Kredi ve Hibeler

Nkolay Bono Nedir? Ne Kadar Kazandırır?

Nkolay bono, Aktifbank tarafından çıkarılan bir banka bonosudur. Bonolar, vadesi 1 yıldan kısa olan değerli borçlanma senetleridir. Pek çok banka borçlanmak için, mevduatları tercih ederken, Aktifbank, banka bonosu ihraç ederek fonlamaktadır. Aktifbank’ın nkolaybonosu ile kazanmak oldukça kolay peki nkolay bono ile ne kadar kazanılır? Nkolaybono faiz oranları ne kadar?

 Nkolaybono Ne Kadar Kazandırır?

Nkolay bono, piyasa koşullarına göre mevduat faizinden daha fazla kazandırmayı amaçlayan bir bono ürünüdür. 6 aydan kısa vadede stopaj avantajı içerdiği için mevduata göre daha yüksek getiri sağlar.  Nkolay bono şuan %11 faiz oranına sahiptir. Bononun mevduat eşleniği ise, %11,55’e denk gelmektedir. Üstelik son zamanlarda yapmış olduğu kampanya ile, bonoda en az 60 gün durma şartına %0,75 ek faiz oranı sunmaktadır. Bu haliyle birlikte bononun mevduat eşleniği yüzde 12,44’e kadar çıkabiliyor.

Nkolaybono Faiz Oranları Ne Kadar?

Nkolay bono anlık faiz oranı %11,00’dir. Bono’da 60 günden uzun süre durduğunuz zaman yıllık faizi %11,75’e denk gelmektedir. Ayrıca bu haliyle mevduat eşleniği yüzde 12,44’e kadar çıkabilmektedir.

Mevduat Eşleniği Ne Demek

Mevduat Eşleniği, faizli bir enstrümandan elde edilen kazancı, mevduatta kazanabilmek için almanız gereken oran demektir. Yüzde 20 faizli bono net yüzde 18 kazandırırken, yüzde 20 faizli mevduat net yüzde 17 kazandırır. Bu nedenle bononun yüzde 20’lik faizine karşın mevduatta aynı getiriyi elde etmek için daha fazla oran almanız gerekir, işte bu orana mevduat eşleniği diyoruz.

Örnek,

%20 faizli bonunun mevduat eşleniği %21’dir.

%8 faizli bonunun mevduat eşleniği %8,40’dır.

 NKolayBono Nasıl Alınır?

Nkolaybono, Aktifbank ürünü olduğundan, sadece Aktifbank üzerinden alınabilmektedir. Bonoyu alabilmek için, Aktifbank müşterisi olmanız gerekmektedir, ancak Aktifbank’ın bir şubesi olmadığı iiçin, tüm işlemler internet üzerinden halledilmektedir. Başvuru yapıldıktan en geç 15 gün sonra adresinize kurye ile sözleşme gönderilir ve sizde imzalayarak hesap açabilirsiniz. Para yatırmak için, eft,ptt veya atm yöntemini tercih edebilirsiniz.

 

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu