Az Bütçe İle Ek İş

Düşük Sermaye İle Yapılacak İşler

Düşük sermaye ile yapılacak işler, az sermaye ile hangi işler yapılır, az sermaye ile iş fikirleri gibi konular internette ek iş arayan insanların sıklıkla arattığı konulardandır.

Yüksek miktarlarda bütçeniz bulunmuyorsa düşük sermaye ile yapılabilecek işler de oldukça fazladır. İnsanların da günümüzde ekonomik koşullar nedeniyle iş araması sebebiyle ek iş fikirlerinde yoğun bir artış yaşanmaktadır.

Kendinden emin olan girişimciler büyük sermayeler ile her işe girebilirler. Fakat henüz iş kurmakta tecrübeli olmayanlar bütçesini en iyi hangi işe vermek konusunda tereddüt yaşayabiliyorlar. bu durumda da düşük sermaye ile yapılacak işler, az miktarda para ile hangi işler yapılır? konuları ön plana çıkmaktadır.

Sizin için hazırladığımız ek iş fikirlerini inceleyerek, sermayenizi doğru yönlendirecek bilgileri alabilirsiniz.  Bu işler için gereken sermaye 1000 TL ile 25 bin TL arasında değişmektedir. Yer alan sektörlere herkes girebilir. Fakat kendi becerilerinizi en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz ve pazarlayabileceğiniz işleri seçerek kısa vadede daha iyi kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca müşteri potansiyelinizi artırmak için büyük şehirlerde iş kurmanızı tavsiye ederiz.

Mekan Fotoğrafçılı Yaparak Para Kazanmak

Mekan Fotoğrafçılı Yaparak Para Kazanmak
Mekan Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak

Düşük sermaye ile yapılacak işler arasında önemli fikirlerden biri fotografçılıktır. Fotoğraf becerilerinize güveniyorsanız profesyonel bir kamera satın alarak, mekan fotoğrafçılığı yaparak para kazanmaya çalışabilirsiniz. Tecrübesizseniz bu iş için kurs veren kurumlara müracaat ederek kendinizi geliştirebilirsiniz. Tabi boş zamanlarınızda bol bol fotoğraf çekmelisiniz.

Belli bir düzeye geldiğinizde fotoğraflarınızı internet üzerinden yayınlayarak, insanların ilgisini çekebilirsiniz. Ayrıca çektiğiniz fotoğrafları stok sitelerine yükleyebilirsiniz. Bazı durumlarda bir fotoğraf on binlerce kez indirilebiliyor. Her indirmede site satıştan belli bir komisyon alarak kalanı size aktarmaktadır. Tabi bunun yanında düğün fotoğrafları, turizm fotoğrafçılığı gibi sektörlere de girebilirsiniz.

Ev Yemekleri Dükkânı Açarak Para Kazanmak

Ev Yemekleri Dükkânı Açarak Para Kazanmak
Ev Yemekleri Dükkânı Açarak Para Kazanmak

Ev yemekleri dükkanı açmak Düşük sermaye ile yapılacak işler arasında boy göstermektedir. Gıda sektörü ölmeyecek bir sektördür. Çünkü insanların yoğun iş temposu nedeniyle evlerinde yemek yapacak zamanları kalmamaktadır. Fast food dükkânları da her insana hitap etmediği için yine doğal yemeklere ilgi göstermektedirler. Ek iş fikirleri arasındaki ev yemekleri dükkânı için gereken sermaye 5-15 bin TL arasıdır.

Dükkanınızı açtıktan sonra birkaç çalışanla işi yönetebilirsiniz. Siz de tam zamanlı işinize dönebilirsiniz. Ufak bir dükkân bu süreçte işinizi görecektir.

Kültür Mantarı Yetiştirerek Para Kazanmak

Kültür Mantarı Yetiştirerek Para Kazanmak
Kültür Mantarı Yetiştirerek Para Kazanmak

Kültür mantarı yetiştiriciliği önemli Düşük sermaye ile yapılacak işler arasındadır. Mantar yetiştiriciliği sektörü oldukça basit işlerden birisidir. Çünkü diğer mantarlara göre kültür mantarı kısa sürede yetişerek, çok fazla ürün verebilmektedir. Para kazanmak istiyorsanız Youtube üzerinden yayınlanmış videolar ile bilgi alabilirsiniz. Ortalama 3-6 bin TL ile sektöre giriş yapabilirsiniz.

Oto Yıkama Firması Açmak

Oto Yıkama Firması Açmak
Oto Yıkama Firması Açmak

Diğer işlere nazaran Düşük sermaye ile yapılacak işler arasında oto yıkama dükkanı açmak sizi biraz daha zorlayacaktır. Kendi firmanızı açarak işinizi büyütebileceğiniz gibi bayilik alarak, çeşitli masraflardan kurtulabilirsiniz.

Bilinen markaların bayiliği ile güven ve kalite sorununu hızlıca atlatabilirsiniz. Tabi çalışma saatlerinizin biraz daha uzun olacağını söylemek gerekiyor. Bu uzun çalışma saatleri elbette yükse kar olarak geri dönecektir.

Çiçekçi Dükkanı Açmak

Çiçekçi Dükkanı Açmak
Çiçekçi Dükkanı Açmak

Özel günlerin en güzel hediyelerinden olan çiçekler, girişimcileri para kazanmak için harekete geçirmektedir. Envai çeşit çiçek satarak para kazanmak için rakip analizi ve değerlendirme yapmalısınız. Genellikle her bölgede çiçekçi dükkânı olmadığı için kazanç sağlamanız daha kolay olacaktır.

Öncelikle her çiçek çeşidinden birkaç adet getirterek, satışlarınıza göre en çok satılanları barındırabilirsiniz. Alımları toptancılar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 10 bin TL’lik sermaye ile sektöre giriş yapabilirsiniz.

Çiğ Köfte Satışı Yapmak

Çiğ Köfte Satışı Yapmak
Çiğ Köfte Satışı Yapmak

Düşük sermaye ile yapılacak işler arasında son zamanlarda trend olan fikirlerden biri de çiğ köfteci dükkanı açmaktır. Çiğ köfte sektörüne giriş yapacaksanız özellikle bayileri tercih etmelisiniz. En bilindik bayileri çiğ köfte yediyseniz tahmin edebilirsiniz. Fakat internetten de diğer bayileri kontrol ederek bütçenize uygun olanları seçebilirsiniz.

Bayilikler gereken olan tüm malzemeleri ve ekipmanları temin ederek, size satış üzerinden kar vermektedir. 5-10 Bin TL arasına çalışmaya başlayarak, arkanıza yaslanabilirsiniz. Her köşe başında bir çiğköfteci olduğu bir gerçek. Yani çiğ köfte satışı yapmak hala karlı işlerden birisidir. Dikkat etmeniz gereken tek nokta rekabet içinde olmamaktır. Kiralayacağınız dükkânın çevresinde çiğ köfteci olup olmadığını kontrol ederek, müşteri potansiyeli olan yerleri tercih etmelisiniz. Okullar ve cadde üstleri oldukça uygundur.

 

2 Kişi Fark Edilmek İstendi

  1. Merhaba Konularınızı Güncel Olarak Takip Ediyorum.
    Paylaşımlarınızın Devamını Bekliyorum

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu