Girişimcilik

PayPal Alternatifi En Güvenilir 2 Servis

PayPal alternatifi ödeme servislerinin sayısı gün geçtikçe artmakta ve bu artış insanların hangisi daha güvenilir olduğunu bilmesi açısından sizlere bu yazımızı hazırladık.

Bilindiği gibi PayPal yaklaşık dört yıldır engellenmiş durumdadır ve uzun bir süre boyunca da açılacağa da benzemiyor. Bu engelleme sebebiyle de özellikle yurt dışına ürün satan e-ticaret siteleri oldukça zor bir duruma girdiler ve Paypal alternatifi aramaya başladılar. Biz de bu yazımızda sizlere en güvenilir ve dünyada yüzbinlerce kullanıcısı bulunan 2 ödeme servisini paylaşacağız.

Paypal Alternatifi 2 Güvenilir Servis

PayPal alternatifi listesini yazmadan önce PayPal veya benzeri ödeme servislerinin kullanış amacından kısaca bahsetmek isterim. Bu tarz ödeme servisleri yurt dışına e-bay, amazon.com gibi e-ticaret platformlarında satış yapmak istiyorsanız gerekmektedir. Bildiğiniz üzere Amazon Türkiye’ye bir yatırım yaptı ve Amazon Türkiye’yi açtı. Eğer sadece ülkemizde satış yapmayı düşünüyorsanız herhangi bir ödeme servisine ihtiyacınız olmayacaktır. PayPal tarzı ödeme servisleri yurt dışında ürün veya hizmet satacaksanız ve paranızı almanız için gerekmektedir. Bunun da nedeni bu tarz büyük firmalara üye olurken Amerika’da banka hesabı istemelerinden kaynaklanmaktadır. Gelelim PayPal alternatifi ödeme servislerine, tabi oldukça fazla sayıda var ama biz kendi araştırmalarımız sonucu en güvenilir 2’sini sizlerle paylaşıyoruz.

Payoneer Nedir?

PayPal alternatifi için sizlere söyleyebileceğimiz ilk servis Payoneer. Bu firma 2005 yılında ilk açılışını yapmıştır ama PayPal gibi büyük ve bilinen bir firmanın önüne geçmesi bir hayli zordu ancak ülkemizde ve diğer bazı ülkelerde PayPal’ın engellenmesi sayesinde daha tanınır bir hale gelmiştir. Yaklaşık 4 milyona yakın kullanıcısı bulunan Payoneer firmasını, Adobe, Amazon, Google gibi büyük firmalar da önermektedir. Dünya çapında 21 ofisi bulunan Payoneer’a nasıl üye olunur?

Payoneer Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Payoneer hesap açma işlemi aslında basittir. Firmanın resmi internet sayfasına girecek (buradan girebilirsiniz) ve “Register” yazan butonu tıklayacaksınız. Ne yazık ki başta Türkçe dik desteği bulunmuyor ama merak etmeyin bu sizi zorlayacak bir şey değil. “Register” butonunu sizden bu hesabı ne için açtığınızı öğrenmeye yönelik bir seçenek karşınıza çıkmaktadır. Bu seçenekler arasında;

  • Freelancer or SBM
  • Online Seller
  • Affiliate Marketer
  • Vacation Rental Host
  • Individual

gibi seçenekler çıktığını göreceksiniz. Freelancer iş yapıyorsanız veya e-ticaret yapmayı düşünüyorsanız ya da bireysel hesap açarak arkadaşlarınıza para göndermeyi düşünüyorsanız ona uygun hesabı seçmeniz gerekmektedir. Nedir bu seçenekler;

Freelancer nedir? Bir şirketiniz yok ya da olsa da serbestte çalışıyorsunuz, fatura kesemiyorsanız yani vergi mükellefi değilseniz ve yurt dışından da müşterileriniz varsa bu seçeneği seçebilirsiniz.

Online Seller nedir? eBay ya da Amazon gibi e-ticaret platformlarında satış yapacaksanız bu seçeneği seçmelisiniz.

Affiliate Marketer nedir? Bunu ise şöyle açıklayabiliriz, herhangi bir hizmeti ya da ürünün satışı için siz bir şekilde aracılık yapıyorsanız seçmelisiniz. Örnek vermek gerekirse, Amazon’da bir ürün var mesela kalem diyelim. Siz de kendi blog sayfanızda, Instagram ya da Youtube hesabınızda bu ürünü tanıtıp altına satış sayfasının linkini ekliyorsunuz ve bu ürün sizin tanıttığınız mecralardan birinden tıklanıp satılırsa siz bundan komisyon alıyorsunuz.

Vacation Rental Host nedir? Siz eğer yurt dışında bir tatil satın almayı düşünüyorsanız bunu seçmelisiniz. Yani bu seçenek özellikle Türkiye kullanıcıları tarafından çok fazla kullanılan bir hesap türü değil.

Individual nedir? Türkçesi bireysel hesap, arkadaşınıza, eşinize, dostunuza para gönderip veya alacaksanız seçmelisiniz.

Bu seçeneklerden size uygununu seçtikten sonra Şirket mi yoksa Bireysel mi açacağınızı, ad, soyad, e-posta adresi, doğum tarihi gibi bilgileri sorduktan sonra bazı güvenlik soruları sormaktadır. Bunları cevapladıktan sonra kendi ya da bağlayacağınız banka hesabını yazıyorsunuz, eğer bilgilerinizi doğru girdiyseniz hesabınız 1-2 gün içinde açılmış oluyor.

Payoneer’dan Nasıl Para Çekilir?

PayPal alternatifi olan Payoneer’dan bu işlemde oldukça basittir. Üye olduktan sonra üst tarafta bulunan ve Türkçe dil desteği sayesinde rahatça anlayabileceğiniz “Para Çekme” kısmı yer alıyor. Buraya tıkladığınızda tanımladığınız banka hesabınıza paranız TL’ye çevrilerek gönderilmektedir.

Payoneer Kart Nasıl Alınır?

Eğer siz paranızı dolar olarak almak istiyorsanız yine üst tarafta bulunan “Kart Sipariş Edin” tıklayıp, Payoneer kart isteyebilir ve Türkiye’de dolar verebilen ATM’lerden paranızı dolar olarak çekebilirsiniz.

HyperWallet

Payoneer dışında PayPal alternatifi bir diğer ödeme servisi ise HyperWallet. Bu kısa zaman önce açıldı yaklaşık 1-2 sene oluyor ancak neden güvenilir derseniz; PayPal bu firmayı satın alması ve Amazon gibi dünyanın en büyük e-ticaret platformunun HyperWallet’ı önermesi diyebiliriz.

HayperWallet üyeliği için küçük-orta ölçekli, büyük ölçekli veya e-ticaret sitelerinde satış yapma seçenekleri bulunuyor. Küçük ve orta ölçekli bir satış yapmayı düşünmüyorsanız üye olmak için firma ile iletişime geçmeniz gerekiyor ama HyperWallet’ı buraya eklememizin sebebi bu tarz bir üyelikten ziyade Amazon’a üye olma aşamalarından buraya yönlendirmesinden dolayı ekledik.

Amazon yurt dışında ürün satmak için tabi ki Payoneer’ı da kullanabilirsiniz ancak Amazon direkt olarak HyperWallet’ın üyelik sayfasına sizi yönlendiriyor ve yine benzer bilgileri girdikten sonra Amazon’dan geldiğiniz için hiç beklemeden o anda üyeliğiniz açılmış oluyor. Sonuç olarak Amazon gibi büyük bir firma size HayperWallet’ı önerdiğine göre oldukça güvenilir olması gerekiyor.

PayPal Alternatifi En Güvenilir 2 Servis yazımızı beğendiyseniz İnternette Ek İş kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu