Ek İş FikirleriAz Bütçe İle Ek İşEvde Ek İş

Süs Bitkisi Yetiştirerek Para Kazanmak

Evde bitki bakımı ülkemizde sıklıkla görülen bir durum. Ancak pek çok insan bakım yapmaya gerek duyulmayan süs bitkilerini evlerinde kullanmayı tercih ediyorlar. Bu bakımdan süs bitkisi yetiştirerek para kazanmak ülkemizde mümkün bir duruma geliyor. Süs bitkisi yetiştirmek için genel anlamda bitki yetiştiriciliğinden biraz anlamak gerekiyor. Daha önce bu işi yapmamış olanlar için internet üzerinde yeterince kaynak mevcut.

Süs bitkisi yetiştirmek için ilk başta uygun bir ortama sahip olmak gerekiyor. Eğer para kazanmak sizin için ikinci plandaysa evinizin içinde bir ya da iki adet bitki yetiştirip sattıktan sonra yenilerini yetiştirmeye başlayabilirsiniz. Ancak bu işten ciddi paralar kazanmak istiyorsanız o zaman biraz sermayenizin olması gerekiyor. En azından bu bitkilerin tohumlarını alıp uygun bir ortam hazırlamak için. Şu anda şehirlerde yaşayanlar için bitki yetiştirebilecekleri en uygun yerler çatılar. Kapalı yerde bitki yetiştirmek mümkün olmadığından dolayı güneş ışığı alan havadar yerleri tercih etmek gerekmekte.

Süs bitkisi yetiştirerek para kazanmak bu işi yaptıkça daha kolay hale gelecek olan işler arasında. Yetiştirdiğiniz bitkileri yine Instagram ve Facebook üzerinde açacağınız hesaplar üzerinden insanlara ulaşıp satabilirsiniz. Bununla birlikte insanların size daha kolay ulaşmaları için var olan sosyal medya sayfaları üzerinden de bu işle uğraştığınızı insanlara anlatarak müşteri bulabilirsiniz. Bir başka satış yöntemi ise eğer imkanınız varsa turistik yerlere giderek burada seyyar şekilde satış yapmak. Turistler için küçük süs bitkileri son derece tercih edilen bir hediyedir.

 

Süs Bitkisi Yetiştirerek Ne Kadar Gelir Elde Edilir?

Süs bitkisi üzerinden 1 ay içinde kazanacağınız para tamamen yaptığınız satış adediyle doğru orantılı olacaktır. Bu bakımdan yetiştirmek kadar bu bitkileri satabilmek de önemli. Bununla birlikte yetiştirdiğiniz bitkinin yetiştirme sürecinin ne kadar zahmetli olduğu ve bu süreçte bitkiyle ne kadar süre ilgilendiğiniz de bitki başına paranın dolayısıyla genel kazancınızın artmasına sebep olacaktır. Ayrıca kısa bir araştırma yaparak üretimi zor ancak talebi yüksek olan bitkiler yetiştirip de kazancınızın daha fazla olmasını sağlayabilirsiniz.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu