Ek İş FikirleriDiğer İş Fikirleri

Düğün Fotoğrafçılığı İle Ek Gelir Elde Etmek

Düğün fotoğrafçılığı halihazırda ülkemiz uzun yıllardır yapılan bir meslek. Ancak artık teknolojinin ilerlemesi ve insanların bu konuda en az fotoğrafçılar kadar bilgi sahibi olmaları ile birlikte bir ek gelir kapısı haline geldi. Düğün fotoğrafçılığı ile ek gelir elde etmek isteyenler az bir sermaye ile bu işe atılabilir ve para kazanabilirler.

Düğün Fotoğrafçılığı Yapmak İçin Neler Gerekli?

Düğün fotoğrafçılığı yapmak için piyasada orta kalite olarak bilinen bir fotoğraf makinesine ve ekipmanlarına sahip olmak yeterli. Artık eski usul fotoğraf makinelerinde olduğu gibi fotoğrafları banyo ettirmek gibi bir yöntem kalmadı. Dijital fotoğraf makineleri ile çekilen fotoğraflar anında bilgisayar ortamına aktarılarak renkli yazılar ile yüksek kalitede fotoğraf kartonlarına basılabiliyor. Bu da düğün ortamında fotoğrafların oldukça hızlı bir şekilde basılması ve insanlara satılması anlamına geliyor. Dolayısıyla bu işlem için bir de kaliteli resim basabilen renkli portatif bir yazıcıya ihtiyacınız olacak.

Düğün fotoğrafçılığı ile ek gelir elde etmek isteyenlerin karşısındaki en büyük engel bu işi profesyonel olarak yapan fotoğrafçılar. İnsanlar genellikle fotoğrafçılara giderek düğünlerinde fotoğraf çekilmesi için anlaşma yaparlar. Ancak bu işi ek gelir kazanmak için kendi başlarına yapacak olan kişilerin dükkanları olmadığı için potansiyel müşterilerine de ya internet ortamında sosyal medya kanallarını kullanarak ya da daha önce hizmet verdikleri insanların kendi çevrelerine söylemeleri ile ulaşmaları gerekmekte. Ancak iyi referansları olanlar ve yaptığı işi fotoğrafçılardan az da olsa ucuza yapanlar için müşteri bulmak o kadar da zor olmayacaktır.

Düğün Fotoğrafçılığı Yaparak Ne Kadar Ek Gelir Elde Edilir?

Düğün fotoğrafçıları hem düğün sahibi ile anlaştıkları bedel ölçüsünde hem de artı olarak sattıkları fotoğraflar üzerinden gelir elde ederler. Bu iki yönlü kazanç ile bir düğün fotoğrafçısı ortalama bir düğünden 1500 TL ile 2000 TL arasında gelir elde edebilir. Bir ay içinde sadece 3 düğünde fotoğraf çekmek bile çok ciddi bir kazanç anlamına gelmekte. Bu kazancın artması ya da azalması da tamamen bu iş üzerine yaptığınız yatırım ve bilinirlik ile alakalıdır.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu