Evde Ek İşKredi ve Hibeler

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımı olup düzenli ve sigortalı bir işte çalışmayan bayanlar geçtiğimiz yıllara kadar bankalardan kredi ve kredi kartı alımı konusunda hiçbir sıkıntı yaşamıyordu. Özelikle bir dönem oldukça moda olan bu işlemler sonucunda herhangi bir geliri olmayan bayanlar kredi kartı borçlarını ya da çekmiş oldukları kredileri ödeme konusunda büyük sıkıntılar yaşayınca devlet duruma el koyma kararı aldı. Bayanların yaşadıkları mağduriyeti giderme adına borçlarını yapılandıran ve kolaylıklar sağlayan devlet çıkardığı yeni yasa ile düzenli geliri olmayan ev hanımlarının kredi çekmesinin önünü kapamıştır. Sigortası olmayan ve çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar konusunda yazı dizimizi okuduğunuzda devletimizin attığı adımlar ile bayanlara sunulan fırsatların fazlalığını göreceksiniz.

Yazıda Neler Var ?

KOSGEB Fırsatı

Çalışmayan ve sigorta sahibi olmayan ev hanımlarını kredi kullanma konusunda en büyük yardımcısı KOSGEB olmaktadır. Özellikle ilkokul ve lise mezunu bayanların kendi küçük işletmelerini kurma adına başvurmaları gereken ilk adres olan KOSGEB’de bayanlara 50.000 TL’ye kadar hibe, 100.000 TL’ye kadar kredi imkânı tanınmaktadır. Herhangi bir okul diplomasına sahip olmadan iş kurmak isteyen ve bunun için planını net bir şekilde belirleyip KOSGEB yetkililerini ikna eden bayanlar herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmaları durumunda 50.00 TL’ye kadar olan hibe desteğinden kolaylıkla faydalanabilir. Çalışmayan ev hanımları için oldukça önemli bir fırsat olan bu işlemlerde kendi iş yerinizin sahibi olmanızın kapısı ardına kadar açılmaktadır.

İşlemler

Kendi iş yerine sahip olmak isteyen ve çalışmak isteyen ev hanımları için büyük bir fırsat olan KOSGEB kredilerinden faydalanmak için yapılması gereken tek şey İŞKUR’a giderek kayıt olmak ve ilgili eğitimler ile Girişimcilik Belgesi almaktır. Bu kayıt ve eğitim işlerinde herhangi bir diploma zorunluluğu bulunmaması ilkokul mezunu bayanların bile kolaylıkla iş kurmak için kredi ve hibe desteğinden faydalanabilmelerinin önünü açmaktadır. Tüm işlemlerin birkaç gün gibi kısa sürelerde tamamlanacağı göz önüne alındığında bankalardan yüksek faiz oranı ile kredi çekmekten çok daha uygun ve güvenli olan bu yol çalışmayan ev hanımlarına kredi sağlamaktadır.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu