğu hizmetlere tanıklık etmiş olabilirsiniz.

Starbucks Franchise Bedeli ve Bayilik Veriyor Mu?

Türkiye’de kafe işletmeleri piyasasına yavaş yavaş girmesinin ardından, insanların vazgeçilmez mekânlarından biri hâline gelen Starbucks, pek çok girişimcinin de merak ettiği sorulardan birisi olan; Starbucks Franchise yani veriyor mu? Sorusunu da akıllara taşımaktadır. Önemli oranda iş yapan Starbucks adındaki kafelere bakıldığı takdirde, iyi bir iş ve bayilik fikri olabilir fakat şu an için pek olanak görünmemektedir. Starbucks son zamanlarda sadece kendi bünyesi altında mağazalar açmaktadır. Daha öncelerinde Starbucks Franchise işlemi vardı yani bayilikalabiliyordunuz ama bu firmanın ilk Türkiye pazarına girdiği yıllardaydı. Hal böyle olunca Starbucks Franchise bedeli de bilinemiyor.

Çeşitli avmlerde ve kentlerde kafeler açmış olan Starbucks markası, büyüme ve ülkemizdeki şubeleşme çalışmalarına tam gaz devam edecektir. Ancak bu duruma bakıldığında kazançtan bir pay çıkarmanın uzun seneler mümkün olmayacağı da ön görülmekte. 

Starbucks Franchise Başvuru Detayları
Starbucks Franchise Başvuru Detayları

Starbucks Franchise (Bayilik) Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

Starbucks Franchise başvuru şartları konusuna bakıldığı zaman herhangi bir bayilik bilgisi ve başvuru zamanı vermek olanaksız diyebiliriz. Çünkü bununla ilgili elimizdeki herhangi bir fotoğrafı bilgi bulunmamaktadır. Starbucks markası, bir ABD kökenli marka olarak ülkemizdeki bazı firmalarla birtakım anlaşmalar yapmıştır ve ülkemizde açılacak olan tüm Starbucks adında açılan mağazalardan o firmalar sorumlu olacaktır.

Bu vaziyete bakıldığı takdirde girişimciler için de bayilik almanın şu anlık imkânsız olduğunu söyleyebiliriz. Kişisel olarak müracaatta bulunarak herhangi bir bölgede bayilik de bulunmak mümkün değil. Starbucks markasının ülkemizde bulunan kafelerin sorumlusu olan Shaya grubu, bayilik için elinde bulundurduğu yetkiler nerede ise sınırsızdır. Ülkemizde bulunan ve tek temsilci olan Shaya grubu, kendi strateji ve gelecekte yaptığı planlar doğrultusunu temel alarak ülkemizdeki bölgelere Starbucks markasının kafelerini açmaktadır.

Starbucks markasının ülkemizde bulunan tüm kafelerin arkasında sadece Shaya grubunun imzasının bulunduğunu söyleyebiliriz. Starbucks ve Shaya grup şirketlerinin arasında yapılmış olan anlaşma ile şu an için Starbucks Franchise yani bayilik gibi bir imkân bulunmamaktadır. 

Ancak ilerleyen yıllarda ve dönemde durumlar değişebilir ve Shaya gibi diğer bir firmalar ya da şirketler de bayilik açma yetkisine sahip olabilir. Sizler de bu durumu yakından takip ederek ilerleyen yıllarda oluşabilecek değişimleri izleyip, bu fırsatlardan istifade yararlanabilirsiniz.

2 Kişi Fark Edilmek İstendi

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu