Ek İş FikirleriEvde Ek İş

Evde Para Kazanma Yolları, Detayları ve Kazançları

Evde para kazanma yolları denilince insanlar büyük meblağlarda para kazanamayacaklarını düşünüyor. Ama bu çok yanlış bir düşünce. Evden para kazanma yolları arasında öyle işler bulunmakta ki belki de başka hiç bir yerde çalışmanıza gerek kalmayabilir. Bu yazımızda da sizlere bu işlerin neler olduğunu detayları ile anlatamaya çalışacağız.

Günümüzde birçok kişi ek gelir elde etmek için evde iş yapmakta ve düzenli gelir elde etmektedirler. Ancak evde ek iş imkanı sadece çalışanlar için değildir. Öğrenciler, ev hanımları ya da iş bulamayanlar da evde iş yaparak hane ekonomilerine katkı sağlayabilir. Evde para kazanma yolları diye düşündüğümüzde yelpaze çok geniştir ve belki yapabileceğiniz birçok iş arasından seçim yapmanız gerekmektedir. Bu seçim sizi zorlayabilir. Hangisine daha uygunum? ya da hangi işte daha fazla gelir sağlarım? diye düşünebilirsiniz. Bu yazımızda sizin seçimlerinizi kolaylaştırmaya çalışacağız.

Evde Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Sizin becerilerinize, tecrübelerinize ve bilginize uyacak mutlaka bir iş modeli bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken biraz sabırlı olmak ve işinizi düzgün yapmaktır. Bakalım evden para kazanma yolları arasında size uygun olanı bulabilecek miyiz?

İnternet Sitesi – Blog Sitesi İle Para Kazanma

Blog Sitesi Açarak Para Kazanma
Blog Sitesi Açarak Para Kazanma

İnternet sitesi veya blog site yaparak ve bunları satarak para kazanma işi oldukça popüler ve birçok kimse tarafından yapılmaktadır. Kodlama dünyası ile ilgili hiçbir bilginiz yoksa bile, eğitim veren sitelerden ücretli bir şekilde ya da Youtube gibi video sitelerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İnternet sitesinden ziyade blog sitesi kurmak artık insanların sadece 1 saatini bile almamaktadır. Tabi ki bu iş içinde “Siteyi açtım hadi satalım ya da reklam ekleyerek para kazanmaya başlayayım” gibi bir süreç olacağını düşünmeyin. Düzenli ve özgün makale girmeli, resimlerinizi güzel seçmeli ve blog sitenizi tabiri caizse boş bırakmamalısınız.

Sitenizi açtıktan sonra belki 3 ay belki daha fazla çok az ziyaretçiniz olabilir bu sizi sakın yıldırmasın. Siz yazılarınızı girerseniz ziyaretçiniz de artacak ve para kazanmaya başlayacaksınız. Peki blog sitesi açarak ne kadar para kazanabilirsiniz? Bu oldukça değişkenlik gösteren bir konudur. Belli bir konuma geldikten sonra sitenizi 10 bin, 20 bin TL gibi fiyatlara satma imkanı bulabilirsiniz. Hatta sitenizin değerleri güzelse 100 binlere kadar fiyatlara alıcı bulabilirsiniz. Bu blog sitesinden para kazanma fikrinin ilki, ikincisi ile reklam ekleyerek para kazanma şansınız bulunmaktadır. Bu alanda da aylık 3 ile 20 bin TL arasında reklam gelirleri olan blog siteleri mevcuttur. Önemli olan güzel bir konuda, özgün makalelerin olduğu düzenli ve tertipli bir site açmaktır. Para muhakkak sonra gelecektir.

Yazarlık, Editörlük ve Makale Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma
Makale Yazarak Para Kazanma

Bu konu biraz önceki “Blog sitesi ile para kazanma” konusu ile bağlantılıdır aslında. Dünya da neredeyse her gün binlerce blog sayfası açılmaktadır. Bir hevesle açılan bu sitelere bir süre sonra yazı bulmak oldukça zor hale gelir. Eğer siz kelimelerinize güveniyorsanız makale yazarak para kazanabilirsiniz. Belki bir öncekine göre daha az meblağlarda olacaktır ama mutlaka ek gelir sağlayacaksınız. Peki nasıl oluyor bu iş modeli? Öncelikle editörlük işine bakacak olursak, blog sitesi sahibi sizin adınıza bir hesap açar ve anlaştığınız miktarlarda, belirlenen kategorilerde yazı girmeniz yönündedir. Ücretler sizin yazınızın kalitesine göre değişiklik gösterir.

Burada editörlük ile makale yazarlığı arasındaki fark ortaya çıkar. Editörlük işinde siz yazınızı yazar, resimlerinizi seçer ve sitede yayınlanması için onaya gönderirsiniz. Zaten site sahibi ile anlaştığınız için onay alır ve yazınız yayınlanır. Makale yazarlığında ise siz Word, Notepad vb. programlarda hangi konuda istiyorsanız o konuda yazınızı yazar, makale satışı yapan sitelere üye olur ve satışa çıkarırsınız. Yazınız çok iyi ise, SEO kurallarına uygun yazılmış ise 100 kelimesi 2 – 4 TL arasında değer bulabilir. Ortalama 300 kelimelik yazılar istenmektedir. Bu hesapla bir makaleden ortalama 6 – 12 TL para kazanabilirsiniz. Editörlükte bir tık daha fazladır bu değer çünkü orada siz yazıyı yayına hazır hale getirmektesiniz.

Evde Paketleme İşi Yaparak Para Kazanma

Evde Paketleme İşi İle Para Kazanma
Evde Paketleme İşi İle Para Kazanma

Bu konuyu tek kalemde yazmak istedik zira çok fazla türde evde paketleme işi bulunmaktadır. Dilerseniz Evde Ek İş kategorimize bakarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Evde para kazanma yolları arasında en çok tercih edilen iş modellerinden biri de paketleme işleridir. Dediğimiz gibi çok fazla çeşit var ama kabaca anlatmak gerekirse; fabrikasyon da olsa bazı işlerin yapılması için halen insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun sağlayan birçok firma bulabilirsiniz ama en güvenilir olanı İŞKUR olmasından dolayı, buradan bakmanızı tavsiye ederiz. Bu işin mantığı çok basit, size verilen ürünleri istenilen miktarlarda ve şekillerde paketleme yapmanız gerekir. Bu çorap olabilir, kürdan olabilir, kına olabilir… Çok fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. Sadece İŞKUR üzerinden de kendinizi sınırlamayın, yakınınızda bulunan firmalara giderek konuşup anlaşabilirsiniz.

Evde paketleme işi modelinin en güzel yanı zaman sınırlaması olmaması ve ev ortamı olduğundan rahat bir şekilde çalışabilirsiniz. Paketleme işinizi ne kadar kısa sürede bitirirseniz diğer işe geçebilir ve daha çok para kazanabilirsiniz. Evde paketleme işi ile aylık 1.500 TL ile 4.000 TL arasında rahatlıkla para kazanabiliyor olduğunuzu belirtmek isteriz.

Dropshipping İş Modeli

Dropshipping İle Para Kazanma
Dropshipping İle Para Kazanma

Evde para kazanma yolları arasında son yıllarda çok popüler ve milyonların kazanıldığı bir iş olan Dorpshipping, internetten satışın artmasıyla resmen çağ atlamıştır. Genellikle Amazon üzerinden yapılır. Nedir bu Dropshipping peki? Aslında oldukça basit, tedarikçi ile son kullanıcı arasındaki bağlantıyı kurmak suretiyle para kazandığınız bir yöntem diyebiliriz. Daha da açmak gerekirse, siz bir ürün buldunuz ve satılabileceğini düşünüyorsunuz ama ne bir deponuz var ne de stok yapabileceğiniz bir dükkanınız. Öncelikle ürünün üretilmesi için tedarikçi ile anlaşıyorsunuz. Daha sonrasından elinizde bir ürün olmamasına rağmen bu ürün varmışçasına fiyat, açıklama gibi bilgilerinizi siteye ilanınızı giriyorsunuz. Son kullanıcı ürününüzü aldığında siz tedarikçinize alan kişinin adresini veriyor ve ürünün oraya gitmesini sağlıyorsunuz.

Peki nasıl para kazanacaksınız? Çok basit, örnek olarak tedarikçiniz ürünü 10 TL’ye üretiyor. Siz de siteye ürün için 15 TL fiyat biçiyorsunuz. Ürün satıldığında sizin hesabınıza 15 TL geliyor ve sizde bunun 10 TL’si ile tedarikçinizden ürünü alıp, gönderimini yapıyorsunuz. Kazancınız bir ürün için 5 TL oluyor. Tabi bu sadece bir örnek.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı İle Para Kazanma
Sosyal Medya Danışmanlığı İle Para Kazanma

Sosyal medya üzerinden çok fazla para kazanıldığını biliyor ve duyuyoruz. Özellikle fenomenler pastadan payı en çok alan kişiler. Ancak sosyal medya danışmanlığı tabi ki fenomen olmaya çalışmanız değil. Bu işte anlaştığınız firmaların Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarını kontrol ettiğiniz ve yönettiğiniz bir yapı olduğunu düşünebilirsiniz. Post paylaşımları, reklam işlemleri, yazılar, görseller dizayn ederek marka bilinirliği arttırmaya ve daha çok kişiye ulaşmak amaçlanmaktadır. Kişiden kişiye değişen bir geliri vardır. Biraz isminizi duyurduysanız aylık 3.000 – 5.000 TL arasında fiyatlara çalışabilirsiniz. Bu sadece bir firma için tabi ki, 3 ayrı firma ile çalışırsanız aylık 10.000 TL kazanmanız olasıdır.

Online Ders Vererek Para Kazanma

Online Ders Vererek Para Kazanma
Online Ders Vererek Para Kazanma

Evde para kazanma yolları arasında yer alan bu işi modeli için öncelikle sizin bilginiz olduğu bir konunun olması gerekmektedir. Eğitim verecekseniz haliyle o konuda orta veya üst seviyelerde bilginizin olması aranan özelliktir. Eğitim vereceğiniz konular çok geniş alanlarda olabilir mesela, kişisel gelişim alanında bir eğitim verebilirsiniz ya da müzik, çalgı alanında, kodlama alanında eğitimler çok satanlar arasında olduğunu söylemek isteriz.

Aklınıza gelebilecek her konuda eğitim verebilirsiniz. Tabi ki bu eğitimlerin bir alıcısı da olması lazım, bu sebeple iyi bir konu seçmenizi öneririz. İlk yapmanız gereken sağlıklı bir plan yapmalısınız. Neyi nasıl anlatacağınızı, konu bütünlüğü bozulmadan ilerleyen ders yapılarını, sade anlaşılır bir dille anlattığınız videolarınızı çekmeli daha sonrasında Udemy tarzı sitelerde derslerinizi satabilirsiniz. Fiyatı siz belirliyorsunuz ancak ne kadar çok öğrenci alırsanız o kadar para kazanacağınızı da unutmayın. Bu sebeple konunuz ile ilgili pazar araştırmanızı iyi yapın ve ona göre bir fiyat yazmanızı tavsiye ederiz.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

Yemek Yaparak Para Kazanma
Yemek Yaparak Para Kazanma

Özellikle kadınların evde para kazanma yolları arasında seçtikleri yöntemlerden biri de evde yemek yapmak ve bunları satmaktır. Menü çok geniştir, börek, çörek, pasta, ev yemekleri, vejetaryen/vegan yemek türleri hatta en çok tercih edilenler arasında evde yaprak sarma yaparak para kazanma konusu olduğunu belirmek isteriz. Daha çok uğraştırıcı, zaman alan yemekler daha fazla tutuluyor gibi duruyor. Bizden söylemesi 🙂

Tabi siz yemek yapıp para kazanmak için öncelikle müşterilerin olması gerekmektedir. Müşteri bulmak için ilk yapacağınız iş yakın çevrenizdeki iş yerleri, dükkanlar ile konuşmaktan geçmektedir. Bir diğer seçenek ise online olarak satış yapabilirsiniz. Mesela Trendyol, Yemek Sepeti gibi sitelerde veya uygulamalarda çok fazla satış yapıldığını duymuştuk. Artık birçok aile haftada en az 1-2 kez dışarıdan yemek söylemektedir. Bunlardan biri neden siz olmayasınız değil mi? Elinizin lezzetine güveniyorsanız bu iş tam sizlik.

Youtube Para Kazanma İş Modeli

Youtube İle Para Kazanma
Youtube İle Para Kazanma

Her gün haberlerde, sosyal medyada, konuşmalarda mutlaka duyduğunuz bir kelime “Youtuber”. Peki “Youtube para kazanma” gerçek mi? Evet, gerçek. Youtube üzerinden insanlar tabiri caizse deli gibi para kazanıyorlar. Bakıldığında nedir yani alt tarafı video çekiyorlar, biz de yaparız? dediğinizi duyar gibiyiz. Tabi yaparsınız bundan hiç şüphemiz yok ama sandığınızdan birazcık daha zor olabilir. Öncelikle hangi konuda video çekeceğinize karar vermeli ve Youtube kanalınızı ona göre dizayn etmelisiniz. Bir gün komik bir gün eğitici videolar çekerseniz abone kaybına neden olabilir. Çektiğiniz videoları editleme işlemi bazen video çekiminden daha uzun sürdüğü olmaktadır. Bu tarz zaman alan işlemler sizi yıldırabilir ama kazanabileceğiniz paraya odaklanın ve sabırlı olun.

Kanalınızı açar açmak Youtube size hemen reklam izni vermemektedir. Youtube, para kazanma şartları yerine getirmenizi bekler. Öncelikle belirli bir abone sayısına ve izlenme sayısına ulaşmanız gerekmektedir. (1000 abone ile yıllık 12bin izlenme) Daha sonrasında bir incelemeye alınır ve eğer videolarınız özgün ise reklam çıkmaya yani para kazanmaya başlayabilirsiniz. İkinci olarak, yavaş yavaş popüler olmaya başladığınızda firmalarda reklam teklifi gelebilir ve bu sayede gelirinizi daha da artırabilirsiniz. Pek fazla kişi dillendirmez ama gerçekten Youtube’da büyük paralar kazanılmaktadır. İsim isim burada yazmamıza gerek yok, örnekleri görüyorsunuz.

Uygulama Geliştirerek Para Kazanma

Uygulama Yaparak Para Kazanma
Uygulama Yaparak Para Kazanma

Günümüzde hepimizde mutlaka akıllı cep telefonu var ve işimizin büyük bir kısmını cebimizde duran bu küçük aletler ile yapıyoruz. Hal böyle olunca her gün nerdeyse yüzlerce yeni uygulama piyasaya sürülüyor. Bazıları anlamsız, bazıları kopya oluyor ama mutlaka işimize yarayanlar var. Eğer bu konuda bir bilginiz varsa veya çok özel bir fikriniz varsa, evde para kazanma yolları arasında uygulama geliştirme alanında yerinizi kesinlikle almalısınız.

Ayrıca artık teknoloji o kadar gelişti ki hiçbir kodlama bilgisine sahip olmasınız bile uygulama geliştirebilirsiniz. Yaptığınız uygulamaya ve fikre güveniyorsanız, reklam vererek daha fazla kişiye ulaşabilir ve büyük paralar kazanabilirsiniz. Büyük derken emin olun çok büyük.

Fotoğraf Çekerek Para Kazanma

Fotoğraf Çekerek Para Kazanma
Fotoğraf Çekerek Para Kazanma

Manzara, özel günler, bebekler, arabalar ve bunun gibi pek çok alandan her hangi birinde güzel ve mizansene uygun fotoğraflar çektiğinize inanıyorsanız, stok fotoğrafçılık tam size göre bir meslek. Çektiğiniz fotoğrafları, Unsplash, ShutterStock gibi internet sitlerine ekleyerek para kazanabilirsiniz. Ne kadar çok fotoğraf çekerseniz ve çektiğiniz fotoğrafların telif hakkını alırsanız daha çok para kazanabilirsiniz. Evde para kazanma yolları arasında sıklıkla dışarıda olmanız gereken bir iş modeli diyebiliriz.

Instagram – Tiktok Para Kazanama

Instagram - TikTok İle Para Kazanma
Instagram – TikTok İle Para Kazanma

Sosyal Medya danışmanlığında fenomen olmaya çalışmadığınızı söylemiştik ancak burada artık fenomen olmaya çalışacaksınız. Çektiğiniz fotoğraflarla, videolarla ne kadar çok kişi sizi takip ederse kazanacağınız para da o kadar fazla olacaktır. Takipçi sayınıza ve popülerlik durumunuza göre firmalar sizinle iletişime geçerek ürün veya hizmetlerinin reklamlarını yaptırmak isteyeceklerdir. Geçmiş zamanlarda insanlar takipçilerinin daha az gözüne sokarak yapılırdı ancak şimdilerde “Bugün pikniğe gidiyoruz arkadaşlar !! Bu arada üstümdeki kıyafeti çok soran olmuş bu sebeple aşağıya link bırakıyorum” derecesinde insanların gözüne soka soka bu iş yapılıyor. Yapılıyor ve emin olun para da kazanılıyor. Fenomenlerin yeri geliyor ürün başına 10 – 20 hatta 50 bin TL bile aldıkları oluyor. Belki daha fazla bile alıyor olabilirler.

Borsa, Bitcoin veya Kripto Para Yatırımı Yapmak

Borsa - Kripto Para İle Para Kazanma
Borsa – Kripto Para İle Para Kazanma

Çalıştınız ve her gün kenara para atarak, yemenizden içmenizden tasarruf ederek para biriktirdiniz. Evde ya da bankada vadesiz hesapta bıraksanız gün geçtikçe paranızın değeri düşecek. Eğer siz de bu kategorideyseniz yatırım yapmak tam size göre. Borsada ufak ufak hisse senedi alıp satabilir veya Türkiye’de çok popüler olan Bitcoin ya da altcoinlerden satın alıp paranızı katlayabilirsiniz. Kaybetme şansınız da var elbette ama birikiminizi farklı alanlarda yatırım yaptırarak riskinizi bölebilirsiniz. Analizler yapıp, kendinizden emin olduğunuzda daha fazla risk alarak büyük oynayabilir ve büyük kazanabilirsiniz.

Not olarak eklemek isteriz; kripto para yatırımlarında Türkiye, dünya da 16. – Avrupa’da ise 1. sırada yer almaktadır. Yatırım, evde para kazanma yolları arasında oldukça popüler bir konumdadır.

Seslendirme Yaparak Para Kazanma

Seslendirme Yaparak Para Kazanma
Seslendirme Yaparak Para Kazanma

Ses tonunuza, diksiyonunuza güveniyor ve insanları etkileyeceğinize inanıyorsanız, oyun, film, video, animasyon, eğitmenlik gibi pek çok alanda seslendirme yaparak para kazanabilirsiniz. Bu özelliklerden bazıları olmadığınızı düşüyorsanız yine birkaç eğitim alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bionluk, Fiverr gibi sitelerden iş bulabilir veya pazar araştırması yapabilirsiniz. İsterseniz evde para kazanma yolları serisine, Sezer Cumhur Önal gibi “Çikolata renkli sanatçı” diyerek başlayabilirsiniz. 🙂

Oyun Oynayarak Para Kazanma

Oyun Oynayarak Para Kazanma
Oyun Oynayarak Para Kazanma

Evde para kazanma yolları listemizin bu sırasında oyun oynayarak para kazanmak yer alıyor. Hem keyifli vakit geçirip hem de para kazanmak istemez misiniz? Özelikle popüler oyunlar arasında Twitch, Youtube gibi platformlarda yapacağınız canlı yayınlarla para kazanabilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

Bakıcılık Yaparak Para Kazanma
Bakıcılık Yaparak Para Kazanma

Çocuk bakıcılığı yaparak para kazanma genellikle yurt dışında çokça tercih edilen iş modellerinden biridir ve yavaş yavaş ülkemizde de rağbet görmeye başlamaktadır. Çocuklu evli çiftler işten güçten zaman bulup da kendilerine bir türlü zaman ayırmazlar. Boş vakitlerinde de büyük ihtimalle çocukları ile bu zamanı doldururlar. Ama ara sıra bu çiftler çocukları olmadan tatile ya da bir akşam yemeğine çıkma gereği duyarlar. Ya da çalışan ebeveynlerin çocukları genellikle anneannelerinde ya da babaannelerine bırakırlar, bir süre sonra çok dile getirilmese de bu insanlar yorulmaya başlar.

Bu alanda siz çocuk bakıcılığı yaparak para kazanabilirsiniz. Eğer çocukları seviyor ve zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız bir de bunun eğitim ve sertifikalarını almışsanız, mutlaka para kazanabilirsiniz. Bir diğer yöntem de kendi evinizi ufak çaplı bir kreş haline getirerek bu işi yapabilirsiniz. Ancak bunun için bazı prosedürlerden ve eğitimlerden geçmeniz gereklidir.

Online Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanma
Anket Doldurarak Para Kazanma

Evde para kazanma yolları arasında en kolay yapabileceğiniz, belki en fazla 10 dakikanızı alacak işlerden biridir. Bunu “Anket doldurarak para kazanma yolları” yazımızda uzun uzun anlatmaya çalıştık ama kısaca burada da anlatmamız gerekirse, bazı firmalar bir ürün ya da hizmetlerinin işe yarayıp yaramadıklarını anketlerden anlamaya çalışırlar. Küçük düşünmeyin politikacılar bile bu anketleri yaptırmaktadır.

Yapmanız gereken anket firmalarına üye olmak ve onlardan mail beklemektir. Mail de gelen anketi doldurduktan sonra hesabınıza yatacak olan parayı beklemektir. Bu kadar basit ama biz görüyoruz “Anket doldurarak aylık 2.000 Dolar kazandım” gibi haberler pek itibar etmeyin. Çok fazla kazanamaya bilirsiniz ama ufak da olsa katkı sağlayacaktır. Bir önemli tavsiye ise üye olduğunuz sitelere kesinlikle doğru bilgilerinizi giriniz. Aksi halde yapılacak anket girdiğiniz bilgilere göre değilse size gelmeyecektir. Güvenli olduğunu düşündüğümüz bazı anket siteleri ise şunlardır; Survey Pago, Valued Opinions, ySense.

Yap-Sat İş Modeli

Sabun Yaparak Para Kazanma
Sabun Yaparak Para Kazanma

Yap-sat iş modelinde elinizin yatkın olduğu ne varsa emin olun yaptığınız ürünün mutlaka bir alıcısı vardır. Bu sabun olabilir, bileklik olabilir, yemek olabilir veya mum olabilir. Hayal gücünüzü çalıştırmalı ve daha önce çok fazla benzeri görülmemiş olan ürünler yaparak bunları internet ortamında pazarlamalısınız.

Instagram’da mutlaka görmüşsünüzdür, butik sayfalar. İşte bu kişilerinde yaptıkları aslında tam olarak budur. Yapılan ürünler el emeği olduğundan dolayı ortalama fiyatların üzerindedir ama siz siz olan çok da abartmayın, yoksa alıcı bulmakta zorlanabilirsiniz.

Çevirmenlik Yaparak Para Kazanma

Çeviri Yaparak Para Kazanma
Çeviri Yaparak Para Kazanma

Hakim olduğunuz 2. veya daha fazla dil var ise ve bu dillerin tüm yazımlarına, kelimelerine hakimseniz, çeviri yapmamanız için hiç bir sebep göremiyoruz. Çevirmenlik, çok kısa sürede iş bulabileceğiniz ender sektörlerden biridir. Bionluk gibi siteleri araştırarak hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Danışmanlık Yaparak Para Kazanma

Danışmanlık Yaparak Para Kazanma
Danışmanlık Yaparak Para Kazanma

Danışmanlık yaparak para kazanma, bir nevi sizin tecrübelerinizi ve bilgilerinizi bir başkasına satılması şeklinde düşünebiliriz. Çalıştığınız süre boyunca edindiğiniz edindiğiniz bilgiler, aldığınız sertifikalar, birikimleriniz yeni açılmış ya da büyümek isteyen firmalara için yol gösterici olabilir. Oldukça kazançlı bir sektör olduğunu belirtir ve danışmanlık yaptığınız sırada başka işler de yapabilirsiniz. Yani danışmanlığı çok güzel bir ek gelir kaynağı olarak düşünebilirsiniz.

Arama Motoru Uzmanlığı (SEO)

SEO Uzmanlığı İle Para Kazanma
E-Ticaret Yaparak Para Kazanma

Günümüzde neredeyse her firmanın mutlaka bir websitesi bulunmaktadır. Bu adeta dijital ortamda firmaların kartvizitidir. Bazıları basit ya da daha komplike veya e-ticaret şeklinde yaptırmaktadır ancak tüm hepsinin ortak amacı Google’da ilk sıralarda çıkmaktır. İşte bu da belli algoritmaları, yazım şekillerini ve küçük detayları bilmekle sağlanır. Eğer bu konuda bir bilginiz var ise aynı anda birçok firma ile çalışıp aylık 10 – 20 bin TL arasında para kazanabilirsiniz.

E-Ticaret Yaparak Para Kazanma

E-Ticaret Yaparak Para Kazanma
E-Ticaret Yaparak Para Kazanma

Evde para kazanma yolları listesindeki yer alan E-ticaret, son birkaç sene de resmen çağ atladı dersek yanılmış olmayız her halde. Meyve, sebze, yemek, içecek, giyim, teknoloji aklınıza gelen ne varsa internetten sipariş vererek alabiliyoruz. Zaten araştırmalara baktığımızda büyüyen ve katlanarak büyümeye de devam edecek gibi gözüken bir sektör. Siz de bir ürün veya hizmet satmak istiyorsanız, basit bir e-ticaret sitesi kurarak zengin olabilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var Amazon’un sahibi Jeff Bezos, dünyanın en zenginleri arasında yer almaktadır.

Podcast İle Para Kazanma

Podcast İle Para Kazanma
Podcast İle Para Kazanma

Podcast, özellikle son yıllarda kitlesi sürekli büyüyen, yenilenen ve para kazanmaya olanak sağlayan bir yayın biçimidir. Podcast nedir diye soracak olursanız en kaba haliyle, yeni nesil radyo yayıncılığına benzetebiliriz ancak buradaki ses dosyaları yani yayınlar bilgisayarınıza veya cep telefonlarınıza indirilebilir formattadır.

Podcast üzerinden para kazanmak için yapmanız gereken bilginizin olduğu bir konu üzerine, seri halde olacak şekilde yayınlar yapmakla başlayabilirsiniz. Seri halde olması zorunlu değil tabi ki her bölüm farklı bir konu üzerinde de yayın yapabilirsiniz. Podcast yayımları arasında reklam alabilir veya kendi ürününüzü tanıtarak para kazanabilirsiniz. Podrcast yayınından ne kadar kazanılır diye düşünüyorsanız kabaca 20 bin kişi tarafından takip edilen, dinlenen bir yayın için 350 TL gibi miktarda para kazanılabilmektedir.

Evde Para Kazanma Yolları yazımızı beğendiyseniz Evde Yapılacak İşler Nelerdir? Hangisi Daha Çok Kazandırır? yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu