Bayilikİş Fikirleri

Seç Market Bayilik Almak, Bayilik Ücreti ve Kar Marjı

Seç Market bayilik almak ve bayilik kar oranı hakkında bilgiler, 2021 güncel franchise ücreti ve Seç market bayiliği almanın avantajlarından bahsedeceğiz

Seç Market bayilik almak ne kadar kazandırır? Türkiye’de 1000’den fazla şubeye sahip olan gıda market zinciri Seç Market, bayilik vererek ağını geliştirmeye devam ediyor, pek çok alanda kullanıcılarına hizmet veren ve yine pek çok alanda bayilerine profesyonel destek sağlayan Seç Market, 5000’den fazla ürün gamıyla hem tüketicilerine hem de yatırımcılarına hizmet vermeye devam etmektedir. Peki Seç Market bayilik şartları nelerdir? Seç Market bayiliği almak para kazandırır mı? Seç market ne kadar kazandırır?

Seç Market Bayilik Şartları

Seç Market, zincir gıda sektöründe yer almakla beraber, büyük ve küçük market konseptlerine sahiptir. Seç Market bayiliği almak sizin için karlı olacak mı hadi gelin inceleyelim.

 1. Bayilik alacak olan bireylerin muhakkak 50 bin liralık bir sermayeye sahip olma şartı vardır, küçük konseptli marketler için 50 bin TL ile 150 bin TL, büyük konseptli marketler için ise 150 bin TL’den daha fazla sermaye gerekir.
 2.  Tabi bunlar hali hazırda dükkânı olanlar için. Eğer sıfırdan Seç Market Bayiliği alacaksanız, market konseptine göre 150 bin TL’den 800 bin TL’ye kadar değişen oranlarda yatırım gerekiyor. 
 3. Seç Market Bayiliği alacak olan bireyler, ürünlerini Bizim Toptan firmasından temin ederler, Bizim Toptan marketlerinden 35 günlük vade ile alışveriş yapabilme imkanına sahip olurlar.
 4. En az 1000 çeşit ürün, bizzat Bizim Toptan tarafından işyerinize gönderilir.
 5. Bayilik alacak olan bireylerin, muhakkak daha önceden bir lokal market işletmiş olması veya şu anda hali hazırda lokal bir bakkal veya market sahibi olması gerekir.
 6. İşletme bayiliği alacak olan bireyin, yüksek motivasyona sahip olması, girişken ve atılgan birisi olması, aranan en önemli şartlardan biridir.
 7. Bayi sahibi olacak bireylerin, kredi skorlarının iyi seviyede olması ve bankadan teminat mektubu alabilecek kadar banka güveni sağlamış olması gerekir.

Seç Market Bayilik Destekleri

Seç Market’in kullanıcılarına sunduğu pek çok bayi desteği de mevcuttur. Bu bayi destekleri aşağıdaki gibidir.

 1. Uygun fiyatlı ürün satışı yapabilmeniz için, 5000’den fazla özel ürün gamı bulunmaktadır, uygun fiyatlı ve standart dışı pek çok markada daha çok satış elde edebilmeniz için size sunulan özelliklerinden bazılarıdır.
 2. Mağazaya 1500 çeşitten fazla ürün, doğrudan merkez şubeden düzenli olarak teslim edilir.
 3. Kredi kartı satışlarının masrafsız olarak çekilebilmesi için 40 gün gerekir, ancak Seç Market bayileri, kredi kartı ile yaptıkları satışları 2 gün içerisinde cari hesaplarında görebilme imkanlarına sahiptir.
 4. Seç Market bayilerine verilen en önemli desteklerden biri de düzenli olarak yapılan profesyonel ziyaretlerdir. Ürün müdürü, satış müdürü, operasyon ve bölge müdürleri sık sık şubenize uğrayarak satışların durumunu kontrol eder.
 5. Bayilere verilen en büyük desteklerden biri ise hedef ciro primleridir. Seç Marketler ’in bayinize özel hedefleri olur, mesela günlük cironuz sürekli 8 bin lira civarında geziyorsa, bu ciro 10 bine çıktığı zaman Seç Market’ler olarak ekstra prim ödemesi yapılarak daha çok kar elde etmenizi sağlar.

Seç Market Bayilik Kar Marjı

 1. Seç Market bayiliğinden elde edeceğiniz gelir, tamamen kurduğunuz dükkânın büyüklüğüne ve bunun gibi pek çok değişkene bağlıdır.
 2. Ortalama 700-800 bin lira sermaye ile bu işe girmiş kişilerin aylık ciroları 600-700 bin lira civarındadır.
 3. Ürünler hem Bizim Toptan nakliye araçları ile, hem de kendinizin gidip alacağı bir sevkiyat sistemi ile çalışır.
 4. Cironuza göre kar miktarı değişir ancak ortalama net kâr marjı oranı %10 civarındadır.
 5. Yani yaptığınız her 1000 TL’lik cironun 100 TL’si net kar olarak size kalır.
 6. Ay sonu elde ettiğiniz net kar, Bizim Toptan tarafından hesabınıza yatırılır.
 7. Günlük cirosu 20 bin TL olan ve ortalama 150-200 metrekare alana kurulmuş olan bayiler, aylık net 60 bin lira para kazanabiliyorlar.
 8. Günlük cirosu 6-7 bin lira olan daha küçük bayiler ise ayda ortalama 20 bin lira kar elde edebiliyorlar.
 9. Sizlerde Seç Market bayiliği almak hakkında bilgi edindiyseniz ve yatırım yapmak istiyorsanız, https://secmarket.com.tr/bayilik bu adresten detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. 

Seç Market bayilik almak ve sonrasındaki süreç hakkında detaylı bilgilerle birlikte 2021 yılı bayilik yatırım bedeli, bayilik kar oranı gibi en merak edilen franchise sürecinde merak ettiklerinizi cevapladık.

Bu yazımızı beğendiyseniz Bayilik kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu