Az Bütçe İle Ek İş

Doğum Fotoğrafçılığı Yaparak Gelir Elde Etmek

Doğum Fotoğrafçılığı Yaparak Gelir Elde Etmek

İlk olarak yurt dışında başlayıp son yıllarda ülkemizde de yapılmaya başlayan doğum fotoğrafçılığı yavaş yavaş bir meslek haline gelmeye başladı. Tıpkı düğün fotoğrafçılığında olduğu gibi doğum fotoğrafçılığında da kişiler kulaktan kulağa yapılan tavsiyeler sayesinde bu işi yapanlarla iletişim kuruyorlar. Doğum fotoğrafçılığı yaparak gelir elde etmek son zamanların revaçta olan gelir kaynaklarından bir tanesidir.

Doğum Fotoğrafçılığı Yaparak Nasıl Gelir Elde Edilir?

Bu işi yapmaya ilk başlayacak olanlar için elbette her zamanki gibi sosyal medya bulunmaz bir nimet. Ancak elbette elinizde referans olarak sunabileceğiniz bir takım belgelerin olması gerekiyor. Bu bakımdan ilk başka çevrenizde doğum yapacak olan arkadaş ya da akrabalarınızın izni ile onların doğumlarından kareler çekerek bu işe başlayabilirsiniz.

Doğum fotoğrafçılığı yapmak için orta kalite bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız olacak. Doğumhaneler ışık açısından yeterli oldukları için bu mekanlarda ışık kullanımı gerekli olmayacaktır. Ancak sonrasında bebek ve annenin ilk buluşma anını yakalamak için yeterli bir ışık kaynağının da elinizin altında olması gerekmekte. Buradan anladığınız gibi doğum fotoğrafçılığı sadece doğum anında değil, bebek dünyaya geldikten sonra da değişik kareler yakalayabileceğiniz bir iş.

Fotoğraf bilgisinin yanında biraz da Photoshop yazılımı konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekebilir. Bunun sebebi ise çektiğiniz fotoğrafları daha canlı hale getirmek ve gerekirse süslemek için bu yazılımın standart olarak kullanılması. Photoshop biraz kurcalayarak, deneme yanılma yaparak kolay bir şekilde çözebileceğiniz bir yazılım. Bu bakımdan işiniz sandığınızdan daha kolay olacaktır.

Doğum Fotoğrafçılığı Yaparak Ne Kadar Gelir Elde Edilir?

Doğum fotoğrafçılığı yaparak gelir elde etmek ilk başlarda zahmetli gelebilir. Ancak ilerleyen zamanlarda oldukça keyifli olduğunu göreceksiniz. Doğum fotoğrafçılığı yapanlar çektikleri fotoğraf üzerinden değil de çalıştıkları saat üzerinden ücretlendirme yapmaktalar. Eğer referanslarınız kuvvetli ve çektiğiniz fotoğraflar gerçekten istenilen duyguları yansıtabiliyor ise bu ücretlendirmeye de yansıyacaktır. Bugün iyi referanslara sahip bir doğum fotoğrafçısı günlük 5-6 saatlik çalışma karşılığında 2500 ile 3500 TL arasında bir ücret almakta. Bu da ülkemiz şartlarında oldukça iyi bir para anlamına geliyor.

Dans Dersi Vererek Para Kazanmak yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu