Diğer İş Fikirleri

Yeni İş Fikirleri

Yeni Nesil İş Fikirleri

Hayatınıza yön verecek ve sizi ekonomik bunalımdan kurtaracak yeni iş fikirleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Daha önce hiç görmediğiniz bu fikirler ile rakiplerinizin bir adım önüne geçebilir veya ay sonunda faturaları ödeme derdinden kurtulabilirsiniz. Yeni iş fikirleri, Yeni nesil iş fikirleri, modern iş fikirleri… vb. şekillerde nitelendirilebilen bu iş fikirleri günümüzde binlerce insanın para kazanabildiği yeni iş fikirleri arasındadır. 

Gelin bunlara hep beraber bakalım. 

Yemek Arabası ile Para Kazanmak

Yemek Arabası ile Para Kazanmak
Yemek Arabası ile Para Kazanmak

Restoran veya lokanta açmak isterken karşılaştığınız maliyetler ve masraflar sonucunda yüzünüz düştüyse yapabileceğiniz bir diğer iş yemek arabası ile para kazanmak olacaktır. Hem daha maliyetli hem de kar oranı yüksek bir sektördür. Üstelik nereye isterseniz oraya dükkân açabilirsiniz. Güzel ve klasik bir yemek kamyoneti satın alarak, dikkat çekici ürünleri satabilirsiniz. Örneğin tost, balık-ekmek veya sağlıklı atıştırmalıklar satabilirsiniz. Gereken belgeler için belediyeye başvurarak yasal mevzuatları tamamlayabilirsiniz. yemek arabası ile para kazanmak fikir olarak son dönemde oldukça revaçtadır.

Sağlıklı Otomat ile Para Kazanmak

Sağlıklı Otomat ile Para Kazanmak
Sağlıklı Otomat ile Para Kazanmak

Fast food ve şekerli içecekler için yapılmış birçok otomatı herkes görmüştür. Fakat olayı farklı bir boyuta taşıyarak sağlıklı otomat ile para kazanma şansı elde edebilirsiniz. Elma, armut gibi meyvelerin yanı sıra taze sıkılmış meyve sularını size veren bir otomat, birçok insanın ilgisini çekecektir. Özellikle büyük şehirlerde vegan beslenme tarzına alışmış insanlar için vazgeçilmez olacaktır.

Tercüme Yaparak Para Kazanma

Tercüme yaparak para kazanma fikri bir yabancı dili çeviri yapabilecek kadar iyi bilenler için muazzam bir ek gelir kapısı haline gelmiş durumdadır. Teknolojinin gelişmesiyle beraber uzaklar yakın olmaya başladı. Uluslar arası ticarette geliştiğinden dolayı birden fazla dil bilen insanlar bu işi paraya çevirmeye başladı.

İlerleyen yıllarda da sektörde inanılmaz bir büyüme olacağı tahmin ediliyor. İngilizce bilenler bile binlerce lira kazanabilirken, öğrenilmesi daha zor olan dillere odaklanarak, hayatınızı rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Üstelik bazı firmalar tercümanlarını ülke ülke gezdirdiği için tercüme yaparak para kazanmanın avantajların saymakla bitmeyecektir.

Yazılım Sektöründe Para Kazanmak

Yazılım Sektöründe Para Kazanmak
Yazılım Sektöründe Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak isteyenlerin kendini bulduğu son noktalardan birisi de yazılımdır. Sermayesiz olarak başlayabileceğiniz bu işte harcayacağınız tek şey zaman olacaktır. En büyük yazılımcıların bulunduğu Facebook, Google, Amazon gibi dünya devleri bünyelerindeki yazılımcılara yıllık yüzbinlerce dolar ödemektedir. Tabi ki bu seviye için önünüzde yıllar olabilir. Fakat bir iki senede kodlama öğrenerek mobil oyunlar konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Youtube ve Udemy üzerinden yazılım dersleri alabileceğiniz birçok insan bulunmaktadır.

Cep Telefonu Tamiri

Telefonlar gittikçe yaygınlaştıkça ve pahalılaştıkça cep telefonu tamiri yaparak para kazanmak isteyenlerin sayısı da artmaktadır. El beceriniz ve yeteneğiniz varsa bu işten uzun süre ekmek yiyebilirsiniz. Çünkü en iyi telefonlar bile bir müddet sonra arızalanabilmektedir. Kısacası ölmeyecek bir sektördür. Müşteri potansiyelinizi arttırmak için sosyal medyadan reklam verebilir ve farklı şehirlere hizmet verebilirsiniz. Bunun için insanlara ücretsiz kargo seçeneği sunabilirsiniz.

Yaşlı Bakım Hizmeti

Yaşlı Bakım Hizmeti
Yaşlı Bakım Hizmeti

Ülkemizde sağlık sorunları bir yana sadece ilgi ve şefkat için yaşlılarımıza gereken özeni göstermeliyiz. Örneğin markete uzakta bulunan bir yaşlı için alışveriş hizmeti verebilirsiniz. Ya da temizlik ve duş ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. işte bu alanda yaşlı bakım hizmeti vererek para kazanma yöntemleri ön plana çıkmaktadır.

Bu işlere yatkınlığınız varsa yatılı hizmette verebilirsiniz. Çeşitliliği hayal gücünüze göre artırabilirsiniz. Özellikle Almanya’da yaşlı bakım hizmeti vererek para kazanma artık devletinde desteklediği bir sektör haline gelmiştir. Türkiye’deki 7 milyon yaşlıyı göz önüne alırsak, kar oranını tahmin edebilirsiniz.

Düğün Fotoğrafçılığı

Günümüzün en gözde ve en eğlenceli sektörlerinden birisidir. Düğün fotoğrafçılığı yaparak para kazanmak isteyenler öncelikle kaliteli bir fotoğraf makinesi edinebilirler. Ek iş olarak bu sektöre girebilirsiniz. Örneğin düzenli iş alan bir fotoğrafçı 2-3 saatlik bir düğünde 200-300 TL para kazanabiliyor.

Aylık sadece 5 iş bile alsanız 1500 TL’ye varan kazançlar elde edebilirsiniz. Sadece farklı açılardan fotoğraf çekmeyi bilmeli ve kendinizi boş zamanlarda geliştirmelisiniz. Çektiğiniz fotoğrafları sosyal medyaya yükleyerek bir nevi reklamınızı yapabilirsiniz.

Hobinizi Paraya Çevirecek İş Fikirleri adlı yazımızı mutlaka okumanızı öneririz.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu