Az Bütçe İle Ek İşDiğer İş FikirleriSermayesiz İş Fikirleri

Direksiyon Dersi Vererek Ek Gelir Elde Edin

Ülkemizde son zamanlarda ehliyet alma talepleri gittikçe artmaktadır. Kadınların iş dünyasında daha fazla yer almaya başlamalarıyla özellikle ehliyet talepleri kadınlar tarafından yüksek derecede bulunuyor. Ehliyet kursları bu konuda destek sağlasa da kurslar bu süreyi haftalık kısa zamanlarla sınırlamaktadır. Bu durum şoför adayları için yeterli olmamakla beraber ileride trafiğe çıktıklarında büyük sıkıntılar doğurabiliyor. Bu süreçte kurs yetmediği için kadın adaylar ek ders amaçlı uzmanlardan destek alabiliyor.

Eğer sizde ders vermek için yeterince şoförlüğüm var diyorsanız, ek gelir için güzel fırsat yakalamışsınız demektir. Bu konuda tek ihtiyacınız şoförlük konusunda deneyim ve ehliyet sahibi olmak yeterlidir. Direksiyon dersi vererek ek gelir imkanı ile düşündüğünüzden fazla miktarda para kazanmanız mümkün olacaktır. İllerle sınırlı olmadan küçük ilçelerde bile direksiyon dersi almak isteyenleri bulabilirsiniz. Fakat insanların güvenini kazanmak ve referans konusunda biraz çabalamanız gerekecektir.

Ders Verebilmek İçin Yeterli Olduğunuzdan Emin Olun

Direksiyon dersi verebilmeniz için ciddi anlamda iyi bir şoför olmanız gerekmektedir. İnsanların size güvenip sizden ders almayı istemeleri için en az 5 yıllık ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. Ama sadece ehliyetiniz olması size yetmeyecek, kendinize gerçekten bu konuda güveniyorsanız bu işe başlamalısınız.

Ders Vermeniz İçin Arabanızın olmasına gerek yok

Direksiyon dersi verebilmeniz için kendi arabanız varsa kazanacağınız para daha da artacak ve bu sizin için iyi bir fırsat olacaktır. Fakat arabam yok nasıl yapacağım diye düşünüyorsanız yapmanız gereken tek şey araba kiralamak olacak. Bulunduğunuz şehirde bulunan bir araç kiralama şirketinden kullanacağınız süre kadar kiralama yapabilirsiniz.

Reklam Yaparak Müşterilerinizi Arttırabilirsiniz

Günümüzde her birey sosyal medya kullanmaktadır. Reklam yapmak ve müşteri bulma oranınızı çoğaltmak için önerimiz sosyal medyadan reklam yapmanız olacaktır. Bir İnstagram veya Facebook sayfası açarak, yaşadığınız bölgeye yayın yapan haber sitelerinin sosyal medya sayfalarına ufak bütçeler ile reklam verebilirsiniz. Bu sayede direksiyon dersi ile para kazanmak için güzel geri dönüşler alabilirsiniz.

Ders Vererek Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Genelde bir saatlik direksiyon dersinin kazancı 120 TL civarındadır. Ortalama olarak ayda 10 tane direksiyon dersi verebileceğiniz müşteri bulmanız durumunda geliriniz 10 bin lirayı bulacaktır. Fakat kendinize ait bir aracınız yok ise bu gelir yarıya düşecektir.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu