Evde Ek İşEk İş Fikirleriİnternette Ek İş

Online Kurs Vererek Ek Gelir Elde Etmek

İnternet’in artık her eve girmesi ve insanlardaki öğrenme isteğinin her geçen gün artmasıyla birlikte online kursların da altın çağı başlamış oldu. Artık online kurs vererek ek gelir elde etmek hiç de zor değil. Online kurs vermenin iki çeşidi bulunuyor. Bunlardan bir tanesi kendi videolarınızı çekerek internet üzerinden paylaşmak, ikinci ise kurs almak isteyen kişilerle internet üzerinden birebir canlı seanslar yaparak görüşme.

Online Kurs Vererek Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Online kurs vermek için ilk başta bir konuda yeterince bilgi sahibi olmanız gerekmekte. Bu bilgileri belirli bir düzene koyarak bölümler halinde videolar çekerek paylaşmak mümkün. Buradan elde edeceğiniz kazanç tabi ki sadece Youtube’un izlenme oranlarından kazanacağınız gelir olacaktır. Eğer çektiğiniz kurs videoları gerçekten eğitici ve yeterince bilgilendirici ise Udemy gibi eğitim platformlarına başvurarak buralarda da yayınlanmasını sağlayabilir ve buradan da gelir elde edebilirsiniz. Kurs konusunda en tehlikeli olan kişiler ise hemen hemen akla gelebilecek her konuda video çekip Youtube üzerinde paylaşan kişilerdir. Bu kişilerin belirli bir uzmanlıkları olmadığı gibi her konu hakkında başka eğitim videolarından öğrendikleri bilgiler ile yeni videolar çekip bunlardan para kazanmaya çalışırlar. Elbette bu videoların içerik kalitesi hiçbir zaman iyi olmaz.

Birebir olarak kurs vermek de kazanç sağlamak için uygun bir yöntemdir. Teamviewer gibi uzaktan erişim programları yardımıyla karşınızdaki kişi ile sesli ve görüntülü bağlantı kurabilir ve kurs verebilirsiniz. Canlı olarak verilen kurslar genellikle kişiye özel olduklarından ve internet ortamında başka kişiler ile paylaşılmayacak olmalarından dolayı daha yüksek bir ücretle verilir. Fiziksel temas gerektiren konular dışında hemen hemen her konuda online olarak birebir canlı kurs verebilirsiniz.

Online Kurs Vererek Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Çok çeşitli online kurs yöntemi olduğu için hepsinin geliri farklı olacaktır. Youtube gelirleri genellikle en düşük olan gelirlerdir. Kabaca bir hesap yapıldığında 1 milyon gibi bir izlenme karşılığında kişinin kazanacağı para 1000 TL olacaktır. Buna karşın birebir canlı vereceğiniz bir kursun saat ücreti ise 100 ile 200 TL arasında değişecektir. Bu bakımdan canlı kursların daha çok kazandırdığını söylemek mümkün. Tabi ki buradaki püf nokta canlı olarak kurs almak isteyen kişilerin bulunması. Burada da her zaman olduğu gibi devreye sosyal medya giriyor. Vermek istediğiniz kurs ile alakalı kendinize hesaplar açabilir ya da konu ile alakalı olduğunu düşündüğünüz hesaplara mesaj bırakarak müşteri bulabilirsiniz.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu