Az Bütçe İle Ek İşEk İş FikirleriEvde Ek İşİnternette Ek İş

Sanal Asistanlık Yaparak Nasıl Gelir Elde Edilir?

Sanal asistanlık ülkemizde yavaş yavaş yapılmaya başlanan bir iş. Özellikle şirketlerin personel sayılarını azaltmaya gitmeleri beraberinde sanal asistanlık mesleğinin de ortaya çıkmasına zemin hazırladı. Sanal asistanlık evinden çalışmak isteyenler için son derece uygun işlerden bir tanesi.

 

Sanal asistanlık yaparak gelir elde etmek için asistanlığını yapacağınız kuruluş ile ilk etapta her konuda anlaşmanız gerekiyor. Çünkü bu iş uzaktan yapılan bir iş olduğu için günde kaç saat ve hangi zamanlarda çalışacağınızın da önceden belirlenmesi çok önemli. Bazı kişiler uygun saatleri ayarladıkları takdirde aynı gün içerisinde iki farklı şirket için dahi sanal asistanlık yapabiliyorlar.

 

Sanal Asistanlık Nedir?

 

Sanal asistanlık ofislerde bulunan asistanların ofis yerine kendi evlerinden asistanlık işi yapmasıdır. Bu asistanlık bir şirketin genel asistanlığı olabileceği gibi müdür seviyesindeki insanların da asistanlığı olabilir. Asistanlık için ayrıca personel istihdam etmek istemeyen şirketler bu açığı sanal asistanlar ile kapatmaktalar. Sanal asistanlık sadece evden çalışmanın dışında diğer bütün yönleriyle bir asistanın yapabileceği işleri kapsamakta. Toplantıları organize etmek, bağlı bulunduğu kişilerin programlarını düzenlemek ve toplantı gibi organizasyonlardan bu kişileri haberdar etmek şeklinde olabilmekte.

 

Sanal asistanlık yapmak için en önemli kriter belirlenen çalışma saatleri içinde sürekli olarak ulaşılabilir olmaktır. Kişi her ne kadar bu işi evinden yapıyor olsa da ev ortamından kendini soyutlayarak işini yapması gerekmektedir. Çünkü çoğu zaman evin rahatlığı insanın iş yapmasının önüne geçebilir. Ev içinde bu iş için vakit ayıramayanların randumanlı çalışmaları da pek mümkün olmayacaktır. Şirketler sanal asistan seçerken kişinin nerede ve nasıl yaşadığına özellikle dikkat ederler.

 

Sanal Asistanlık İçin Neler Gerekli?

 

Günümüzde olmazsa olmaz iletişim araçları internet ve telefon sanal asistanlık için de olmazsa olmaz iki şey. Bununla birlikte bir printer da bazı durumlarda gerekli görülebiliyor. Elbette bunların yanında bu cihazları verimli bir şekilde kullanmasını da bilmek gerekiyor. Şu anda için yavaş yavaş bilinmeye başlayan sanal asistanlık önümüzdeki birkaç yıl içinde önemli meslekler arasına gelecek gibi görünüyor.

Bir şeyler yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu