Kredi ve Hibeler

HalkBank Günlük Para Çekme Limiti

2021 yılı itibariyle HalkBank’tan günlük çekilebilecek para miktarı ATM ve şube limitleri şeklinde banka yönetimince belirleniyor.HalkBank günlük para çekme limiti ATM’lerin tüm müşteriler tarafından kullanılabilmesi ve servis dışı kalmaması için 1500 TL olarak belirlenmiştir. Ancak hem şubelerden hem de yine ATM’lerden ilave komisyonla veya önceden bankaya bildirim yaparak daha fazla para çekmek mümkündür.

HalkBank’tan Para Çekmek

Para çekmek için HalkBank şube ve ATM’lerine gidenlerin Halkbank müşterisi olması şart değil. Halkbank müşterisi olmayan kişiler de kendi banka kartları ile para çekebilir. Halkbank’tan aşağıdaki yollarla para çekmek mümkün.

 • Öncellikle Halkbank ATM’lerinden günlük 1500 TL limitle para çekilebilir.
 • Halkbank şubelerinden limit olmaksızın para çekilebilir. Ancak burada özellikle çok yüksek tutarlar söz konusu ise şubeye önceden haber vermek gerekiyor. Aksi durumda şubenin kasasında müşterinin çekmek istediği yüksek tutar olmayabilir.
 • Diğer yandan Halkbank banka kartı ile başka banka ATM cihazlarından çekilecek tutarın %1,15’i kadar komisyon ödenerek nakit para çekilebilir.
 • Halkbank banka kartı ile başka banka ATM cihazlarına para yatırma veya başka banka kredi kartını ödeme işlemlerinden de aynı şekilde %1,04 oranında komisyon tahsil edilir.

HalkBank ATM’lerinden Günlük Ne Kadar Para Çekilebilir?

HalkBank’ın günlük ATM para çekme sınırı banka tarafından aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

 • HalkBank günlük para çekme limiti banka müşterileri için günlük 1500 TL’dir.
 • Para çekme limiti başka banka kartları ile ise günlük 500 TL ile sınırlıdır.

Diğer yandan ATM’lerden limit üzeri para çekmek isteyen bir Halkbank müşterisi çağrı merkezini arayıp hangi ATM’den limit üzeri para çekmek istediğini belirtirse bu durumda merkezden verilecek onay ile limit üzeri para çekmek mümkün olur. Halkbank ATM’lerinden limit üzeri çekilebilecek para miktarı ise günlük 5000 TL ile sınırlıdır. Bu tutarın üzerinde bir para ancak banka şubelerinden çekilebilir.

Ayrıca günlük 1500 TL normal para çekme limiti 24 saat içerisinde değil gece 00.00’dan ertesi gün 00.00 saatine kadarki limittir. Yani örneğin bir banka müşterisi saat 23.59’da 1500 TL parayı ATM’den çektikten sonra 2 dakika sonra yani saat 00.02’de tekrar 1500 TL çekebilir.

HalkBank ATM’lerinden Limiti Aşan Para Çekme Komisyonu Nedir?

HalkBank ATM cihazlarından belirlenen limitin üzerinde para çekmek için verilmesi gereken komisyon söz konusu değildir. Ancak ATM cihazından limit üzeri para çekmek için;

 • Müşterinin 0850 222 04 00 numaralı müşteri hattını araması,
 • Hangi Halkbank ATM’sinden ve hangi gün ne tutarda para çekeceğini bildirmesi,
 • Çekilecek limit üzeri paranın 5000 TL’den fazla olmaması,
 • Söz konusu tutarı belirtilen gün içinde ATM’den çekmesi gerekir.

Aksi durumda ertesi gün talep ettiği parayı çekemez. Diğer yandan Kamu bankası olarak Halkbank diğer kamu bankalarının ve PTT’nin aralarında yaptığı anlaşma gereği kredi ve banka kartlarını birbirlerinin ATM cihazlarında tüm işlemler komisyonsuz ve ilave işlem masrafsız olmak üzere kullanımına izin verir. Burada herhangi bir banka ATM’sinden çekilebilecek günlük para limiti ise her bankanın kendi müşterileri için belirlediği sınır kadar olacaktır.

HalkBank ATM’lerinden Başka Banka Kartları İle Para Çekme Masrafı

Banka müşterisi olmayanların kendi bankalarına ait kartlar ile HalkBank ATM cihazlarından para çekmesi günlük 500 TL ile sınırlandırılmıştır. Diğer yandan Halkbank birçok bankanın aksine başka banka kartları ile kendi ATM cihazlarından yapılan sorgulama ve para çekme işlemlerinden komisyon veya işlem ücreti almaz. Ancak Halkbank ATM cihazında kullanılan diğer banka kartı hangi bankaya aitse o banka kendi müşterisinden ilave komisyon veya para çekme ücreti alabilir. Halkbank ATM cihazlarından aşağıdaki özellikli başka banka kartları ile para çekilebilir;

 • Visa veya elektron özellikli başka banka kartları
 • Visa özellikli başka banka kredi kartları,
 • Mastercard özellikli kredi kartları,
 • Maestro özellikli kredi kartları,

HalkBank Şubelerinden Para Çekmek

HalkBank müşterilerinin banka şubelerinden çekeceği para limiti müşterinin banka hesabında bulunan bakiye ile sınırlıdır. HalkBank günlük para çekme limiti şubeler için söz konusu olmasa da özellikle büyük tutarlı para çekimleri söz konusu olduğunda şubeye önceden bilgi verilmesi esastır. Aksi durumda şube çekilmek istenen tutara hazırlıksız olabilir.

https://www.halkbank.com.tr/

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu