Evde Ek İşAz Bütçe İle Ek İşİnternette Ek İşSermayesiz İş Fikirleri

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyun oynayarak para kazanmak kimsenin gelir elde etmeyi dahi hayal edemediği bir şeydi. Günümüzde ise önemli bir şekilde insanlar bu işten ciddi paralar kazanıyorlar. Bir kişinin oyun oynaması ve o anları kaydedip internet üzerinden paylaşması bir kenarda dursun bu işi canlı olarak yapanlar dahi var.

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Oyun oynayarak para kazanmak için en uygun online platform Twitch. Twitch temelinde Youtube benzeri bir video paylaşım sitesi. Ancak Youtube’dan ayrılan bir kaç özelliği mevcut. Bunlardan bir tanesi Youtube’da yapıldığı gibi çok fazla telif haklarına dikkat etmemesi. Bu da insanların istedikleri şeyleri paylaşabilmeleri anlamına geliyor. Bununla birlikte Youtube’un hayata geçiremediği ancak Twitch üzerinde yıllardır var olan bir bağış sisteminin bulunuyor. Bu bağış sistemi ile kişiler sizin videolarınızı izleyip size bağışta bulunabiliyorlar. Üstelik bu para direkt olarak hesabınıza geçiyor.

Twitch üzerinden oyun oynayarak para kazanmak için yapmanız gereken tek şey bir adet Twitch hesabı açmak. Bundan sonra ise hesabınıza arkadaş ekleyip ya da kendi hesabınızın reklamını yaparak videolarınızın izleyici sayısını arttırmak. İzleyici sayısı ne kadar artarsa bağışlar neticesinde para kazanma şansınız da o kadar artacaktır.

Twitch’de Nasıl İzleyici Çekilir?

Video çekenler için çektikleri videoların konusu ne olursa olsun bir şey çok önemli. Videoların eğlenceli ve sürükleyici olması. Youtuberların izleyici çekmek için neler yaptıklarını hatırlayın. Twitch üzerinden oyun oynayan kişilerin videolarına olan ilgiyi arttırmak için yüksek sesle konuştukları ve zaman zaman abartılı şekilde bağırdıkları gözlemlenmiştir. Bununla birlikte gereksiz abartı ve oyunu ilk defa oynuyormuş gibi heyecanlı şekilde oynamaları izleyici çekme konusunda başarılı olmuştur. Oyun oynayarak para kazanmak istiyorsanız bunları da göz önünde bulundurup izleyici çekebilirsiniz.

Oyun Oynayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Oyun oynayarak kazanılacak para tamamen çektiğiniz videonun ya da yaptığınız canlı yayının ilgi çekip çekmediği ile alakalı olacaktır. Youtube ile kıyaslandığında Twitch’de izlenme başına alınan para oldukça düşük. Ancak bir bağış sistemi olduğundan dolayı buradan gelebilecek kazancın yüksek olma ihtimali var. Bağış sistemi canlı yayınlarda çok daha fazla kullanıldığı için insanlar Twitch’de video paylaşmak yerine canlı yayın yapmayı daha çok tercih ediyorlar. Bu sayede insanlarla anlık iletişim kurarak, hatta onların isimlerini söyleyip bağış yaptıklarından dolayı onore edebiliyorlar. Bu bile kendi adının söylendiğini duymak isteyen insanların bağış yapmalarına yetiyor.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu