Evde Ek İş

Sabun Keserek Para Kazanma

Evde Sabun Keserek Para Kazanma

Evde ek iş yapma, evde yapılabilecek ek işler nelerdir? Evde para kazanma yolları nelerdir? soruları son zamanlarda insanların internette sıklıkla araştırdığı konuların başında gelir. Bu yollardan biri de evde sabun keserek para kazanma yöntemidir.

Son yıllarda, kadınların özellikle çalışmayan ev hanımlarının ekonomiye katılması ile yeni iş alanları ortaya çıkmıştır. İnsanların, geçim sıkıntısı nedeniyle ek iş yapmasının dışında, bir hobi üzerinden para kazanıp ev ekonomisine katkıda bulunması ve birikim yapma fikri çeşitli ek iş alanlarını da beraberinde getirmiştir. İşte bunlardan bir tanesi de sabun keserek para kazanma işidir.
Sabun keserek para kazanma, kadın erkek fark etmeksizin yapılabilen; yapılan ama özellikle de kadınların daha aktif rol aldığı bir iş koludur. Sabun yapımı, özellikle bir iş olmanın dışında tam bir hobi olma durumu nedeni ile sevilerek yapılmaktadır. Bu sebeple, bu işe rağbet fazladır.

Sabun Keserek Nasıl Para Kazanılır?

Sabun keserek para kazanma veya sabun keserek nasıl nasıl para kazanılır?Sorularını şu sekilde cevaplayabiliriz. Sabun yapmak, emek işidir. O yüzden başta söylemeliyiz ki, özel bir yetenek ve alaka gerektirmeyen birçok ek işe göre sabun keserek para kazanma diğerlerinden farklı olarak emek gerektirmektedir.

Bu ek işin emek gerektirmesinin yanı sıra, diğerlerinden ayıran bir özellik de bu işin yapımının çok eğlenceli olmasıdır.

Bu işten para kazanmak için yapılacak olanlar şunlardır:

 • Öncelikle sabun nasıl yapılır ve sabun nasıl kesilir öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için ise kurtarıcı olan yine internet dünyasıdır. İnternet üzerinde ufak bir arama ile a’dan z’ye sabunun nasıl yapıldığını, nasıl kesildiğini öğrenebilirsiniz.
 • Sabun yapmak ve sabun kesmek için gerekli olan, olmazsa olmaz ekipmanlar vardır. Bunlardan bazıları; sabun bazı, sabun kalıpları, şekillendiricilerdir. Bu ekipmanları satın alarak işe hemen başlayabilirsiniz.
 • Yaptığınız işin, ortaya koyduğunuz ürünün diğerlerinden farklı olması oldukça önem taşımaktadır. Çünkü piyasada zaten yeterince sabun üreten firmalar ve butik sabuncular vardır. Bu nedenle, bir farklılığı ortaya koymanız gerekmektedir.
 • Yaptığınız ve farklılığınızı ortaya koyduğunuz ürünün satılması için en önemli adım ise pazarlamadır. Bunun için ise; çoğunluklu olarak yakın çevrenize reklam yapmanın dışında yine internetten faydalanmanız yararlı olacaktır. Örneğin sosyal medya üzerinde sponsorlu reklam vererek reklamınızı geniş kitlelere yapabilirsiniz.

Sabun Keserek Ne Kadar Kazanılır?

Sabun keserek para kazanma işi kadar sabun keserek ne kadar kazanılır konusu da önemlidir. Para Bu iş, ek iş olarak yapılabileceği gibi başlı başına tek bir iş olarak da yapılabilmektedir. Fakat bu işten elde edilecek olan kazanç net olarak hiçbir zaman belli değildir çünkü kişinin kazancı el çabukluğuna ve alacağı siparişlerin çokluğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Ortalama bir sabun kalıbının kesilip düzeltilmesi yaklaşık 1 – 3 TL arasında değişmektedir. Gördüğümüz kadarı ile evde ek iş yapanlar günlük 15-30 adet arasında sabun kesimi yapabiliyorlar. Kaba bir hesapla aylık 1200 Tl civarı bir ek gelir elde etmek mümkün görünüyor. Tabii ki sabunun kalitesine ve size işi veren firmanın kurumsallığına göre değişen birçok etken bulunuyor. Fakat şunu söyleyebiliriz ki minimum 1000 TL çok rahat kazanılabilir. Aynı zaman da aile içerisinde ki fazla birey ile beraber 1500 TL ve üzeri kazançta mümkün görünüyor.

17 Kişi Fark Edilmek İstendi

 1. Ankara/Mamak’ta yaşıyorum.Evde işe ihtiyacım var.Benimle beraber bu işi yapabilecek 20 arkadaşım var ve bu sayı zamanla artabilir,çevremde isteyen çok kişi var.
  iş verme dışında lütfen aramayın

 2. Güngören mareşal çakmak mahallesi ne yakın noktada sabun kesme veya paketleme işi arıyorum

 3. Evde sabun paketleme yapmak istyrm işe ıhtıyacım var mutfak masraflarım için geri dönüş yaparsanız sevınırım sımdıden tesekkurler

 4. Boluda yaşıyorum şu an çalışmıyorum evde benimle birlikte bu işi yapacak 10 kişi var ve hemen maili bir şekilde yapabiliriz sizden haber bekliyorum acil lütfen com ihtiyacım var

 5. Mrb 3 tane cocugum var eşim calışıo ama okula giden oglum var ev masrafları yetmio ben istyrm lütfen dönün İstanbul pendik

 6. Evde ise ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim Ankara Sincan da ikamet ediyorum.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu