Kredi ve Hibeler

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

İşsizlere Kredi Veren Bankalar Nelerdir

İşsizlere kredi veren bankalar cümlesi nakit ihtiyacı olan ama mevcut işi olmayan insanların İnternette sıklıkla araştırdığı konuların başında gelir.

Bankalar, çalışmayan ve gelir belgesi olamayan bireylere kredi vermeye pek yanaşmamaktadır. Ancak bu yazıda sizlere hazırlamış olduğumuz bankalar sayesinde kolaylıkla kredi alabilirsiniz. Eğer sizde işten ayrıldıysanız ve işsizseniz bankaların talep ettikleri şartları yerine getirmeniz dahilinde kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

Bankaların işsiz vatandaşlara en sık yaptığı kampanya ihtiyaç kredisi kampanyasıdır. Eğer sizinde gelir belgeniz yok ve işsizseniz kesinlikle bankalardan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Peki hangi bankalar işsizlere ihtiyaç kredisi veriyor?

İşsiz olup da ihtiyaç kredisi almak zorunda olduğunuz da yapmanız gereken ilk şey kredi notunuzu yüksek tutmaktadır. Eğer bir geliriniz yoksa banka sizin kredi notunuza ve icralık olup olmadığınıza bakar. Eğer kredi notunuz düşükse geliriniz de olmadığı için bankadan kredi alma imkanınız yoktur. Ayrıca daha önce kara listeye ve icra takibine girdiyseniz, geliriniz dahi olsa 5 yıl süre ile kredi alamazsınız

 Hangi Bankalar İşsizlere Kredi Veriyor ?

sizler için kkb notu düşük olmayan işsizlere hangi bankalar kredi veriyor araştırdık.

Akbank İşsizlere Kredi

Sabancı Holding kuruluşu olan, Akbank’da işsizlere kredi verebilmektedir. Akbank üzerinden 50.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli ihtiyaç kredi çekebilirsiniz. Kredi alabilmek için Akbank müşterisi olmanız ve internet bankacılığı şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer internet bankacılığı şifreniz yok ise hemen bir Akbank müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilir ve şifre alabilirsiniz.

 Denizbank İşsizlere Kredi

Denizbank da işsizlere kredi veren bankalar arasındadır. Denizbank’ta gelir belgesiz kredi alabilmek için kredi notunuzu yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu 1400 ve üstü olanlara Denizbank 55,000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlamaktadır.

QNB FinansBank İşsizlere Kredi Kampanyası

QNB Finansbank üzerinde bir hesabınız varsa ve kredi notunuz yüksek ise işsizlere kredi veren bankalar arasında Finansbank da bulunmaktadır.  50,000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. QNB Finansbank üzerinde kayıtlı bir hesabınız yoksa hemen gidip bir hesap açabilir ve TC kimlik numaranızı 5030’a mesaj atarak 50,000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz.

Bankalar Kredi Başvurumu Reddetti, Kredi Limitim Düşük Çıktı, Ne Yapmalıyım?

Bankalar kredi başvurumu reddetti, ne yapmalıyım? veya kredi limitim düşük çıktı, ne yapmalıyım? soruları işsiz olup krediye başvuran müşterilerimizin merak ettiği sorulardandır.

İşsizsiniz ve bankalar kredi başvurunuzu reddetti. Bu durumun en önemli sebeplerinden birisi, kredi notunuzun düşük olması ve daha önce icra takibine girmiş olmanız olabilir. Ama bu sebepler kredi başvurunuzun olumsuz yanıt almasının nedeni değilse üzülmeyin başka yollar da var.

Kredi başvurunuz olumsuz yanıt aldıysa aşağıda ki yöntemleri deneyin;

 İpotek Üzerine Kredi

Bankalar kredi başvurunuzu reddetiyse ve üzerinize kayıtlı bir malvarlığınız var ise bu malvarlığını banka üzerine birinci öncelikli alıcı olarak kaydedip bankalardan kredi alabilirsiniz. İpotek ettireceğiniz malvarlığı alacağınız kredi tutarına denk veya fazla ise kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

 Kefil İle Kredi

Bankalardan kredi alamadıysanız bir de kefil yöntemini deneyin. Alacağınız krediyi ödeyebilecek maddi duruma sahip birini kefil göstererek bankalardan kredi alabilirsiniz. Ancak alacağınız kredinin aylık taksidi, kefil göstereceğiniz kişinin gelirinin iki katından fazla ise maalesef krediniz olumsuz yanıt alacaktır.

2 Kişi Fark Edilmek İstendi

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu