Kredi ve Hibeler

Devlet Destekli Kredi Rehberi

Devlet destekli kredi günümüzde birçok kişinin işlerini kurmada ve büyütmede oldukça yararlıdır. Hibe ve teşvik kredisi hakkında tüm detayları öğrenmek bu sebeple çok önemlidir.

Türkiye’ de maalesef devlet destekli kredi veya teşvik ve hibelerden Kobi’ lerin  %80’ inin haberi olmadığından faydalanamıyor. Bununda en büyük nedeni hibe ve teşvikleri kimlerin nereden alacaklarını bilmediklerinden kaynaklanmakta. Bu zamana kadar birçok kişi devletin sağladığı Kobi desteğiyle kendi işlerinin patronu olurken, diğer birçoğu ise yanlış kurumlara başvurarak bu hibe ve teşvikten yararlanamadılar. Bundan faydalanabilmeniz için öncelikle işletmek istediğiniz yerin hibe analizini yaptırmanız gerekiyor. 

Hibe analizi işletmenizin mali bilançolarını çıkartarak hangi kurumdan sizin için ne kadar hibe alınabilir hakkında bir çalışmadır. Bu analizi yapmadan teşvik veya hibe almanız mümkün değildir. Örneğin; hayvancılıkla ilgili teşvik almak istiyorsunuz. Genelde bu iş için KOSGEB e başvurulur. Ancak burada olumsuz sonuçla karşılaşılır. Çünkü hangi kurum ne kadar destek verir? 

Çiftçiler nereden alabilir, hayvancılık nasıl yapılır,  kobiler nereden faydalanabilir gibi ön çalışma yapılmadığı için bu destekten faydalanamamaktadır. KOBİ LİNE uzmanları tüm Türkiye’deki kobilere online hizmet vermektedir. Tüm çalışmaların önce analizi yapılır, sonra fizibilitesi hazırlanır ve ilgili kurumlara gönderilir. Uygun bir proje yazdırmak için mutlaka işin ehli uzmanlara yazdırmalısınız. 

Devlet Destekli Kredi Nereden Alınır?

Devlet destekli kredi için 60’ a yakın birimi bulunmaktadır. Bu hibeler, bir iş fikri olan, girişimcilere, iş kurmak isteyenlere proje karşılığında verilen geri ödemesiz hibelerdir. Bu hibeyi almak için mutlaka uygun bir proje hazırlamalısınız. 

Yine hazırlarken kobi line’nın online hizmetinden faydalanmanız sizin yararınıza olacaktır. Burada tarıma da, hayvancılığa da destek verilmektedir. Şehrin yorucu ve sıkıcı iş hayatından kaçıp huzurlu ve sağlıklı bir hayatı tercih ediyorsak bu sizin için iyi bir fırsat. 

Özellikle hayvancılık yapmak isteyenler bu hibe ve teşvikten yararlanmış ve memnun kalmışlardır. Yine Kobi line hizmetiyle hayvancılık sektörü için proje desteği alabilirsiniz.

Gerekli Olan Şartlar

Devlet destekli kredi başvurusu yapmadan önce şunu belirmeliyiz ki bana çıkar mı, beni kabul ederler mi gibi bir fikriniz olmasın, çünkü bu hibe sizin hakkınız. Projesi ve fikri olan herkes bundan yararlanabilir. Tüm gereken şartlar için ise bir uzmana başvurarak veya Kobi line’ ı arayarak online hizmet yardımıyla hibe için gereken şartları öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://www.hibeci.com/devlet-destekli-kredi-basvurusu-yeni-krediler

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu