Diğer İş FikirleriEk İş FikirleriSermayesiz İş Fikirleri

Gitar Dersi Vererek Ek Gelir Elde Etmek

Gitar günümüzün en popüler müzik aletlerinden bir tanesi. Bir enstrüman çalmak isteyenlerin büyük çoğunluğu gitar üzerinde karar kılıyor.. Artık enstrüman çalmanın önemi aileler tarafından da biliniyor. Bu yüzden aileler çocuklarını bu konuda yönlendiriyorlar. Gitar dersi vererek ek gelir elde etmek bu yüzden gitar çalmayı bilen herkes için bir fırsat.

 

Gitar Dersi Vererek Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Gitar dersi verebilmek için bu enstrümana hakim olmak gerekiyor. Youtube’da bulunan eğitim videoları bu konuda yeterli düzeyde yardımcı olsa da pek çok kişi tarafından hala birebir ders almak kadar ciddiye alınmıyor. Gitar dersini hem kendiniz evinizde hem de anlaşacağınız bir müzik okulunda verebilirsiniz. Müzik okulunda vereceğiniz derslerden alacağınız ücret elbette daha düşük olacaktır. Ancak evinizde ders vermek için de ekstra bir masraf yapmanız gerekmiyor. Bunun için tek ihtiyacınız sadece sessiz bir oda. Belki bir adım ileriye giderek müşteri kaçırmamak adına fazladan gitar bulundurabilirsiniz. Çünkü gitar dersi almak isteyen herkesin kendine ait bir gitarı olmayabilir.

 

Bireysel olarak verdiğiniz derslerde her yaş grubundan öğrenciniz olacaktır. Bu öğrencilerin bazıları internet üzerinden bir şeyler öğrenmiş olarak size gelebilirler. Bu noktada ise herkese kendi bulundukları seviyeden itibaren ders verilmelidir. Gitar çalmayı biraz öğrenmiş bir kişiye en temel dersten başlamak pek mantıklı olmayacaktır. Bu aynı zamanda müşterinizi sıkacak ve belki dersi bırakmasına yol açacaktır.

 

Sosyal medya üzerinden potansiyel müşteri bulabileceğiniz gibi çevrenizde de ders almak isteyen kişiler olabilir. Referans olması bakımından ilk başta bir kaç kişiye ücretsiz olarak eğitim verebilir ve bunu pazarlama ve reklam için kullanabilirsiniz. Ufak yaşta gitar dersi alan çocukların aileleri, çocuklarının gerçekten derslerde bir şeyler öğrenip öğrenmediklerini merak ederler. Bu yüzden ilk bir kaç derste gitar çalmayı başarmanın zor olduğundan da ailelere bahsetmek gerekiyor. Çünkü aileler hemen sonuç almayı isterler. Ancak gitar hemen öğrenilebilecek bir çalgı aleti değil.

 

Gitar Dersi Vererek Ne Kadar Gelir Elde Edilir?

 

Gitar dersleri saat başına ücretlendirilerek verilir. Şu anda birebir olarak verilen derslerin saat ücreti 100 ile 150 TL arasında değişiyor. Çok fazla öğrenci bulabilmek ve bu sektörde rekabetçi olabilmek adına ücretleri biraz düşük tutabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda çok fazla öğrenciniz olduğunda makul bir seviyeye tekrar yükseltebilirsiniz.

 

 

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu