Evde Ek İşEk İş Fikirleri

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Firmalar ve Başvuru

Evde sabun paketleme işi, ek gelir modelleri arasında en çok rağbet gören işlerden biridir. Yapılışı basit ve tatmin edici miktarda ek gelir kazandırır. Peki sabun paketleme işi nedir? Nasıl yapılır? Aylık ne kadar kazanılır? Sabun paketleme işi için nereye başvuru yapılabilir? gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Son dönemlerde evde ek iş modeli çok fazla tercih edilir olduğunun farkındasınızdır. Bunun öncelikli sebebi tabi ki pandemi ama bu süreçten önce de çok fazla kişi tarafından biliniyor ve para kazanılıyordu. Tüm evde paketleme işi modellerinde olduğu gibi evde sabun paketleme işi de çok basit ve kolaylıkla üstesinden gelebileceğiniz ve güzel miktarlarda ek gelir sağlayabileceğiniz bir meslek koludur. Peki daha detaylı anlatmak gerekirse sabun paketleme işi nedir ve nasıl yapılır?

Evde Sabun Paketleme İşi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Evde sabun paketleme işi için hiçbir bilgi veya eğitime ihtiyaç duymadığınız ek iş modellerinden biridir, tıpkı diğer evde paketleme işlerinden olduğu gibi. Sabun paketleme işi kendi içerisinde ikiye ayrılır yani iki farklı şekilde paketleme işi modeli bulunur.

 • Sabunları Kesme ve paketleme
 • Kesilmiş sabunları paketleme

Bu iki iş içinde aslında ana fikir aynıdır ancak iş sürecinde farklılıklar bulunmaktadır. Sabun kesme ve paketleme işi için size kalıp halinde sabunlar gelmektedir. Siz bu sabun kalıplarını belli bir ölçüde kesmeli ve daha sonrasında istenilen şekilde paketlemeniz gerekir. Diğer iş modelinde ise sabunlar size kesilmiş halde gelir ve tek yapmanız gereken sadece sabunları paketlemektir. Dediğimiz gibi işin özü aynıdır. Sadece birinde size daha fazla iş düşmektedir. Bu iki iş içinde size gerekli malzemeler, kesici aletler, sabun kutuları veya poşetleri, firmanın logosunun olduğu etiketler verilecektir.

Bazı işlerde hediyelik sabun paketleme şeklinde de seçenek sunulmaktadır. Bu ise size verilen kesilmiş ya da kesilmemiş sabunları daha süslü bir şekilde paketleme işi demektir. Bu tarz işlerde kurdele, boncuk, sim gibi ekstra materyaller kullanılmakta ve bunlar size öncesinde temin edilmektedir.

Evde Sabun Paketleme İşi İle Aylık Ne Kadar Kazanılır?

Evde sabun paketleme işi sizi fazla uğraştırmayacak hatta güzel kokuları ile evinizin havasını değiştirecek hatta yapmaktan keyif alacağınız iş modellerinden biridir. Evde sabun paketleme işi veren firmalar sizin yaptığınız her paketleme işi yaklaşık 1.5 – 2 TL gibi bir ücret vermektedirler. Tabi ki hiçbir iş gibi yorulamadan 7/24 yapabileceğiniz bir iş değildir. Zaten hiçbir iş böyle değildir. Günlük ortalama 50 – 60 adet sabun paketlediğinizi varsayarsak, aylık ortalama 2.000 – 2.500 TL gibi bir ek gelir elde edebilirsiniz. Bu da neredeyse asgari ücrete eş değer bir miktardır.

Evde paketleme işleri tamamen sizin işi hızlı, düzgün ve doğru bir şekilde fire vermeden yapmanızla ilgilidir. Biz burada kabaca bir tahminde bulunduk. Eğer siz günde 150 adet sabun paketlerseniz daha fazla kazanabilirsiniz.

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Firmalar Nasıl Bulunur?

Bununla ilgili bir çok internet sitesi görebilirsiniz, hatta bizi de onlardan biri olarak görebilirsiniz ama öyle değil. Biz burada hem sizin güvenliğinizi hem de firmanın güvenliğini düşündüğümüz için evlere iş veren firmalar ve telefon numaraları ile ilgili bir bilgi paylaşmaktan kaçınıyoruz. Dikkate almanız gereken bir şey daha var, iletişime geçtiğiniz kişi veya firmalar sizden kapora isteyenler olabilir. Bu tarz işlemleri kesinlikle yapmayın. Bu tarz işlerde sizden kapora istenmemektedir ve bu tarz siteler ile dolandırılan bir çok kişi bulunmaktadır.

Bu sebeple isterseniz aşağıda yer alan “Seni Fark Etmelerini Sağla !” kısmına bilgilerinizi girerek evde sabun paketleme işi yapacak kişileri arayan firmaların sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz.

İŞKUR Evde Sabun Paketleme Başvurusu

Eğer yazmak istemezseniz İşkur‘un resmi internet sitesine üye olabilir ve ‘İş İlanları’ kısmından arama kutucuğuna “paketleme” yazarak evde paketleme işi veren firmalar hakkında detaylara erişebilir ve aramanızı il-ilçe gibi seçenekleri yazarak daha spesifik sonuçlara erişebilirsiniz.

İŞKUR Evde Sabun Paketleme Başvuru
İŞKUR Evde Sabun Paketleme Başvuru

Evde Sabun Paketlemesi Yapan Kişiler veya Firmalar (Başka Yöntem)

Bunun dışında Facebook, Instagram gibi sosyal medyadan evde ek iş fırsatlarını incelemeyi düşünebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden firma bulursanız, bu firmanın ne kadar güvenilir olduğuna da bakmayı unutmayın ve kesinlikle kapora vermeyin!

Bir diğer yöntem olarak Google’da “sabun paketleme, sabun üreticisi” gibi aramalar yaptığınız takdirde karşınıza bazı firmaların internet siteleri çıkacaktır. Bu internet sitelerin başvuru bölümlerine bilgilerinizi yazarak iletişim sağlayabilirsiniz. Ama sitenin güvenliği hakkında emin olmayı unutmayın.

Bu yazımızı beğendiyseniz Evde Toplu İğne Paketleme İşi İle Aylık 1.500 TL Ek Gelir yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

23 Kişi Fark Edilmek İstendi

 1. Lütfen annem ve ablamla yapacağız sabun işi için iletişime geçiniz Elbistan’da yapıyoruz fiyatin çok yüksek olmasına gerek yok

 2. Evde paketleme işi yapmak istiyorum.
  Temiz ve düzenli çalışırım.
  Geri dönüşünüzü rica ediyorum.

 3. İhtiyacım var İzmir de varsa evde yapmak istiyorum elim yatkın daha önce de yapmıştım yardım ederseniz sevinirim

 4. İzmir’den işini ehliyle,sevgi ve düzenle yapan bir anne olarak Evde paketleme İşinize Katkı sağlamak İstiyorum …

 5. Ev hanımıyım tüm gün evdeyim 3 yetişkin kızım var şuan ise ihtiyacim var geri dönüşnuzu bekliyorum şimdiden teşekkürler

 6. Merahaba Gaziantep te yaşıyorum okulum bitti ama pandemi yüzünden iş bulamıyorum evde ek iş yapmak istiyorum lütfen dönüş yapın

 7. Merhaba evde yatalak anneme bakan ablam var ona bakmakla hükümlü olduğu için calısamıyo tam bize göre bir iş hem işleriniz hallolsun hemde sevaba girin çok dua ederiz 0531 9** ** **

 8. Merhaba öğrenciyim ve kendi ihtiyaçlarımı karşılayıp kendi ayaklarımın üzerinde durabilmek için bu işi istiyorum ilgilenirseniz sevinirim

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu