Ek İş FikirleriAz Bütçe İle Ek İşEvde Ek İş

Evde Deprem Çantası Hazırlayarak Para Kazanmak

Deprem her daim insanların aklında olması gereken doğal bir afet. Ancak ülkemizde depremler ne yazık ki deprem olduğu zaman akıllara geliyor. Depreme hazırlıksız yakalanmamak için kişisel anlamda yapılacak en önemli davranış bir deprem çantasına sahip olmak. Bu durum beraberinde evde deprem çantası hazırlayarak para kazanmak için gerekli olan zemini de hazırlıyor.

 

Deprem çantalarının içinde acil durumda gerekli olabilecek çeşitli malzemeler bulunuyor. Bunlar arasında el feneri, çakı, su, çadır, battaniye, radyo, çakmak, kibrit, yara bandı, sargı bezi, tentürdiyot başta olmak üzere pek çok malzeme var. Deprem çantasının içeriğini bildiğimize göre bu ürünleri satın alarak kendi evimizde de deprem çantası yapabiliriz. İnsanların deprem çantası içindeki malzemeleri tek tek satın alması biraz güç. Ama bunu siz yaparak insanların karşısına çıkardığınızda kolaylıkla satabilirsiniz.

 

Yaptığınız deprem çantalarını sosyal medya üzerinden ya da bu tip ürünlerin satışını yapan mağazalara satabilirsiniz. Bunun için de internette kısa bir araştırma yapmak gerekebilir. Bazı durumlarda ise deprem çantası üreten firmalar bu çantaların içlerinin doldurulması için kişileri kullanmaktalar. Bir başka deyişle siz malzemeleri satın almıyor, firma tarafından size ulaştırılan malzemeleri çantanın içine yerleştirerek bu çantaları firmaya geri gönderiyorsunuz. Bu nispeten daha zahmetsiz görünse de elbette bu şekilde kazancınız biraz daha düşük olacaktır.

 

Evde Deprem Çantası Hazırlayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

 

Evde deprem çantası hazırlayarak para kazanmak için deprem çantası içine konacak ürünlerin de kaliteli olmasına dikkat etmek gerekmekte. Kullanılan ürün ne kadar kaliteli olursa satış fiyatı da o kadar yüksek olacaktır. Buna bir de kendi karınızı eklediğinizde makul bir satış fiyatının adet bazında 300 ila 350 TL’ye denk geldiğini söylemek mümkün. Piyasada bulunan çok daha düşük fiyatlara satılan deprem çantaları içinde kullanılan malzemeler genellikle düşük kaliteli malzemeler.

 

Bu işten elde edeceğiniz aylık gelir tamamen sizin ne kadar satış yaptığınızla ilgili olacaktır. Deprem çantalarını üretmek kadar satışını da ustalıkla yapmak ayrı bir meziyet istemekte. Ancak bir deprem ülkesinde yaşadığımızdan dolayı bu ürünün satışını yapmak zaman zaman çok kolay bir hale geliyor.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu