İnternette Ek İşEk İş Fikirleri

Paypal İle Nasıl Para Kazanılır?

Bilindiği gibi PayPal dünyanın önde gelen online para transfer şirketlerinden bir tanesi. Ancak yaklaşık 4 yıla yakın bir süredir ülkemizde kullanılamıyor. PayPal’ın ülkemizden kullanılamaması da beraberinde PayPal ile para kazanmak için uygun ortamı oluşturuyor. PayPal ile para kazanmak için Türkiye’de yaşıyor olsanız dahi bazı imtiyazlı durumlar gerekiyor.

 

PayPal sitesine ülkemizden halen giriş yapılabiliyor. Ancak giriş yapıldıktan sonra hizmetin artık Türkiye’de kullanılmadığı hakkında bir uyarı çıkıyor. Hemen akabinde de hizmeti kullanamasanız da normal bir kullanıcı gibi işlemler menüsüne ulaşabiliyorsunuz. Buradaki kilit nokta PayPal üzerinden para gönderip alma için gerekli olan banka hesabı. Türk bankaları burada kullanım dışı olduğu için herhangi bir yerli banka hesabını tanıtamıyorsunuz. Eğer yabancı bir bankada hesabınız varsa o bankayı tanıtıp normal bir şekilde işlem yapabiliyorsunuz.

 

PayPal İle Kimler Para Kazanır?

 

PayPal üzerinden para kazananlar Türkiye’de yaşayıp yabancı bankalarda hesabı olan kişiler. PayPal’a bu yabancı hesaplarını tanıtarak her türlü işlemi yapmaya devam ediyorlar. Bu durum ise beraberinde bu işten kazanç sağlamanın da önünü açıyor. PayPal üzerinden ödeme yapmak ya da ödeme almak isteyen kişilere belirli bir komisyon karşılığında insanlar kendi sahip oldukları hizmetten yararlandırıyorlar. Bir kişinin bir PayPal hesabına 10 dolar ödeme yapması gerekiyorsa aracı olan kişinin hesabına 15 dolar ya da denk gelen TL aktarıyor ve PayPal’a sahip olan kişi kendi PayPal hesabından ödeme yapılacak hesaba 10 dolar gönderiyor ve bu işten para kazanmış oluyor.

 

PayPal üzerinden bu şekilde para kazanan hiç de azımsanmayacak kadar insan var. Eğer sizin de yabancı bir bankada hesabınız varsa ya da hesap açtırma imkanınız varsa bunu yapıp hemen PayPal üzerinden aracılık yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için hiçbir çaba sarf etmenize de gerek yok. Çeşitli forumlara üye olarak burada ödeme yapmak ya da almak isteyen insanların mesajlarını takip ederek hem kazanç sağlayabilir hem de bu insanlara yardımcı olabilirsiniz. Aldığınız komisyon çok uçuk olmadığı sürece insanların işlemlerini yapmanız sürekli bir hale gelebilir. Buna karşın artık insanlar da yavaş yavaş PayPal kullanabilmek için yabancı ülkeler üzerinden kendilerine banka hesabı açtırıyorlar.

 

2 Kişi Fark Edilmek İstendi

  1. yurtdisinda yasiyorum legal paypal hesabim var. Paypala ihtiyaci olup benimkinden yararlanmak isteyenler lutfen ulassinlar

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu