İnternette Ek İşEk İş Fikirleri

Youtube Para Kazanma Rehberi

Youtube para kazanma rehberi son yıllarda oldukça yüksek paralar kazanarak tüm dikkatleri üzerine çeken Youtuber’lardan sonra çok fazla merak edilmeye başlandı.

İnsanlar için yeni ek gelir kaynağı olan Youtuberlık son zamanlarda hem çok merak edilmekte hem de çok denenmektedir. Bir video izleme platformu olan bu uygulamada aynı zamanda videolarınızı da paylaşabilmektesiniz. Para kazanmak için hangi koşulların gerektiği bir yana paraya giden süreçte nasıl kendinizi, izlenmelerinizi ve kanalınızı kanıtlayacağınız daha büyük bir sorudur. 

Kolay yoldan para kanma isteğiyle başlasanız bile zamanınızın çoğu kısmını ayıracağınızı bilmelisiniz. Para kazanmanız için abone sayınız, izlenmeleriniz oldukça önemlidir. İlk adımda bir kanal açın. 

Videolarınızın ne üstüne olacağını belirleyin ve kanalınızı belirlediğiniz gibi dizayn edin. İkinci adımda bir süre sonra Google’ın Adsense üyeliğini kullanarak Youtube ile iş ortağı olmalısınız. Böylece kanalınız vasıtasıyla reklam gösterilecek para kazanma serüveniniz işte burada başlayacaktır. 

Youtube Para Kazanma İçin Ne Yapılmalı?

Youtube para kazanma yollarından bahsetmemiz gerekirse reklam dışında sponsorlu içerik üretmek de reklam dışında seçilebilecek bir yoldur. Kanalınız yeterince büyüdüğünde sponsorluk teklifleri gelecektir. Eğer sponsorluk teklifleri almazsanız da influencer pazarlama ajanslarını kullanarak bu ajanslar için içerik üretebilirsiniz. 

Diğer seçenek ise videolarınızda ürün yerleştirmesi yapmak, bazı ürünlerden bahsederek satış ortaklığı işine girmektir. Ne şekilde gelir elde etmek isterseniz isteyin hepsini abone ve izlenme sayısıyla yapabileceğinizi unutmayın. Örneğin her reklam tıklanmasında cüzi bir rakam kazanıyorsunuz, elbette izlenme dolayısıyla tıklanma arttığında bu para da katlanacaktır. 

Youtube Para Kazanma Yolları
Youtube Para Kazanma Rehberi

İzlenme Sayısı Neden Önemli?

Youtube para kazanma rehberinde önem vermeniz gereken ilk şey H izlenme sayılarınız için özgün olmalısınız. Anlatılmamış, bahsedilmemiş hala onlarca konu bulunmakta. Çok ilgilenilen ve üstünde birçok video bulabileceğiniz konular olsa da onu nasıl ele alış şeklinizle izleyiciler gözünde öne çıkabilirsiniz. Çok yönlü, bilgilendirici, net ve ilginç videolar çekmeye dikkat edin. Bir beceriyi anlatacak uygulamalı videolar çektiğiniz takdirde netlik çok önemlidir. İyi bir kamera yola başlamadan temin etmeniz gereken en büyük materyaldir. Eğer anlatma ve açıklama üstüne kurulmuş videolar çekiyorsanız mikrofonunuza olabildiği kadar önem vermelisiniz. 

Youtube İçerikleri Nasıl Olmalıdır?

Youtube para kazanma listesi olarak düşünürsek para kazanmaya başlamadan önce iyi bir mikrofonla işe başlamalı sesinizin anlaşır ve temiz çıktığına emin olmalısınız. Tercih edilmenizi kolaylaştıran bir diğer yol ise videolarınızı olabildiği kadar kısa tutmak fakat bunu yaparken anlatmak istediklerinizin eksik kalmadığından emin olmaktır. Etkileyici bir introyla giriş yapmalısınız. 

Sizi yansıtan bir profil çizmelisiniz. İntro küçük gözükse de önemli bir detaydır. Belirlediğiniz konuların dışına çıkmamalısınız. Sürekli farklı ve karışık çektiğiniz videolarla sizden belirli bir istikrar bekleyen izleyici kitlenizi hayal kırıklığına uğratabilirsiniz. 

Pek tabii olabildiği kadar dikkatli olmalı üslubunuzu kaba olmayacak şekilde kontrol etmelisiniz. Yorumlara cevap vermeniz ve önerileri dikkate almanız sizin yararınıza olacaktır. Çok nadir video yükleme hatasına düşmemelisiniz. Hangi başlığı attıysanız videolarınızda onu açıklamalısınız. Açık ve net olmalısınız. Nasıl bir iş olursa olsun emek verdiğiniz sürece başarılı olmanız mümkündür. 

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu