Ek İş FikirleriEvde Ek İşİnternette Ek İş

Mobil Uygulama Geliştirerek Ek Gelir Elde Etmek

Cep telefonları artık insanlar için en önemli iletişim aracı haline geldi. Bu da beraberinde cep telefonları için hazırlanan uygulamaların da çeşitlenerek çoğalmasına sebep oldu. Mobil uygulama geliştirerek ek gelir elde etmek de bu sayede ortaya çıkan yeni bir ek gelir kapısı. Elbette diğer ek gelir modellerine göre biraz daha bilgi ve uğraş gerektiren bir alan. Ancak yazılım konusuna yabancı değilseniz ve insanların mobil cihazlarda nelere ihtiyaç duyabileceklerini önceden kesitirebiliyorsanız bu işten çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Mobil Uygulama Geliştirerek Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Mobil uygulama geliştirerek ek gelir elde etmenin iki yöntemi bulunmakta. Bir tanesi tamamen fikrin kendinize ait olduğu bir uygulama geliştirmek diğeri ise size gelen siparişler doğrultusunda uygulama geliştirmek. İkisinde de yapacağınız iş hemen hemen aynı olmasına rağmen başkasına sipariş üzerine yapacağınız iş daha fazla kazanç sağlayabilir. Bunun sebebi ise uygulamanın tamamen başkasının istekleri doğrultusunda hazırlanması.

Mobil uygulama geliştirmek için ihtiyaç duyulan cihazlar arasında olmazsa olmaz olan bir bilgisayar ve testlerin yapılabilmesi için gerekli olan cep telefonu ya da tablet gibi muhtelif mobil cihazlar. Bu işe yeni girmek isteyenler için Udemy ve Youtube üzerinden çeşitli eğitimler bulunmakta. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki; yeni başlayanların ortaya elle tutulur ve insanlar tarafından beğenilen bir uygulama çıkarabilmeleri için minimum 1 yıl çalışmaları gerekmekte. Elbette bu süre kişinin çalışmasına ve çabuk öğrenmesine bağlı olarak kısalabilir.

Mobil uygulama geliştirerek ek gelir elde etmek için uygulamayı geliştirmek kadar, geliştirmeye başlamadan önceki fikir aşaması da önem taşımakta. Unutulmaması gereken en önemli noktalardan bir tanesi insanların doğrudan ihtiyaçlarını karşılayabilecek mobil uygulamaların çok daha kolay ve hızlı bir şekilde satıldığı. Dolayısıyla geliştirmeye başlamadan önce fikir aşamasında ortaya çıkarılacak uygulamanın fikir anlamında sağlam olması gerekmekte. Fikir işin temeli olduğu için sağlam olmayan bir fikir üzerine inşa edilecek uygulamanın talep görmemesi kaçınılmazdır. Günümüzde bireysel anlamda mobil uygulama geliştiren kişilerin yanında bir ekip kurarak da uygulama yapan topluluklar mevcut. Tek başına uygulama geliştirmekte zorlanıyorsanız kendi ekibinizi dahi kurarak ortak bir çalışma ile daha kısa sürede uygulamalar geliştirebilirsiniz.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu