Ek İş FikirleriAz Bütçe İle Ek İşDiğer İş Fikirleri

Evcil Hayvan Bakarak Para Kazanmak

Evcil hayvan bakarak para kazanmak son zamanlarınn popüler ek gelir örneklerinden bir tanesi. Günümüzde hiç de azımsanmayacak kadar çok evde evcil hayvan beslenmekte. Ancak bu durum beraberinde hayvan sahiplerinin hayvanlarını yalnız bırakamama durumunun da oluşmasına sebep oluyor. İşte böyle durumlarda evcil hayvan bakıcılığı devreye giriyor.

 

Evcil Hayvan Nasıl Bakılır?

 

Evcil hayvan bakarak para kazanmak isteyenlerin karşısında genellikle iki seçenek bulunur. Bir tanesi hayvanların bulunduğu eve giderek buradan bakmak ya da hayvanları buradan alıp kendi evlerinde bakmak. Bu durum hayvan sahipleriyle konuşup sonuca bağlanacak bir durumdur. Ancak bakıcı açısından bakıldığında alınacak olan ücret kendi evinizde farklı, hayvanların bakılacağı evde farklı olabilir.

 

Köpek bakımı diğer evcil hayvanlardan biraz daha farklı olacaktır. Çünkü köpeği tuvalet için dışarı çıkarmak gerekmekte. Bu yüzden uzun saatler hatta günler boyunca bakım yapacaksanız bu işten de biraz anlamak gerekmekte. Köpekler genellikle sahiplerini bir süre görmediklerinde ya da yabancı oldukları bir yerde zaman geçirdiklerinde huysuzlanırlar. Böyle durumlarda köpeklerle oyun oynayıp aranızdaki ilişkiyi pekiştirebilir ve yabancılık çekme sürecini kısaltabilirsiniz.

 

Köpek dışında kalan kedi, kuş ya da balık gibi hayvanların bakımı nispeten çok daha kolaydır. Ancak bazı durumlarda kolay kolay karşılaşamayacağınız hayvanları da size emanet etmek isteyen kişiler olacaktır. Böyle durumlarda o hayvan hakkında önceden araştırma yapıp bilgi sahibi olmanız gerekir.

 

Eğer imkanınız varsa ve kendi evinizde hayvan bakmak sizin için bir sorun teşkil etmeyecekse evinizde de hayvan bakabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu bazı durumlarda birden fazla hayvana aynı anda bakmak olacaktır. Örneğin kedi ve köpeğe aynı anda bakmak oldukça zordur . Bu hayvanların birbirlerini görmemeleri ya da farklı ortamlarda bakılmaları gerekir.

 

Evcil Hayvan Bakarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bazı durumlarda evcil hayvan bakarak kazanılan para o kadar çok olabilir ki bu iş tam zamanlı bir işe dahi dönüşebilir. Bir başka deyişle kazancı yüksek olan ek iş alanlarından bir tanesidir. Potansiyel müşteri olarak civarınızda yaşayan insanları hedef alabilir ve bu insanlarla iletişim kurabilirsiniz. İnsanlar hayvanlarını veterinerlere bırakmaktan ziyade evlerinde bu işi yapabilecek insanlara bırakmayı tercih ederler. Çünkü veterinerler akşam olunca kapanır ve hayvanlar kendi başlarına bırakılır.

Bir Kişi Fark Edilmek İstendi

  1. DOG SİTTER AİLESİ OLARAK EVCİL HAYVANLARİNİZA EV ORTAMİNDA UZMAN EGİTMEN ESLİGİNDE BAKİLİR DETAYLAR İCİN 0 545 337 ****

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu