Kredi ve Hibeler

KGF Nedir? | Kredi Garanti Fonu Nasıl Alınır?

KGF nedir sorusu özellikle iş kurmak ya da mevcut işletmenizi geliştirmek isteyen kişiler merak etmektedir. Kredi Garanti Fonu nedir ve nasıl alınır gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

Günümüzde bu kredileri alabilmek için gerekli yeterliliklere sahip kefil bulmak oldukça zor olabiliyor. Dünyadaki gelişmeler sebebiyle de ekonomik açıdan zor günler geçiren işletmeler için devlet destekli bir kefilsiz kredi programı açıklandı. Böyle durumlarda kredi çekmek isteyenler için Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından duyurulan KGF yani Kredi Garanti Fonu sizlere yardımcı olabilir. Son dönemdeki olumsuz gelişmelerden etkilenen işletmelere destek sağlamak amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi içinde açıklanan KGF kredisine başvurmak için şimdiden birçok işletme sıraya girmiş durumda.

KGF Nedir?

KGF nedir sorusunu cevaplamak gerekirse; KOBİ ve KOBİ dışı işletmelerin çekmek istediği krediler için yeterli teminatı olmayan işletmelere Hazine Fonu kaynağı kefalet gösterilerek kullandırılacak kredi türüne KGF kredisi deniyor. Ülkemizde ve tüm dünyada son dönemde hem ekonomik hem de istihdam alanında pek çok firmanın olumsuz etkilenmesi sebebiyle işletmelerin kolay bir şekilde kredi kullanmasına yardım etmek ve özel sektöre destek vermek amacıyla oluşturulan bu krediye başvurmak için belli şartları da taşımak gerekiyor.

KGF Kredisi Nasıl Alınır?

KGF nedir sorusunu cevapladık sırada KGF kredisi nasıl alınır sorusu geliyor. KGF kredisi almak için başvuruda işletmelerden istenen belli şartlar bulunuyor. Öncelikle işletmelerin Türkiye içinde faaliyet gösteren gerçek veya tüzel kişiler olduklarını beyan etmeleri ve belgelemeleri gerekiyor. Aynı zamanda bu işletmelerin herhangi bir iflas, iflas erteleme ya da konkordato kararının da bulunmaması önem taşıyor. Bu şartları taşımanın yanı sıra kullanmak istediğiniz kredinin türüne göre de istenen bazı evraklar bulunuyor. Örneğin kadın girişimcilerin ya da yurtdışına ihracat yapma istemiyle kredi çekmek isteyenlerin gerekli evrakları başvuru sırasında sunması gerekiyor.

KGF Kredisi Veren Bankalar

Peki KGF kredisi kullanmak isteyen işletmeler ve girişimciler hangi bankalara başvurabilir? Hangi bankalar bu krediyi veriyor merak ediyorsanız aşağıdaki bankaları inceleyebilirsiniz. Krediyi vermeyi öncelikle kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kabul etti.

KGF nedir sorusunu, nasıl başvuracağınızı ve hangi bankaların bu krediyi verdiklerini yazımızda anlatmaya çalıştık. İşinizi büyütmek için şimdi sıra sizde.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu