Bayilik

Getir Bayilik Alma Ücreti ve Bayilik Şartları

Getir bayilik alma ücreti ve bayilik şartları hakkında bilgilerle birlikte, Getir franchise sistemi hakkında 2021 güncel bilgiler ve yorumlarla detaylı yazdık

Getir, ilk kez 2015 yılında İstanbul’da kurulmuş bir online market sipariş uygulamasıdır. 10 dakika içerisinde teslimat hedefleyen Getir, sahip olduğu yüksek bayi sayısı ve profesyonel teslimat ağıyla pek çok kişiyi kendine hayran bırakmış ve her gün binlerce siparişin verildiği çok özel bir uygulamadır. Getir teslimat ağını, bayilikler vasıtasıyla oluşturmuştur. Getir’den bayilik alan firmaların depoları ve motorlu kurye veya ticari araç vasıtasıyla İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir ve Ankara’nın pek çok bölgesine sipariş almaktadır. Getir’in bayisi olmak veya Getir bayiliği konusunda başvuru yapmak için, başvuru linki olarak verdiğimiz adrese tıklamanız ve açılan formu doldurup Getir’e yollamanız yeterli olacaktır.

Getir Bayilik Veriyor Mu?

Evet, Getir bayilik vermektedir. Getir’in şu an için sahip olduğu yüzlerce kişilik teslimat personeli ve deposuyla Türkiye’nin beş iline bayilik veriyor. Getir sisteminden bayilik almak için tek yapmanız gereken şey, aşağıda verdiğimiz linkten başvuru formuna ulaşmak olacaktır. Başvurunuz ile beraber, talebiniz incelenecek ve uygunluk durumunda sizinle görüşülecektir.

Getir Bayilik Başvurusu

Getir firmasına bayilik başvurusu yapmak için, aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklamanız yeterlidir. Link üzerinden bayilik başvurusu yapabilir ve hemen bayilik alabilirsiniz. Bayilik ile ilgili genel şartlar yazımızın devamında sizlerle olacak.

Bayilik Başvuru Linki: https://basvuru.getir.com/bayi/

Getir Bayilik Şartları Nelerdir?

 1. Getir firmasına bayilik başvurusunda bulunabilmek için, aşağıda yer alan şartları taşıyor olmanız çok önemlidir.
 2. Öncelikle başvuru yapacak olan girişimcinin en az 400 bin liralık sermaye sahibi olması gerekir.
 3. 400 bin liranın üzerinde herhangi bir sermaye sınırı bulunmuyor, ister 600 bin, ister 900 bin isterseniz 2 milyon lira bile sermaye koyabilirsiniz.
 4. Getir bayisi alacak olan girişimcilerin daha önce bayilik almış olması ve bu sistemle bir işletme kurmuş olması tercih sebebidir.
 5. Bayilik alacak olan girişimcinin mutlaka kredi notu iyi olmalıdır. Kredi notu düşük olan girişimcilerin başvuruları, sermaye yeterli olsa dahi reddedilir.
 6. Bulunduğunuz konumda bir bayi açmak tercih sebebidir, fakat o bölgede başka bir Getir bayisi varsa bu durumda başka bir bölgeye sevk edileceksiniz ya da bulunduğunuz konumun dışında bir işyeri açmak zorunda kalacaksınız.
 7. Getir’den bayilik almak için en temel aranan şartlardan biri de girişimcinin uzun bir süredir İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Bursa illerinde ikamet ediyor olmalarıdır.
 8. Getir bayisi olacak kişilerin başarılı bir ticari geçmişinin olması da değerlendirilecek şartlar arasındadır.
  1. Getir bayileri depodan teslimat sistemiyle çalışmaktadırlar. Bu nedenle, ortalama bir depoyu doldurabilecek sermayeniz olmalıdır.

Getir Bayilik Sistemleri

Getir bayilik sistemi iki farklı şekilde çalışıyor, bunlar, Getir Büyük ve Getir sistemleridir. Normal Getir sisteminde, deponun büyüklüğüne göre 4 ile 10 arası kurye çalışır ve bu kuryeler motosikletlidirler.

Standart Getir Sistemi

Bu sistemde 4 ile 10 arası kurye çalışır ve belirli büyüklükteki depolardan standart market siparişlerini minimum 20 TL civarında bir tutarla kabul eder ve teslimatı gerçekleştirirler. Sistem tamamen bu şekilde işler fakat Getir Büyük’te sistem tamamen farklıdır.

Getir Büyük Sistemi

Getir büyük sisteminde sadece otomobilli kuryeler vardır ve 150 TL üzeri siparişleri kabul edebilirler. Toptan market alışverişi yapmak isteyenler için tasarlanmış bir sistemdir. Getir Büyük sisteminde gelen her sipariş en az 150 TL değerinde olduğundan, teslimat ücreti alınmaz.

Getir Bayiliği Nasıl İşler? Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

 1. Yapmış olduğunuz başvuru sonucunda Getir bayiliği kazanmaya hak kazanırsanız, sistem şu şekilde işleyecektir.
 2. Öncelikle bir teslimat bölgesi belirlenecek ve o bölgede bir depo kiralayacaksınız.
 3. Teslimat bölgesinde belirlediğiniz depo ile birlikte hızlı bir şekilde satış yapmaya başlayabilirsiniz.
 4. İlk olarak, teslimat yapılacak deponuza ürünler gelir. Daha sonra eğitimli motor kuryeleri işyerinize gelerek çalışmaya hazır hale gelirler.
 5. Her şey tamamlandığında satışlar başlar
 6. Getir bayileri, her bir siparişten 5 TL gönderi ücreti alırlar.
 7. 400 bin lira sermaye ile kurulmuş bir işletmede günde ortalama 250 sipariş olmaktadır.
 8. Her bir siparişten 5 TL gönderi ücreti alındığını düşünecek olursak, 250 sipariş için 1250 TL ücret alındığı anlamına gelir.
 9. Ayrıca bayiler her bir satıştan yüzde 5 ile yüzde 12 arası değişen oranlarda komisyon da almaktadırlar.
 10. Yüzde on üzerinden hesaplarsak, bir bayinin günlük satışlardan alacağı pay da 800 TL civarındadır bu da ayda 24 bin lira civarı bir miktara denk gelir.
 11. Toplamda aylık 60 bin lira civarında brüt bir kar elde eden işletmeler, 8 motor kuryenin maaşını ödedikten sonra geriye sadece 25-30 bin lira gibi bir miktar kalabilir.
 12. Bu miktardan da depo kirası ve benzeri faaliyetler çıkarıldığında 20-25 bin arası net kar elde edildiği söylenebilir.

Getir Büyük Nasıl Çalışır?

Getir Büyük sistemi daha farklı çalışmaktadır.  Getir Büyük sistemi, toptan market alışverişler için tasarlandığından, sadece 150 TL ve üzeri siparişler kabul edilir ve fiyatlar hemen hemen marketlerle aynıdır. Getir Büyük sistemi için bayilik başvurusu yaptığınızda kazanç şemanızda biraz farklı olur.

 1. Getir Büyük başvurusu yapan bayiler, en az üç ticari araç, tam zamanlı ve vardiyalı çalışan üç kurye bulundurur.
 2. Getir Büyük sisteminde çalışan bayiler getirme ücreti almaz veya böyle bir ücret talep etmez.
 3. Sistem tamamen kar marjı üzerinden yürür.
 4. Üç araçlı açılan bayiler günde ortalama 100 sipariş alırlar ve bu siparişlerin ortalama sepet tutarı 200 TL civarında olmaktadır.
 5. Getir büyük bayileri günde ortalama 20.000 TL satış yapar ve bu satış üzerinden yüzde 10 komisyon alırlar.
 6. Ayda brüt 60 bin gelir elde eden bayilerin aylık 20 bin lira civarında şoför ve benzin masrafları olur.
 7. 10 bin lira civarında kira ve 3-4 bin lira civarında diğer giderleri olur.
 8. Toplamda aylık net 25-30 bin TL arası net kar elde edilebilir.
 9. Gerekli yatırım büyüklüğü 600 bin TL’yi geçebilir.

Getir Firması İletişim Bilgileri

Getir firmasına bayilik ile alakalı başvuru yapmak veya bayilik konusunda destek almak için aşağıda yer alan iletişim numaralarını kullanabilir ve bu konuda sınırsız destek alabilirsiniz. Bayilik başvurusu için aşağıda yer alan linki kullanabilir, bilgi almak için diğer iletişim bilgilerine göz atabilirsiniz.

Getir İnternet Sitesi: www.getir.com.tr

Getir Telefon Numarası: 0850 532 50 50

Getir Bayilik Başvuru Formu: https://basvuru.getir.com/bayi/

Getir E-Posta Adresi: info@getir.com

Getir bayilik şartları ve bayilik alma hakkında 2021 güncel bilgiler verdiğimiz bu yazımız dışında yine bayilik konusunda Komagene Bayilik Fiyatı ve Şartları başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

2 Kişi Fark Edilmek İstendi

 1. Yani 1 milyon sermaye koyacağım. Ayda 20 bin TL kazanıp kazanmayacagim belli değil. Hem de böylesine zorlu bir iş. Eleman derdi takip zorluğu. Yatırım 4 senede çıkıyor. Oldukça mantıksız. 1 milyonu bankaya koysan zaten o kadar para.veriyor durduğu yerde. Araba alsan 4 senede 2 katına çıkar fiyatı.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu