Sermayesiz İş Fikirleri

Dans Dersi Vererek Para Kazanmak

Dans Dersi Vererek Para Kazanmak

İnsanlar boş zamanlarını değerlendirmek için farklı alanlarda kendilerine meşgale ararlar. Bu bir enstrüman öğrenmek olduğu gibi bir dansı öğrenmek de olabilir. Bu da dans dersi vererek para kazanmak konusunda bir fırsat olarak bu işi yapmak isteyenlerin karşısına çıkıyor.

Dans dersi vermek için elbette olmazsa olmaz şey dersini vereceğiniz dansa tam anlamıyla hakim olmak. Bir başka deyişle bu işte ders verecek kadar teorik ve pratik bilgiye sahip olmak.

Dans Dersi Vererek Nasıl Para Kazanılır?

Dans dersini isterseniz evinizde isterseniz de dans okulları ile görüşerek buralarda verebilirsiniz. İkinci seçenek biraz zor olsa da bu konuda yeterli bilgi ve birikime sahipseniz sizi geri çevirmeleri zordur. Evinizde dans dersi vermek için ise belirli gereklilikleri sağlayıp uygun ortamı yaratmanız gerekiyor.

  • Dans dersleri içerisi eşya dolu bir odada yapılamayacağından bunun için makul ölçülerde bir oda ayırmanız gerekiyor.
  • Tercihen tabanın parke olması yapılacak figürlerin zorlanmadan yapılması için uygun olacaktır.
  • Bununla birlikte insanlar dans ederlerken kendilerini izleyemezler. Bunun için de bir duvarın boydan boya ayna olması yine kolaylık sağlayacaktır. Elbette bunların yapılmasının bir diğer sebebi ise ders alan kişilerin ödedikleri paranın boşa gitmediğini düşünmeleri.
  • Ayrıca sosyal medya üzerinden daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak adına yapacağınız paylaşımlarınızda ders verdiğiniz ortamın da nasıl olduğunu insanların görmesi pazarlama açısından da önemli.

Dans dersi vererek para kazanmak diğer para kazanma yöntemlerine göre biraz imkan, sermaye ve beceri gerektiriyor. Ancak karşılığında kazanılacak olan para da biraz fazla olacaktır.

Dans Dersi Vererek Ne Kadar Para Kazanılır?

Ülkemizde tango, salsa gibi danslar daha çok maddi imkanı olan kişiler tarafından tercih ediliyor. Dans dersi vererek para kazanmak düşüncesi tamamen belirli kesimlere hitap ettiği için ücretlendirme belirlenirken hangi sosyal tabakadan insanlara ders verileceği de göz önüne alınmalıdır. Durum böyle olunca ders başına ücretlendirme de buna bağlı olarak yapılıyor.

İnternet üzerinden kısa bir araştırma yaparak bireysel olarak verilen yabancı kökenli dans derslerinin saat ücretleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bu konuda bir rekabetin olduğunu da unutmamak gerek. Bu yüzden kendinizi bu rekabetin içinde tutabilecek ücretleri belirlemeniz ve müşteri buldukça artışa gitmek mantıklı bir yol.

Dans dersi vererek para kazanmak derken bazı kişiler dans okullarında toplu olarak dans eğitimi almak isterlerken dans konusunda hiçbir bilgisi olmayan kişiler ise dans etmeyi öğrenene kadar olan süreçte kimsenin kendisini görmesini istemez. Bu durumda ise bireysel dans dersleri devreye giriyor.

Sosyal medya üzerinden bulacağınız her müşteri bir sonraki potansiyel müşteriyi çekmek adına bir pazarlama aracı olarak kullanılabilir. Ders sırasında çekilen fotoğrafları ya da ortamın fotoğraflarını paylaşmak en iyi pazarlama yöntemleri arasındadır.

Dans dersleri vererek para kazanmak dışında farklı yöntemler ile para kazanmak konularında bilgi sahibi olmak isteyenler için sitemizde yer alan Alışveriş Siteleri Üzerinden Satış Yapmak, Hobinizi Paraya Çevirecek İş Fikirleri ve Yaz Sezonunda Yapılabilecek İş Fikirleri yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

 

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu