Ek İş Fikirleri

Evde Yapılacak İşler Nelerdir? Hangisi Daha Çok Kazandırır?

Evde yapılacak işler denildiği zaman aslında çok büyük bir alandan bahsedilmektedir. Evde paketleme işi, danışmanlık işleri veya anket veya video izleyerek para kazanma gibi daha pek çok sektör ve ek gelir elde etme şansınız bulunmaktadır. Bu yazımızda neler yapabilirsiniz, hangi işten daha fazla para kazanabilirsiniz bunlardan bahsetmeye çalışacağız.

Çalışan insanlar kazandıkları maaşın az geldiğini düşünmeye başladıkları andan itibaren ek gelir için evde ek iş yapmaya yönelmiştir. Daha öncelerine baktığımızda ikinci bir işte çalışma veya part-time bir iş bulma seçenekleri öncelikli olarak değerlendiriliyordu ancak pandemi sebebiyle dışarı çıkılmamaya başlanmasıyla ekstra para kazanma görevlerini evlerinden yapmaya başladılar. Aslında daha önceden de evde yapılabilecek işler araştırılıyordu tabi ki ama hastalık sebebiyle bu seçenek daha fazla rağbet görmeye başladı. Peki evde yapılacak işler nelerdir? Hangisi size daha uygun, hangisinden daha fazla ek gelir elde edebilir ve gelirinizi nasıl arttırabilirsiniz? Bu soruların cevaplarını yazımızda…

Evde Yapılacak İşler Nelerdir?

Öncelikle evde yapılacak işler arasında mutlaka sizin de yapabileceğiniz, elinizin yatkın olduğu veya bilginizin olduğu konular vardır. Bu evde paketleme işi olabilir, bilgisayar başında çok zaman geçiriyorsanız video izleme olabilir, online danışmanlık olabilir yani olabilir de olabilir.

Evde Paketleme İşi

Evde Yapılacak İşler Nelerdir? Evde Paketleme İşi Detayları
Evde Yapılacak İşler Nelerdir? Evde Paketleme İşi Detayları

Evde yapılacak işler arasında en çok tercih edilen, gerçekten basit ve kolay alanlardan biri evde paketleme işi olacaktır. Bu alanda verilen işlerin hemen hemen hepsi herhangi bir bilgi veya tecrübe gerektirmez. Sadece zaman ve emek harcamanız yeterli olacaktır ve emin olun hatırı sayılır derecede ek gelir sahibi olabilirsiniz. Peki neler var bu evde paketleme işlerinde;

Daha birçok farklı paketleme işi sayılabilir ve yapılabilir durumdadır. Mutlaka sizin de yapabileceğiniz bir iş çıkacaktır. Burada da yazarak yazıyı karmaşıklaştırmak istemiyoruz. Dilerseniz hangi işin nasıl yapıldığına ve ne kadar kazanabileceğinize daha detaylı şekilde Evde ek iş kategorimizden bakabilirsiniz. Peki evde paketleme işi ile ne kadar kazanılır?

Evde Paketleme İşi İle Aylık Ne Kadar Kazanılır?

En çok merak edilen soru tabi ki de bu işlerden ne kadar kazanabilirsiniz? Bu sorunun tek bir cevabı olmadığı gibi yaptığınız işin doğru ve düzgün olması, fire vermeden yapmanız ve zamanında yapmanız çok önemli. Ama konuyu bu şekilde hava da bırakmamak için size örnekler vermek istiyoruz.

Mesela evde kına paketleme işi ile aylık 3.000 TL civarında ek gelir kazanma şansınız varken evde boncuk paketleme işi ile 2.000 TL kazanabilirsiniz. Kimisinden daha fazla kimisinden daha az ek gelir sağlayabilirsiniz. Fiyatlar iş yoğunluğu ve arza göre şekillenmektedir. Evde paketleme işlerinin ne olduğu, nasıl yapıldığı ve ne kadar kazanıldığını detaylı bir biçimde evde ek iş kategorimizde daha önceden yazmıştık.

Evde Paketleme İşlerinde Kazancınızı Nasıl Arttırabilirsiniz?

Biraz önce de dediğimiz gibi işi düzgün ve zamanında bitirmek çok önemli. Neden diye soracak olursanız, kaliteli bir şekilde işi bitirmeniz size daha sonraki işlerin verilmesinde büyük rol oynayacaktır. Bir diğer ipucu ise, eğer çevrenizde sizin gibi evde paketleme işi yapmak isteyenler varsa bir ekip oluşturmanız kazancınızı mutlaka arttıracaktır. Alacağınız işleri daha kısa sürede bitirebilir ve bir sonraki işe geçebilirsiniz. İş verenlerin gözünden bakacak olursak işi, bireysel çalışandan ziyade ekip olarak çalışanlara vermeyi daha çok tercih edeceklerdir.

Diğer taraftan mutlaka yapabileceğiniz bir işi seçmelisiniz. Örneğin çabuk sıkılan ve odaklanma zorluğu çeken biri iseniz evde boncuk paketleme iş size uygun olmayabilir çünkü binlerce küçük küçük boncukları ayırıp, gruplayıp, paketlemeniz gerekmektedir ya da evinizin hijyenik olduğunu düşüyor ve güveniyorsanız evde kürdan paketleme işi size daha uygun olabilir. Bunları iyi değerlendirmek gerekmektedir.

Eve İş Veren Firmalar Nereden Bulunur?

Çokça merak edilen bir diğer soruyu kısaca açıklamak gerekirse; her zaman yazdığımız gibi Para Ekstra olarak size bir firma bilgisi vermekten kaçınıyoruz. Bu hem sizin hem de firma için güvenlik açığı oluşturabileceğinden korkmaktayız.

Bu sebeple isterseniz aşağıda yer alan “Seni Fark Etmelerini Sağla !” kısmına bilgilerinizi girerek firmaların sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz. Not: Bu kısım sizin evlere iş veren firmaların sizi daha kolay bulmasına yardımcı olması amacıyladır, her hangi bir firmaya başvuru değildir. Bir diğer yöntem olarak İşkur‘un resmi internet sitesine üye olabilir, Facebook gibi sosyal medyadan evde ek iş fırsatlarını inceleyebilirsiniz.

Evde yapılacak işler listesinin ilkini bu şekilde anlatabiliriz. Peki başka ne gibi işler yapabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Az Bütçeli İş Fikirleri

Evde Yapılacak İşler Nelerdir? Az Bütçeli İş Fikirleri
Evde Yapılacak İşler Nelerdir? Az Bütçeli İş Fikirleri

Evde yapılacak işler alanında biraz sermaye ile kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Ancak bu, bir ürünün alınıp satılmasından ziyade, emeğinizin olduğu ve zaman harcadığınız işlerden bahsediyoruz. Nedir bu işler mesela;

Bu gibi işler bu bölümümüz için sayılabilir. Bu tarz işlerle evine ek gelir sağlayan insan sayısı oldukça fazla olduğunu belirtmek isteriz.

Az Bütçeli İşlerle Aylık Ne Kadar Kazanılır?

Her iş de olduğu gibi bunda da kesin bir şey söylemek yanlış olacaktır. Elinizin lezzeti, yaptığınız ürünün kalitesi, bilinirliliğiniz daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacaktır. Evde ürettiğiniz ürünün fiyatını aslında siz belirlersiniz. Bu sizin takdirinize kalmış bir durumdur. Ancak örnek vermek gerekirse; yaprak sarma yaptınız ve bir işyerine satmak istiyorsunuz.

Siz kendi ürününüz için bir fiyat belirlediniz ama belirlediğiniz bu fiyat pazardakine kıyasla çok yüksek olursa müşteri bulmakta zorlanacaksınız. Mesela siz kilosuna 300 TL fiyat biçtiniz ama genelde ortalama fiyatlar 150 TL’lerde geziyorsa müşteri kaçırmanız muhtemeldir. Bu sebeple iyi bir pazar araştırması yapmalı ve fiyatınızı buna göre şekillendirmelisiniz.

İnternetten Para Kazanmak

Evde Yapılacak İşler Nelerdir? İnternetten Para Kazanma
Evde Yapılacak İşler Nelerdir? İnternetten Para Kazanma

Evde yapılacak işler içerisinde özellikle gençlerin, zamanının çoğunu bilgisayar veya telefon başında geçirenlerin ve bilgisini satmak isteyenlerin tercihi internetten para kazanma yönündedir. Çok geniş bir alanı kapsayan internetten para kazanma konusu, sosyal medya fenomeni olmaktan anket ve video izlemeye, oyun oynamaktan internette eğitim vermeye kadar oldukça büyük bir yelpaze ve çeşitliliği bulunmaktadır. İnternetten para kazanma ile ilgili başlıca başlıkları yazmamız gerekirse;

Dediğimiz gibi oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır ve buradan verdiğimiz örnekler daha da çoğaltılabilir. Aklınıza gelen her konuyu internet ortamında pazarlayabilir ve alıcısını bulabilirsiniz. Örneğin İngilizce seviyeniz çok iyiyse, Udemy gibi eğitim sitelerinde insanlara öğretebilirsiniz veya yazılım konusunda kendinize güveniyorsanız yine eğitim verebilir ve internetten para kazanabilirsiniz. Tam ters düşünürsek, örneğin internetten yazılım dersleri alıp kendinizi geliştirebilir ve bir uygulama ya da bir internet sitesi yapıp satarak para kazanabilirsiniz.

Ben bir şey öğrenmek veya öğretmek istemiyorum, bilgisayar başında çokça vakit geçiriyorum derseniz; anket doldurarak para kazanma ya da video izleyerek para kazanma şansınız da bulunmaktadır. Hatta bu konuları daha yeni sizinle paylaşmıştık. Detaylı bir şekilde anket, video sitelerini ya da para kazandıran uygulamalar nelerdir inceleyebilirsiniz. Günümüzde her iş artık evden yapılamaya başlandı, bunu zaten sizde fark ediyorsunuz. Eğer bir konu özelinde yeterli yetiye sahipseniz diğer firmalara danışmanlık vererek para kazanabilirsiniz.

Oyun oynayabilir ve bunları Twitch, Youtube gibi video platformlarında yayınlayarak para kazanma şansınız bulunmaktadır. Hatta gençlerin en çok rağbet gösterdikleri alan bu olduğunu söylersek yanılmış olmayız.

Kısaca demek istediğimiz evde yapılacak işler o kadar fazla ki biraz emek ve zaman harcayarak büyük miktarlarda para kazanmanız içten bile değil. Yani seçeneğiniz emin olun çok fazla, tek yapmanız biraz sabırlı olmak ve plandan sapmamaktır.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu