İnternette Ek İş

Youtube Üzerinden Video Yayınlayarak Ek Gelir Elde Etmek

Youtube son zamanların önemli gelir kaynaklarından bir tanesi. Kimileri ek gelir olarak video yayınlarken kimileri ise önemli paralar kazandıkları için tam zamanlı iş olarak video çekmekteler. Youtube üzerinden video yayınlayarak ek gelir elde etmek herkes için yapılabilecek işler arasında. Ama elbette her işte olduğu gibi ne kadar özen gösterilirse o kadar fazla kazancın sağlandığı bir iş.

 

Youtube Üzerinden Nasıl Video Yayınlanır?

 

Youtube üzerinden video yayınlamak için ilk başta kendinize ait bir video kanalı oluşturmanız gerekiyor. Bu, Youtube üzerinden ücret ödemeden herkesin yapabileceği bir şey. Ancak asıl para kazanmaya başlamak için ihtiyacınız olan daha başka şeyler var. Youtube üzerinden video yayınlayarak ek gelir elde etmek için belirli bir abone ve Youtube izlenme sınırını geçmiş olmanız gerekiyor. Bu sınır en az 1000 abone ve 4000 dakika izlenme. Eğer kanalınız bu adetlerin üzerindeyse Youtube üzerinden reklam yayınlamak için başvuruda bulunabiliyorsunuz. Eğer kanalınız uygun bulunur ve kabul edilirse videolarınızda reklam gösterimleri başlıyor ve dolayısıyla siz de para kazanmaya başlıyorsunuz.

 

Youtube İçin Nasıl Videolar Çeklilir?

 

Youtube için çekeceğiniz videoların hangi konuda olacakları tabii ki size kalmış. Ancak belli başlı kurallara da dikkat etmek gerekiyor. Bunlar arasında en önemlisi telif hakları başkasında bulunan içerikleri yayınlamak. Eğer telifli video ya da şarkı yayınlarsanız ya uyarı alıyorsunuz ya da videonuzda kullandığınız telifli müzik size bilgi verilmeden kaldırılıyor ve onun yerine başka bir müzik konuyor. Bu, videoyu yayınlayan kişi için çok kötü bir deneyim. Eğer bu şekilde telif haklı içerikler paylaşmaya devam ederseniz kanalınız kapanabiliyor.

 

Günümüzde bu işte para kazanmak isteyenler hiçbir maliyetten kaçınmadan kaliteli videolar çekmek için birbirleriyle yarışıyorlar. Kalite bir videonun kaliteli ekipmanlarla çekilmesi kadar doğal bir şey olmaz. Bununla birlikte eğer kapalı bir ortamda video çekecekseniz bunun için evinizin boş bir yerinde ufak çaplı bir stüdyo oluşturabilirsiniz. Böylelikle daha profesyonel bir görüntü sunmuş olursunuz.

 

Youtube üzerinden video yayınlayarak ek gelir elde etmek için biraz sermayeniz olsa hiç de fena olmaz. Artık cep telefonlarıyla ya da ışıksız çekilen videolar çok fazla insan tarafından izlenmiyor. Ayrıca yapılan istatistiklere göre videoların ilk 5 saniyesi kişinin videoyu izlemeye devam mı edeceği yoksa vaz mı geçeceği hakkında belirleyici oluyor. Bu ilk 5 saniyede videonun girişi kadar kalitesi de önemli. İnsanların videolarınızı sonuna kadar izlemeleri için videoların konularını ve içeriklerini de ona göre ayarlamanız gerekiyor.

 

Videolarda reklamların görütülenmesini sağlamak için insanlar çeşitli yasal olmayan yöntemlere başvuruyorlar. Bunlar arasında parayla abone satın almak ve izlenme satın almak bulunuyor. Fakat Youtube bu şekilde elde edilen abone ve izlenmeleri tespit edebildiği için hemen kanalı kapatıyor. Youtube üzerinden para kazanmak için ilk kurallardan bir tanesi bu tarz şeylerin doğal yollarla kazanılması. Elbette bu zaman alan bir süreç ancak kanalın daha verimli işlemesi için de en önemli seçenek.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu