Evde Ek İşEk İş Fikirleri

İşkur Evde Paketleme İşi Nasıl Alınır? (Resimli)

İşkur evde paketleme işi veren devlet kurumu olması sebebiyle Türkiye’nin en güveniliri diyebiliriz. Ek gelir kazanmak isteyenlere, İşkur evde iş imkanı sunmakta ve ekonomik seviyelerini yükseltmeye yardımcı olmaktadır. Bu yazımızda, İşkur evde paketleme işi veriyor mu veya başvuru nasıl yapılır? Nasıl daha çok kazandıran ek iş bulunur ve diğer merak edilen soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

İşkur Evde Paketleme İşi Nasıl Alınır?

Ek iş yapmak isteyenlerin en çok merak ettikleri “İşkur evde paketleme işi veriyor mu?” sorusudur. Evde paketleme işi birçok modelden oluşmaktadır. Bunların arasında evde sabun paketleme, evde boncuk paketleme, evde kına paketleme gibi bir sürü seçeneğiniz vardır. Siz, hangi paketleme işinin kendinize uygun olacağını düşünüyorsanız onu seçmelisiniz.

İşkur evde paketleme işi almak için öncelikle elinizin yatkın olduğu işleri ve her iş için olmasa da kriterleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Örneğin gıda sektörüne veya sağlık sektörüne bir paketleme işi yapmayı düşünüyorsanız hijyen kurallarına dikkat etmelisiniz. Yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi İşkur evde iş imkanı sunan en büyük yerlerden biridir. Adeta bir deniz gibi düşünebilirsiniz. Her gün farklı firmaların, farklı paketleme işlerini bulma imkanına ve ek gelir kazanma fırsatına sahipsiniz.

İşkur’a Nasıl Üye Olunur?

İşkur evde paketleme işlerini bulmak için iki seçeneğiniz bulunmaktadır.

  1. Türkiye’nin her ilinde İşkur Müdürlükleri bulunmaktadır. Bir seçenek olarak bu merkezlere giderek sorgulayabilirsiniz. Kaydınızı açtırabilir ve bu tarz evde paketleme işi yapabileceğinizi dile getirebilirsiniz. Ancak bulunduğunuz ilde her zaman evde paketleme işleri yapana ihtiyaç duyulmayabilir. Bu sebeple İşkur Merkezleri’ne gittiğinizde hemen iş bulamayabilirsiniz. Bu sizi sakın moralinizi bozmayın. Sürekli müdürlüklere giderek iş olanaklarına göz atın.
  2. İkinci seçeneğiniz ise İşkur’un resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Buradan açık olan işleri görmek için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. İşkur’a üye olmak için öncelikle yapmanız gereken burayı tıklayarak üye sayfasına gitmelisiniz. Daha sonrasında işveren ve iş arayan olarak iki seçenek karşınıza çıkacaktır. İş arayan kısmından “Üye Ol” kısmını tıklamalısınız. Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.
İşkur Nasıl Üye Olunur?

Bu sayfa da size bazı dikkat edilmesi gereken kısımlar belirtilmektedir. Burayı onayladıktan sonra T.C. kimlik numarası, isim, soyisim, baba adı, doğum tarihi gibi bilgilerinizi yazacağınız kısım gelecektir. Bu kısımda bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız gerekmektedir.

İşkur Üye Olma Ekranı

Gerekli olan yerleri doldurduktan sonra sayfanın altında bulunan “Okudum, onaylıyorum” kısmını işaretlemeniz ve ileri butonuna basmanız yeterli olacaktır. Üye olmak için bir diğer yöntem ise PTT’den aldığınız e-devlet şifreniz ile girebilirsiniz. İşkur nasıl üye olunur sorusunu da aradan çıkarmış olduk bu sayede.

İşkur Evde Paketleme İş İlanları Nasıl Bulunur?

İşkur’a üye değilseniz bile artık üye olduğunuzu var sayıyoruz. Gerçi İşkur evde paketleme işi ilanları ile ilgili bilgileri hepsi için geçerli olamasa da bazı açık işleri görmek için üye olmanız gerekmiyor ama başvuru yapacaksanız üye olmalısınız. Eğer ek gelir kazanmak istiyorsanız üye olmayı unutmayın, sonuçta İşkur bir devlet kurumu ve denetlenen bir yapıdır. Güvenilir olduğu aşikar diyebiliriz.

İşkur Evde Paketleme İşi Başvuru Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden İşkur evde paketleme işlerini görmek için yapmanız gereken tek şey burayı tıklamak olacaktır. Burası İşkur üzerinde açık istihdam sağlayan tüm işleri görebileceğiniz, arama yapabileceğiniz ve şehir, ilan tarihi, meslek gibi filtrelerle aramanızı daha spesifik hala getirebileceğiniz alandır. Linki tıkladığınız da aşağıdaki gibi bir sayfa karşınıza çıkacaktır.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Başvuru
İŞKUR Evde Paketleme İşi Başvuru

Dilerseniz yukarıda örnek olarak yazdığımız paketleme kısmına sabun paketleme, evde paketleme işi gibi arama sözcükleri yazabilirsiniz. “Ara” butonuna tıkladığınız da size açık olan iş ilanlarının tamamını gösterecektir. Ancak İşkur evde paketleme başvuru formunu görmek için üye girişi yapmalısınız. Aksi takdirde işe başvuru yapamaz ve haliyle işi alamazsınız.

Açık iş pozisyonlarında aranılan nitelikler açıklama olarak yazılır. Siz bu nitelikleri sağlıyorsanız hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak İşkur ev hanımlarına evde iş imkanı da sunmaktadır. Şunu demek istiyoruz aranan niteliklerde bazen deneyimli kişiler arandığı görülmektedir. Her iş için bu geçerli değildir. Siz de gerekli aramaları yaparak ve her işe bakarak kendiniz için mutlaka bir iş bulacaksınız. Üstelik başvuru ile ilgili bir sayı sınırlaması bulunmamaktadır. İstediğiniz kadar işe başvuru da bulunabilirsiniz. Örnek olarak biraz önceki ekranda yer alan arama kısmına “paketleme” yazdığımızda karşınıza şu şekilde açık olan işlerin sıralaması çıkacaktır.

İşkur Evde Paketleme İş İlanları
İşkur Evde Paketleme İş İlanları

İşkur Evde Paketleme İşi İle Aylık Ne Kadar Kazanılır?

Evde paketleme işlerinden ek gelir kazanmak tamamen sizinle alakalı bir durumdur. İşinizi ne kadar hızlı, düzgün ve istenilen şekilde yaparsanız o kadar iş alma imkanınız artar ve doğal olarak daha fazla ek gelir sağlarsınız. Her ürün için farklı fiyatlar verilmektedir. Ancak kabaca bir meblağ verecek olursak evde paketleme işi ile aylık 2.000 – 4.000 TL arasında ek gelir kazanma şansınız bulunmaktadır. Dediğimiz gibi aldığınız işi istenilen şekilde yapmanız çok önemli.

Peki nasıl daha fazla kazanırım derseniz size bir ipucu olarak ekip kurmanızı tavsiye edebiliriz. Ek gelir kazanmak isteyen komşularınız, akrabalarınız veya tanıdıklarınız ile bir ekip kurarsanız, aldığınız işleri daha kısa sürede bitirebilir ve bir sonraki işe geçebilirsiniz. Bu da sizin kazandığınız miktarı arttıracaktır. Dilerseniz evde paketleme işleri ile ilgili daha detaylı bilgileri Evde Ek İş kategorimizden rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

İşkur Evde Paketleme İşi Telefon Numarası

Ek gelir sağlamak için iş arayan kişiler tarafından İşkur evde paketleme işi telefon numarası ile ilgili çokça arama yapıldığını fark ettik ve bu konuya bir açıklama getirmek istedik.

Öncelikle İşkur üzerindeki evde paketleme işi veren firmalar telefon numaraları yayınlanmamaktadır. Zaten sadece evde paketleme işi veya İşkur evde iş imkanı gibi bir iş modeli, İşkur bünyesinde bir departman ya da bir bölüm bulunmamaktadır. Örnek verirsek daha anlaşılır olacaktır; bir firma evde boncuk paketleme işi için bir çalışan ararken bir diğer firma fırınında çalışan bir eleman aramaktadır. Haliyle İşkur her iş için farklı bir departman kuramaz. Bu sebeple ortada her hangi bir telefon numarası bulunmamaktadır.

Yalnız isterlerse firmalar kendi açıklama kısımlarında telefon numaralarını yazabilirler. Firmanın aradığı kriterler sayfasında telefon numaralarına rastlayabilirsiniz. Dilerseniz bu numaralardan arayarak firma yetkilileri ile görüşüp, iş hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Biz de para ekstra olarak öncelikle sizin güvenliğinizden dolayı firma veya iş yeri adres, telefon bilgilerini paylaşmaktan kaçınmaktayız. İsterseniz aşağıda yer alan “Seni Fark Etmelerini Sağla !” kısmına bilgilerinizi girerek evde paketleme işi veren firmaların sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz.

5 Kişi Fark Edilmek İstendi

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu