İnternette Ek İş

Instagram Fenomeni Olmak İçin Neler Yapmalısınız?

Instagram fenomeni olmak için ne yapmalıyım? Diye araştıran herkes için detaylı bilgilerle fenomen nasıl olunur? Fenomen olmak için neler yapmalısınız?

Instagram ilk çıktığı zamanlarda genelde arkadaşlarımızın fotoğraflarını beğenmek ve onlarla iletişim kurmak için kullanılıyordu. İnstagram son yıllarda yaptığı güncelleme ve yenilikler ile birlikte iş kurmak ve adınızı büyük kitlelere duyurmak için elverişli bir platform haline geldi.

Instagram’ın geniş kitlelere hitap etmesinden dolayı influencer, yani fenomen olabilir ya da kendi markanızı birçok insanla tanıştırabilirsiniz.

Fenomen Ne Demektir?

Fenomen kavramı halk arasında sosyal medya üzerinden ‘ün’ salmış kişiler olarak bilinmekte. Fakat sosyal medyadaki, özellikle İnstagram’daki fenomenler kendilerine ünlü denmesini istemiyorlar. Bu insanlar takip sayıları ile değil de yaptıkları iş ile gündeme gelmek istediklerini belirtiyorlar.

Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Bu yazımızda sizler için instagram’da iz bırakmanız ve yüksek kitlelere hitap edip fenomen olmanız yapmanız gerekenleri yazdık. İşte madde madde fenomen olma yolundaki adımlar:

  • Özgün ve orijinal içeriklere sahip olun: Çoğu İnstagram fenomen, gönderilerinizde gerçek ve kaliteli içerikler kullanmanızı öneriyor. İçeriğiniz kötü ama sık sık gönderi atarsanız bu bir işe yaramaz. Bunun yerine kaliteli bir içerik hazırlayıp seyrek aralıklarla paylaşmanız daha yararlı olacaktır. Ayrıca özgün olmak en önemli başarı adımıdır. Özgün içerik üretmek bazen zor olsa da her şeye rağmen özgün kalıp, yolunuza özgün olarak devam etmelisiniz.
  • Hedef Kitlenizi Önemseyin: İnstagram’da fenomen olmak isteyen bir kişi, takipçi kitlesine önem vermeli ve onlarla bir bağ kurmalıdır. Kitleniz tarafından ulaşılabilir olun ve çoğu paylaşımlarınızda onlara hitap edin. Kitlenize değer katarsanız, onlar da size kat kat değer katacaktır.
  • Küçük Markalarla Çalışın: Konseptinizi ve hedef kitlenizi oluşturduktan sonra, markalar ile çalışmayı düşünebilirsiniz. Tabi önce büyük markalarla başlayamazsınız. O yüzden küçük markalarla adım adım ilerlemek lazım. Kendi konseptinize uygun markaları instagram’da arayıp onlara bir e-posta gönderebilirsiniz.
  • İyi Bir Fotoğrafçı Olun: İnstagram’da yaptığımız çoğu fotoğraf paylaşımı için telefon ve çeşitli filtreler kullanırız. Fakat İnstagram’da fenomen olmak için kaliteli fotoğraflar çekmeli ve paylaşmalısınız. Bu da fotoğrafçılık ekipmanlarına yatırım yapacağınız anlamına geliyor. Diğer kullanıcılardan sıyrılıp yükselmek için, fotoğrafçılık konusunda emek ve para harcamalısınız. Bu yaptığınız yatırımlar sizleri yukarı taşıyacaktır.
  • Vazgeçmeyin: Her işin sonunda kazanmak için pes etmemek ve sonuna kadar gitmek lazımdır. Bu, instagram’da da böyledir. Beğenileriniz zaman zaman geri düşse de asla vazgeçmeyin ve paylaşımlarınıza devam edin. Bir süre sonra yükselmeye başlayacaksınız.

İnstagram fenomeni olmak yorucu ve zaman gerektiren bir iştir. Sonuç olarak, karar verdiğiniz konseptte ilerleyin ve asla vazgeçmeyin.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu