Ek İş FikirleriEvde Ek İş

Çikolata Paketleme İşi İle Aylık 1.500 TL Ek Gelir

Çikolata paketleme işi herkesin kolaylıkla yapabileceği ancak hijyen konusuna dikkat edilmesi gereken evde ek iş modelidir. Yazımızda evde paketleme işi modeli olan çikolata paketleme nasıl yapılır, aylık kazanç nedir ve nasıl arttırılır sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız.

Günümüzde ek gelir kazanmak isteyen ev hanımları, öğrenciler veya maaşlı çalışan insanlar evde paketleme işlerine yönelmektedir. Bu çok karlı, kolay ve avantajlı iş modelidir. Mesai saati bitiminde hem mental hem de fiziksel yorgunluğun üzerine başka bir firmada part-time işe gitmek vücut sağlığınızı kötü etkileyebilir. Ancak evde paketleme işi modelleri, sizin rahat bir ortamda iş yapmanız demektir. Veya öğrenci olarak öğrenim saatleriniz bittikten sonra eve gidip kolayca harçlığınızı çıkartabilirsiniz. Evde paketleme işlerini çoğunlukla ev hanımları tercih etmektedir. Hem rahat ortamlarından uzaklaşmamış hem de ev bütçesine katkı sağlamaktadırlar. Kısacası ek gelir için evde paketleme işi biçilmiş kaftandır. Bu iş türlerinden biri de evde çikolata paketleme işi diyebiliriz.. Peki bu iş nasıl yapılır?

Evde Çikolata Paketleme İşi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Çikolata 7’den 70’e herkesin çok sevdiği, yemek istediği ve yediklerinde mutlu oldukları bir üründür. Beyaz, sütlü, bitter, meyveli, fıstıklı, bademli gibi belki de yüzlerce çeşit farklı türü bulunur. Ancak tüm çikolatalar fabrikalarda veya atölyelerde yapılmakta ve burada paketlenmektedir. Hijyenik ve sağlıklı olması açısından insan eli değmeden makineler tarafından paketleme yapılmaktadır. Ancak bu evde çikolata paketleme işi yapamayacağınız anlamına gelmez. Nikah, nişan gibi özel günler için hediye çikolata ya da bebek çikolatası paketleme işi yapma fırsatınız bulunmaktadır.

Evde çikolata paketleme işi yapmak oldukça basit bir işlemdir. Öncelikle eldiven, bone ve maske gibi hijyen kurallarına kesinlikle uymanı gerekmektedir. Panedemi sebebiyle de bunlara kısa zamanda alıştık zaten. Özel günler için ya da bebek çikolatası paketlemek için öncelikle organizasyon firmaları ile birebir konuşmanız daha yararlı olacaktır. Firmanın sizi görmesi, kurallara uyup uymayacağınız açısından onlara bilgi verecektir. İşi aldıktan sonra size paketlenmesi gereken çikolataları ve nasıl paketleyeceğinizi göstereceklerdir. Sizde çikolataların erimeyeceği bir sıcaklıkta gösterilen şekilde paketleme işini yaparak süreci tamamlamış olacaksınız.

Çikolata Paketleme İşi İle Aylık Kazanç

Tüm evde paketleme işi modellerinde olduğu gibi evde çikolata paketleme işinde de sizin sabrınız, performansınız, iş disiplininiz alacağınız ücreti doğrudan etkileyecektir. Tabi bunun yanında ürünlere zarar vermemeniz de gerekmektedir. Hediye çikolata paketleme veya düğün, nikah, bebek çikolatası gibi paketleme işlerinden ortalama olarak aylık 1.000 – 1.500 TL ek gelir kazanma şansınız bulunmaktadır. Bu kazancı arttırmanız için arkadaş, komşu veya tanıdıklarınız ile bir ekip kurabilir ve işleri daha kısa sürede bitirerek daha çok para kazanma imkanı yakalayabilirsiniz.

Evlere İş Veren Firmalar Nereden Bulunur?

Evlere iş veren firmalar nereden bulunur konusu insanların en çok zorlandıkları veya üşendikleri konudur. Aslında oldukça basit olmasına rağmen firmaların onları bulacaklarını düşündükleri için bu konunun üzerine pek düşmezler. Öncelikle yakın çevrenizde evde paketleme işi verebileceğini düşündüğünüz firmalarla yüz yüze konuşmanız, size ekstra puan kazandıracaktır.

Bu tarz firmaları bulmanın bir diğer yöntemi de internette araştırma yapmak olacaktır. Para Ekstra olarak biz, hem sizin hem de firmaların güvenliği açısından adres, telefon gibi bilgileri paylaşmaktan kaçınmaktayız. Çünkü kimin veya hangi firmanın güvenilir olduğunu takdir edersiniz ki bilmeyiz. Ancak şunu kesinlikle söyleyebiliriz ki; daha iş başlamadan sizden para isteyen firmalardan uzak durmalısınız. Evde paketleme işi veren firmaların hiçbiri daha iş başlamadan, güvence adı altında para istemezler. İnsanları kandırmaya açık bir sektör olduğundan kesinlikle bu hataya düşmemelisiniz.

Peki evlere çikolata paketleme işi veren firmaları bulmak için neler yapmalısınız diye soracak olursanız; ilk seçenek biraz öncede yazdığımız gibi yakınınızda bulunan firmalarla görüşmeniz olacaktır. Bir diğer seçenek olarak devlet kurumu olmasından dolayı İşkur’a göz atabilirsiniz.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Başvuru

Bir diğer seçeneğiniz ise İşkur üzerinden açık iş ilanları kısmındaki arama bölümüne “paketleme” veya “çikolata fabrikası iş ilanları” yazarak açık pozisyonda olan iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Arama kriterlerinizi arttırabilir ve daha spesifik ilanlara ulaşabilirsiniz.

İŞKUR Evde Paketleme İşi Başvuru
İŞKUR Evde Paketleme İşi Başvuru

Bir diğer seçenek ise aşağıda yer alan “Seni Fark Etmelerini Sağla !” kısmına bilgilerinizi girerek çikolata paketleme işi yapacak kişileri arayan firmaların sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz.

Not: Seni Fark Etmelerini Sağla kısmı herhangi bir firmaya başvuru değil sadece firmaların sizi daha kolay bulabilmesi içindir.

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz Evde Sabun Paketleme İşi Sayesinde Aylık 2.000 TL Ek Gelir yazımıza veya Evde Ek İş kategorimize göz atabilirsiniz.

5 Kişi Fark Edilmek İstendi

  1. merhabalar 4 yaşında bir kızı olan bir babayım asgari ücretle çalışıyorum ve maddi yönden sıkıntı bir durumda olduğumdan dolayı evden paketleme işi yaparak ek iş imkanı aramaktayım geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.

  2. Öğrenciyim okul okuduğum için kendime ek gelir olmasını istiyorum elim hızlıdır kardeşimle beraber kendimize ek gelir olmasını istiyoruz

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu