İnternette Ek İşSermayesiz İş Fikirleri

Video İzleyerek Para Kazanma Yolları ve Listesi

Video izleyerek para kazanma, bilgisayarın başında uzun süre vakit geçiren veya elinden telefon düşmeyen insanları için kolay yoldan para kazanma yöntemlerin başında gelmektedir. Bu yöntem ile para kazanmak için tek lazım olan internete bağlı bilgisayar veya akıllı telefon olmasıdır. Peki video izleyerek para kazanma nasıl yapılır, aylık kazancı ne kadardır? İstersen bunları açıklamaya başlayalım.

Video İzleyerek Para Kazanma Nedir?

Bildiğiniz üzere artık her şey dijitalleşmeye başladı. Eskiden televizyonlarda, dergilerde veya radyolarda insanları bilgilendirme yöntemi olan reklam kuşağı, internet ortamına da taşındı. Dijital ortamdaki reklam veya videolar hem firmaya hem de izleyenlere yarar sağlamaktadır. Öncelikle internette reklam ya da video yayınlamak, televizyon, gazete veya radyolarda göre oldukça ucuz maliyetlidir. Bu sayede firmaların öncelikli tercihidir. İkinci olarak insanlar artık daha fazla internette zaman geçirmeye başlamasıyla, milyonlarca kişiye ulaşmaktadır. Hem ucuz hem de daha fazla kişiye ulaşıyor, firmalar için bundan daha güzel bir yöntem olabilir mi?

İzleyiciler içinse video izleyerek para kazanma veya reklam izleyerek para kazanma şeklinde bir pazar oluşmuş ve insanlar buradan para kazanır hale gelmiştir.

Video İzleyerek Para Kazanma Süreci Nasıldır?

Bu yöntemle para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken ise oldukça basit; video izleyerek para kazandıran sitelere üye olmak. Ancak güvenirliliği konusunda sizin de araştırma yapmanızı öneririz. Üye olduktan sonra açılan sayfada izleyeceğiniz reklam veya videoları göreceksiniz. Tıklamanız yeterli olacaktır. Ancak bilmeniz gereken en önemli şey, açtığınız videoyu sonuna kadar izlemelisiniz. Aksi takdirde bu algılayan yazılımlar yarıda kestiğinizi anlayacak ve paranız hesabınıza yatmayacaktır. Oldukça basit ve herhangi bir yetenek gerektirmeyen para kazanma yöntemlerinin başında gelmektedir. Üstelik herhangi bir yasal olmayan durumu da bulunmamaktadır.

Bunun haricinde ekstra para kazanmak için bazı sitelerde sizlere görevler verilmektedir. Görevden kastımız, belirli sayıda arkadaşlarınızı siteye üye yapmak veya belirli sayıda video izlemek olabilir. Bu görevleri de yaparak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Video veya Reklam İzleyerek Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Aslında en çok merak edilen konu video veya reklam izleyerek ne kadar para kazanılabilir? Eminim ki sizlerde bu konuyu biraz araştırdığınızda fark edeceksiniz ki bir çok yalan yanlış bilgiler, insanları kandırmaya yönelik söylemler bulunmaktadır. “Video izleyerek aylık 500 – 600 dolar para kazandım ya da reklam izleyerek kendime araba aldım” gibi yazıları görebilirsiniz. Bizim fikrimiz üye olduğunuz siteyi geçmişini ve yorumlarını incelemeniz gerekmektedir. Bu devirde bu kadar kolay para kazanılabileceğini şahsen biz pek emin olamıyoruz ama para kazanılıyor mu diye sorarsanız? Evet kazanılıyor. Belki söylenilen meblağlarda değil ama aylık 1000 TL belki biraz daha fazla kazanma şansınız bulunmaktadır.

Yabancı ülkelere nazaran video izleyerek para kazanma ülkemizde daha fazla tercih edilmekte ve diğer ülkelere göre daha fazla kazandırmaktadır. Bunun başlıca sebebi ise kur farkından kaynaklanmaktadır. Diğer ise bu alanda ülkemizde çok fazla kişi olmadığından daha fazla reklam izleme şansınız bulunmaktadır.

Video İzleyerek Para Kazandıran Siteler

Burada yazacağımız siteleri mutlaka ve mutlaka kendinizin de araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Bizim kendi yaptığımız araştırma sayesinde ismi çok geçen siteleri sizler için derledik. Video izleyerek para kazandıran siteleri şu şekilde listeliyebiliriz;

Netflix gibi büyük bir firma nasıl olur da video izleyerek para kazandırır diye düşünebilirsiniz. Ancak Netflix’te Tagger sayesinde etiketleme işi yaptırır ve bu da diğer izleyicilerin kendi beğenileri yönünde film veya dizileri tavsiye etmesine yardımcı olur. Eğer sizin de Netflix hesabınız varsa mutlaka bilirsiniz, “Sizin için şu diziyi tavsiye ediyoruz” tarzında başlıklar bulunmaktadır. İşte burada yaptığınız iş özetle budur. Ancak Netflix tabi ki bunu sürekli yapmaz ve çok az sayıda kişileri bünyesine katar. Daha detaylı bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

Bir de telefonunuza indirip reklam veya video izleyerek para kazanmak için uygulamaları araştırdık. Para kazandıran uygulamarı şu şekilde listeleyebiliriz;

  • Slidejoy
  • AppTrailers
  • Cashprite
  • CheeseFree
  • Checkpoints

Bu uygulamaları indirmeden önce mutlaka yorumları okuyun ve gerçekten para verip vermediğini sizde inceleyin.

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz ve ek gelir sağlamak istiyorsanız Evde Ek İş veya İnternette Ek İş kategorilerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu