İş Fikirleri

Trendyol Araçlı Kurye Başvurusu ve Maaşlar

Trendyol araçlı kurye olmak ve Trendyol Express kuryelik başvurusu için gerekli şartlar, çalışan maaşları gibi merak edilen konuları yanıtladık

Trendyol, son dönemde en hızlı büyüyen e-ticaret sitelerinden biri haline geldi. Özellikle kendi kurye ağını kurması ve teslimatları bu şekilde yapması da işleri iyice hızlandırdı ve Trendyol’un gelirlerini artırdı. Öncelikle Trendyol kuryeliği, Trendyol’dan gelen siparişleri, stoklardan alarak dağıtıma çıkarmak ve bu şekilde para kazanmak anlamına geliyor. Genelde araç ile yapılan bir iş olsa da motorlu araç ile de çalışmak ve para kazanmak mümkün.

Trendyol Kargo Çalışma Sistemi

Trendyol’da taşıyıcı ve toplayıcı olmak üzere iki tip kargo sistemi var. Bu sistemler basit olarak şu mantıkla çalışıyor. Taşıyıcı olan çalışanlar, transfer merkezinde bekleyen ürünleri alıp müşterilere teslimn ederken, toplayıcı olan çalışanlar kargoya verilecek ürünleri satıcılardan toplamakta ve transfer merkezine götürmektedir.

  • Taşıyıcı Sistem
  • Toplayıcı Sistem

Trendyol Araçlı Kurye Nasıl Olunur?

Sizde Trendyol’un kargolarını adreslere dağıtmak istiyorsanız, kurye başvurusu yapmanız yeterli olacaktır.  Aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden çalışma isteğinize göre bir seçim yapıp başvurunuzu tamamlayın. Başvuru işlemi kısa sürede sonuçlanır ve çalışmaya başlarsınız.

Başvuru Adresi: https://trendyolexpress.com/bizimle-calisin

Trendyol Kurye Kazanç Sistemi

Trendyol kuryeliğinde kazanç sistemi paket başınadır. Teslim edilecek ürünleri tek tek toplar ve adreslere teslim ederek ödeme alırsınız. Günlük bazda ilk 40 pakete kadar 4 TL artı KDV ödenirken, 40 paket üstü dağıtımlar için 3,5 TL artı KDV ödeme alınmaktadır. Yani günde 40 paket teslim eden biri ortalama 160 TL kazanırken, 100 paket teslimat yapan biri, 370 TL ödeme almaktadır. Yukarıdaki fiyat baremi, tüm çalışma sistemleri için aynıdır.

Trendyol Kuryesi Olarak Ne Kadar Para Kazanırım?

Trendyol kuryeliğinde, iki kişi ekip olarak çalışanlar olduğu gibi, tek başına çalışanlar da var. Ekipli çalışma sisteminde, aracı süren kişi, diğer arkadaşını bir mahalleye bırakıyor. Bu arkadaş, bu mahalledeki 5-6 paket kargoyu teslim ederken, diğer yandan diğer arkadaş da arabayla dolaşarak diğer kargo paketlerini teslim ediyor. Üstelik araç sahibi, ekip arkadaşının kazandığı paradan yüzde 20-30 komisyon alıyor, böylelikle kazancını artırmış oluyor.

Günde Kaç Paket Teslim Ederim?

Bu sorunu cevabı tamamen size bağlı. Genelde her mahallede en az 3-4 adres, kargosunu almayı beklemektedir. Günde 10 mahalle dolaşırsanız, 30-40 paket teslim edersiniz. Fakat günde 12 saat çalışan kişiler 80-90 paket teslimat yaptıklarını söylüyorlar. Bu da yaklaşık olarak, günde 300 TL civarı kazanç elde edebileceğiniz anlamına geliyor.

Trendyol ile Ayda Kaç Para Kazanırım?

Aylık kazanç çalışma performansınız bağlı olarak değişiyor. Örneğin haftada 40 saat çalışan biri ortalama 6000 lira brüt kazanç elde ederken, 80 saat çalışan biri 12000 lira brüt kazanç elde edebiliyor. Tüm bu kazançlardan, sigorta, benzin ve vergi masrafları çıkarılıyor. Diyelim ki haftada 80 saat çalışıyorsunuz, kazanacağınız tutar hesaplamasını aşağıdan yapabilirsiniz.

Aylık Brüt Maaş: 12.000 TL

Sigorta Primi: 1,050 TL

Araç Benzin Masrafı: 2.000 TL

Vergi Öncesi Kar: 8950 TL

Vergi Sonrası Muhtemel Kazanç: 7000 TL

Trendyol araçlı kurye olmak konumuz gibi yine farklı iş fikirlerinden bahsettiğimiz İş Fikirleri kategorimizde yer alan Bekçi Nasıl Olunur? konusu da ilginizi çekebilir.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu