Evde Ek İşEk İş Fikirleri

En Çok Kazandıran Evde Paketleme İşi Modelleri

Evde paketleme işi modelleri bildiğiniz üzere ev ekonomisine katkı yani ek gelir sağlamak isteyen özellikle ev hanımları tarafından oldukça rağbet görmektedir. Her kişinin mutlaka yapabileceği veya becerisinin olduğu bir iş mutlaka çıkmaktadır ki tüm evde paketleme işi modelleri genellikle basit ve hızlı yapılabilecek işlerdir. Bu yazımızda ise hangi paketleme işlerinden daha fazla ek gelir sağlayabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz.

Öncelikle kısa bir açıklama yapmak gerekirse, evde ek iş özellikle pandemi sürecinde çok fazla rağbet görmektedir. Bunun nedeni ise bildiğiniz gibi evden pek fazla çıkmamızdan kaynaklanmaktadır. Kendi becerilerinizi yansıtabileceğiniz iş modelleri de bulunmaktadır yani sadece evde ek iş modellerini paketleme işleri olarak düşünmemelisiniz. Mesela evde yaprak sarma yapmak, örgü örerek para kazanmak, çeşitli el işi, dantel tarzından yeteneklerinizle kendinize ek gelir sağlama imkanına sahipsiniz. Tabi bu yazımız paketleme işi üzerine olduğu için sadece bundan bahsedeceğiz. Evde paketleme işi ile aylık ne kadar ek gelir sağlayabilirsiniz? Bu paketleme işleri nasıl yapılır? Gelirinizi nasıl arttırabilirsiniz? Evde paketleme işi veren firmalar ve evde paketleme iş ilanları nereden bulunur? gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

En Çok Kazandıran Evde Paketleme İşi Modelleri

Evde paketleme işi modelleri tüm herkesin hızlı ve kolaylıkla yapabileceği işlerdir. Genellikle hiçbiri için özel bir eğitim veya bilgiye ihtiyaç duyulmamaktadır. Gıda, sağlık gibi bazı sektörlerdeki paketleme işleri için hijyen kurallar istenmektedir. Bu kriterleri sağladığınızda hiçbir sıkıntı olmadan rahatça ek gelir sağlayabilirsiniz. İsterseniz daha fazla uzatmadan en çok kazandıran paketleme işleri hangileriymiş bakalım.

Evde Kına Paketleme İşi İle Aylık 3.000 TL

Evde kına paketleme işi kendinizi çok fazla yormadan kolaylıkla yapabileceğiniz işlerden biridir. Bildiğiniz gibi kına ülkemizde çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Doğal ve besleyici olduğu için saçlara uygulanmaktadır veya kına gecelerinde insanlar ellerine yakmaktadır. Sizde kına almaya aktarlara veya farklı dükkanlara gitmişseniz fark etmişsinizdir; kınalar küçük poşetler içerisinde satılmaktadır. İşte yapacağınız iş aslında budur.

Firmalar size kilolarca kına getirecek ve sizden belli ölçüde olmak şartıyla küçük poşetlere koymanızı ve poşetin ağzını zımba veya bant ile kapatmanızı isteyeceklerdir. Belli ölçü derken firma yetkilisi ne kadar koyacağınızı size söyleyecek ve ihtiyacınız olan aletleri temin edeceklerdir. Evde kına paketleme işi için firmalar paket başına genellikle 50 kuruş civarında bir ücret ödemektedirler. Günde 200 kına paketleseniz aylık 3.000 TL ek gelir sağlayabilirsiniz. Günlük 200 adet fazla gelebilir ancak eliniz bir kere alışınca çok hızlı yapıldığını siz de göreceksiniz.

Evde Mum Paketleme İşi İle Aylık 3.000 TL 

Evde Mum Paketleme İşi
Evde Mum Paketleme İşi

Evde paketleme işi modelleri arasından en çok kazandıran ikinci iş ise evde mum paketleme işi ise tıpkı bir önceki gibi basit ve hızlı yapabileceğiniz bir ek gelir kapısıdır. Mantık tüm paketleme işlerinde aynıdır aslında firmalar size ürünü getirir ve sizden de ürüne zarar vermeden hızlı ve düzgün biçimde paketlemeniz istenir.

Mum paketleme işinde de firma size farklı renklerde, boyutlarda ve kokularda çok sayıda mum getirir. Sizin ilk yapmanız gereken bu mumları kendi aralarında gruplamak ve daha sonrasından firmanın isteğine göre 5’li, 10’lu veya kaç isteniyorsa paketlemenizdir. Bazen mum çok büyük olabilir ve bu tarz mumları tek başına paketlemeniz bile gerekebilir. Tüm bilgileri ve ihtiyacınız olanı size firma yetkilisi iletecektir. Burada dikkat etmeniz gereken mumları kırmamaya çalışmaktır. Evde mum paketleme işi ile de aylık 3.000 TL ek gelir kazanma imkanına sahipsiniz. Tabi hatırlatmakta fayda görüyoruz, kazanacağınız miktar sizin performansınıza ve işi düzgün yapmanızla doğru orantılıdır. Baştan sağma paketlerseniz bu kadar para kazanamayabilirsiniz.

Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi İle 3.000 TL

Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi
Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi

Evde nikah şekeri paketleme işi belki de burada yazdığımız evde paketleme işi modelleri arasında en farklı olanı diyebiliriz. Çünkü herhangi bir paketleme yöntemi veya kalıplaşmış bir şekli bulunmamaktadır. Evlenen veya evlilik yoluna ilk adımı atan çiftler bir organizasyon firması ile anlaştıklarında bu iş için süreç başlamış olmaktadır.

Çiftler beğendikleri nikah şekeri için bazen aynısını bazen de ufak değişiklikler yapılarak isteyebilir. Çiftler ve firma arasında son karar verildiğinde, firma yetkilileri bu ürünleri yaptırmak için evde paketleme işi yapmak isteyen kişiler ile irtibat kurar. Sonrasında ise sayılı olarak yapılacak şekerin malzemeleri ve yapılış biçimi size gösterildikten sonra paranızı alırsınız. Çok kısa sürede çok fazla ürün çıkarmanız gerekmektedir. Takdir edersiniz ki evlenme sürecine 1 sene önceden başlanmıyor. Bir kaç hafta içerisinde belki 100 belki de 2000 tane nikah şekeri paketlemelisiniz. Kabaca dile getirmek gerekirse bir nikah şekeri için 1 TL gibi bir ücret alırsınız. Ayda 3000 tane paketlerseniz hatırı sayılır bir miktarda ek gelir sağlayabilirsiniz.

Evde Pipet Paketleme İşi İle Aylık 2.500 TL

Evde Pipet Paketleme İşi
Evde Pipet Paketleme İşi

Evde pipet paketleme işi devamlılığı olan ve belki de hiç bitmeyecek işlerden biridir. Restoran ve kafelerde çok fazla tüketilen bir üründür ve bu sebeple ihtiyaç çok fazladır. Gıda sektöründe yapılacak bir iş olduğu için hijyen kurallarına uymalı ve özen göstermelisiniz.

Yapacağınız işlem ise diğerlerinden hiç bir farkı olmayan, eğitime veya ekstra bir bilgiye ihtiyaç duymadan size verilen renkli pipetleri, firmanın istediği sayılarda paketlemek ve paketin ağzını kapatmaktır. Bu evde paketleme işi ile de aylık ortalama 2.500 TL civarında ek gelir sağlama imkanına sahipsiniz.

Evde Yara Bandı Paketleme İşi İle Aylık 2.250 TL

Evde Yara Bandı Paketleme İşi
Evde Yara Bandı Paketleme İşi

Yara bandı paketleme işi de ihtiyaç duyulan ve rağbet görenler arasındadır. Burada fabrikadan direkt olarak size küçük küçük yara bantları gelmeyecektir. Süreç şu şekilde işler; fabrikadan size büyük bir makaraya sarılı belki 50 belki de 200 metre uzunluğunda bütün bir şekilde yara bandı gelecektir.

Sizden istenen bu makaraya sarılı bantları üzerinde yer alan izlere göre kesmek ve paketlemek olacaktır. Bu evde paketleme işi içerisinde aslında ürünü siz son haline getiriyor olacaksınız. Sağlık sektörüne verilecek bir ürün olduğundan tıpkı pipet paketleme işinde olduğu gibi hijyenik bir ortam istenmektedir. Bu iş ile de aylık ortalama olarak 2.000 – 2.250 TL  para kazanabilirsiniz.

Evde Çorap Paketleme İşi İle Aylık 2.000 TL

Evde Çorap Paketleme İşi
Evde Çorap Paketleme İşi

Tüm dünyadaki evlerde mutlaka olan ve sürekli ihtiyaç duyulan bir ürünü sorsanız muhtemelen cevapların arasında çorap olacaktır. Türkiye’de birçok firma sadece çorap imal ederek geçimini sağlamaktadır. Her daim ihtiyaç duyulan ve hiç bitmeyecek sektörlerden biridir.

Evde çorap paketleme işi de artık yazmaya gerek yok ama hiç zorlanmadan yapabileceğiniz modellerden biridir. Firmalar size farklı renk, numara ve desenlerde çorapları bir kutuyla önünüze getirir. Sizden beklenen öncelikle çorapların eşlerini bulmanız ve daha sonrasında da tekli ya da 2’li, 5’li olarak paketlemenizdir. Oldukça basit ve hızlı yapılabilecek işlerden biri olan çorap paketleme ile aylık 2.000 TL ek gelir kazanabilirsiniz.

Evde Tel Toka Paketleme İşi İle Aylık 2.000 TL

Evde tel toka paketleme işi birkaç iş modelinde olduğu gibi ürün çokluğundan dolayı zaman alan ama sizi yormayacak işlerden biridir. Özellikle kadınların yoğun olarak kullandıkları bu tokaların belli bir kullanım ömrü olduğunu düşünürsek, devamlılığı olan işlerden diyebiliriz.

Firmadan size kutu içerisinde 1000 belki de 2000 adet tel toka getirilecek ve sizden bunları belirli miktarlara göre paketlemeniz istenecektir. Sizin de yapacağınız işlem tokaları sayarak poşetlerin ya da kutuların içerisine koyup, ağzını kapatmak olacaktır. Bijuteri firmalarında satılacaksa bir ihtimal poşet veya kutuların üzerine firmanın logosunun olduğu etiketi de yapıştırmanız istenebilir. Bu işlem sonunda aylık olarak ortalama 2.000 TL civarında bir ek gelir sağlayabilirsiniz.

Evde Boncuk Paketleme İşi İle Aylık 2.000 TL

Evde Boncuk Paketleme İşi
Evde Boncuk Paketleme İşi

Evde boncuk paketleme işi hiç bitmeyecek ve sürekli olarak devamı olabilecek işlerden biridir. Bildiğiniz üzere  boncuklar süs eşyalarında, giysilerde, takılarda sıklıkla kullanılmakta ve bu sebeple sürekli ihtiyaç duyulmaktadır. Evde paketleme işi modelleri arasında belki sizi yorabilecek iki işten biri boncuk paketleme işi olabilir. Nedeni ise küçük küçük binlerce boncuk ile uğraşmanız gerekecektir.

Bu iş modelinde firma yetkilisi size binlerce farklı renkte, ebatta, şekilde boncukları verecek ve sizden bunları paketlemenizi isteyecektir. Öncelikle bu boncuklardan aynı renk, ebat ve şekildekileri gruplandırarak işe başlamanız gerekmektedir zaten sizi yoracak olan kısım da burasıdır. Boncukları gruplandırdıktan sonra sayılı olarak paketlere koymanız gerekmektedir. Diğer bazı paketleme işlerine göre daha fazla zaman ayırmanız gerekecektir. Boncuk paketleme işinde firmalar paket başına 1-2 TL gibi bir ücret ödemektedirler. Kabaca bir hesap yaptığımızda ve diğer işlere göre uzun süreceğinden aylık 2.000 TL ek gelir kazanma imkanına sahipsiniz.

Evde Toplu İğne Paketleme İşi İle Aylık 1.500 TL

Evde Toplu İğne Paketleme İşi
Evde Toplu İğne Paketleme İşi

En çok kazandıran evde paketleme işi modellerinden buraya yazacağımız sonuncu iş evde toplu iğne paketleme işi olacak. Biraz önce bahsettiğimiz en çok yorucu işlerden olan ikincisi budur. Nedenini ise büyük ihtimalle anlamışsınızdır.

Toplu iğneler küçük ürünler olduğundan dolayı ve size yüzlerce ya da binlerce vereceklerinden ötürü çok fazla uğraşacaksınız. Ancak gözünüz korkmasın bu da en çok rağbet gören evde paketleme işlerinden biridir. Ürün çok fazla olabilir ama yapacağınız işlem oldukça basittir. Size verilen iğneleri istenildiği miktarda kuturlara ya da belirli gramlarda kutulamanızdan ibarettir. Bu iş ile de aylık ortalama 1.500 TL ek gelir kazanabilirsiniz.

Evde Paketleme İşlerinde Aylık Kazancınızı Nasıl Arttırırsınız?

Bu yazımızda sizlere evde paketleme işi modelleri arasından hangilerinin ne kadar aylık kazancı olduğundan bahsetmeye çalıştık. Ancak burada yazığımız miktarlar aslında kabaca bir hesaplama sonucu verilmiştir. Sizin performansınız, düzgün yapmanız bu miktarları yükseltebilir veya düşürebilir.

Evde paketleme işi ile fazla ek gelir kazanmak istiyorsanız size tavsiyemiz güvendiğiniz insanlarla birlikte bir ekip kurmalısınız. Bu sayede daha fazla işi daha kısa sürede bitirerek daha fazla para kazanabilirsiniz.

Eve İş Veren Firmalar Nereden Bulunur?

Eve iş veren firmalar ve telefon numaraları nereden bulunur ile ilgili daha detaylı  bir yazı yazacağız ancak yine hem firma hem de sizin güvenliğiniz açısından isim veya adres vermeye doğru bulmuyoruz. Eğer sizde evde paketleme işi yapmak istiyor ve nereden bulabiliriz diye sorarsanız aşağıda yer alan “Seni Fark Etmelerini Sağla !” kısmına bilgilerinizi girerek firmaların sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz.

Bir diğer yöntem olarak İşkur‘un resmi internet sitesine üye olabilir, Facebook gibi sosyal medyadan evde ek iş fırsatlarını inceleyebilirsiniz.

Not: “Seni Fark Etmelerini Sağla !” kısmı evde iş imkanı sunan firmaların sizi bulmasını kolaylaştırmak amacıyladır. Herhangi bir firmaya başvuru işlemi değildir. 

Burada yazdığımız ve başka evde paketleme işi modelleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Evde Ek İş kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz. Mutlaka size göre bir iş olacaktır. 

Bir Kişi Fark Edilmek İstendi

  1. Sivas’ta yaşıyorum ewde paketleme işi yapmak istiyorum çok ihtiyaç var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu