Bayilik

Bayilik Veren Marketler ve Franchise Ücretleri

Bayilik veren marketler ve 2021 franchise ücretleri, market bayiliği almak için gerekli şartlar, marketlerin aylık kazancı gibi konuları bu yazımızda anlattık

Günümüzde sıfırdan bir iş kurmak epey zor bir eylemdir. Kendi markanızı pazarlamak ve kurduğunuz firmanızın iş yapmaya başlaması oldukça maliyetli ve zaman alan bir süreç olabilir. Bu süreci daha zahmetsiz hale getirmek ve risk almadan bir iş kurmak için uzun yıllar önce franchise adı verilen bir sistem ortaya çıktı.

Bu sistem sayesinde pek çok küçük atolye, büyük markaların adı altında birleşerek üretim yapıyor ve daha çok kazanıyordu. Şimdi ise özellikle Türkiye’de perakende market sektörü ciddi anlamda gelişmiş ve oturmuş bir sektör olduğundan bu alanda bir market açmak ve para kazanmaya girişmek sizin için epey zor olabilir. Bunun yerine bayilik veren marketler arasından bir seçim yapabilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz.

Ekomini

Anadolu Efes markasına ait bir firma olan Ekomini, kurulduğu ilk günden bu yana ciddi anlamda büyük bir iş yapma potansiyeli taşıyordu. Şuanda 500’den fazla bayiye sahip olan Ekomini marketler, hem alkol,sigara, hem de gıda ürünlerini barındıran bir market konumune gelmiş durumdadır, yani kısacası, Ekomini hem tekel bayi hem de bir market görevi görmektedir.

Bayilik veren marketler arasında en iyi seçeneklerin başında da Ekomini gelmektedir.

Ekomini Bayilik Şartları Nelerdir?

Ekomini firmasından bayilik alan bireylerin, bu firmanın talep ettiği bayilik şartlarını karşılamak durumundadırlar. Firmanın talep ettiği bayilik şartlarıysa, aşağıdaki gibidir.

1- Kurulacak olan işletmede alkol satışı yapılacağından işletmenin en az 00.00 saatine kadar açık kalması gerekmektedir.

2- Kurulacak olan işletmenin en az 30m2 büyüklüğe sahip olması büyük önem taşır.

3- Ekomini bayiliğinin alınabilmesi için en az 100.000 TL sermaye gerekmektedir. Bu sermayenin büyük bir çoğunluğu, alkol ve sigara oluşturmaktadır.

4- Firmada Anadolu Efes grubuna ait ürünler satılacağından dolayı, Ekomini herhangi bir bayilik bedeli veya cirodan katkı bedeli talep etmemektedir. Tüm kurulum işletmeye aittir ve Ekomini çatısı altında bir iş kurmak çok kolaydır.

Ekomini Bayiliği ile Ne Kadar Kar Elde Ederim?

Ekomini firmasından bayilik alacaksanız, aylık bazda elde edeceğiniz kar miktarı değişkenlik gösterecektir. Yaptığınız ciroya ve dükkanınızın konumuna göre değişen oranlarda kar elde edersiniz. Ekomini firmasının sizden herhangi bir katkı bedeli veya kâr payı almaması da işletmenizi güçlü kılan etmenlerden biridir.

1- Öncelikle ortalama bir bayinin günlük satışı 3000 TL ile 5000 TL arasında olmaktadır.

2- Ortalama kar marjının ise yaklaşık olarak 15% oranında olduğu tahmin edilmektedir.

3- Günde ortalama 4000 TL satış yapan bir Ekomini bayisi yaklaşık olarak 600 TL brüt kar elde edecektir.

4- Vergi, personel gideri, faturalar, kira ve temel işletme giderleri çıkarıldığında aylık ortalama net kar 10.000 TL civarında olacaktır.

İletişim İçin: http://www.ekomini.com.tr/

UCZ Market Bayilik

UCZ Market bayilik için herhangi bir bedel talep etmeyen firmalardan birisidir. Biliyorsunuz ki özellikle 2010’lu yıllardan sonra zincir marketler hızla çoğalmaya başladı ve ciddi bir gelişme gösterdi. UCZ Market de bu dönemde gelişme sağlayan marketler arasında yerini aldı ve ciddi bir satış ağı yarattı. Şuanda yaklaşık 600-700 şubeye sahip olan UCZ Market firmasından sizlerde bayilik alabilir ve güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

UCZ Market Bayilik Şartları

1-Bayilik alınacak olan işletmenin en az 15m2 büyüklüğe sahip olması. Duruma göre bu şartlar esnetilebiliyor.

2- İşletmeyi açacak olan girişimcinin en az 50-60 bin TL sermaye sahibi olması.

3- İşletmeyi açacak girişimci, işinin başında duracak ve sürekli olarak işletmesini kontrol edecek, işletmesine sahip çıkacak biri olmalıdır.

UCZ Market Bayiliği ile Ne Kadar Kazanırım?

Ucz market genelde bakkal konsepti mağazalardan oluşmaktadır, bu nedenle yatırım gereksinimi ve personel ihtiyacı da oldukça azdır. Kolayca kurulabilir ve Türkiye ortalamasının üzerinde kazanç elde edilebilir.

1- Çok küçük genelde 10-15 m2 dükkan olarak açılan UCZ Marketler çok az satış yapmaktadırlar.

2- Günlük satışlar yaklaşık 1500 TL olmaktadır.

3- Daha büyük 30-40 m2 olan UCZ şubelerinin günlük cirosu 5-6 bin TL’yi geçebiliyor.

4- Standart ve küçük bir işletmeyi baz alırsak, bu ciro miktarı ile yaklaşık olarak 300 TL günlük kar üretilecektir.

5- Vergi, kira, faturalar ve diğer işletme giderleri çıkarıldığında işletme sahibine 5.000 TL ile 6.000 TL arası net bir kazanç kalacaktır.

6- UCZ Marketler, Bizim Toptan firmasının markasıdır ve ürünler buradan sipariş edilmektedir.  Herhangi bir bayilik bedeli vs alınmamaktadır.

İletişim için: www.ucz.com.tr

NOT: Ucz Market, yakın zamanda ŞOK marketleri tarafından satın alındı ve bayilik veren marketler listemizde de maalesef artık yer almamakta.

Seç Market

Türkiye’nin en büyük parekende gıda mağaza zinciri firmalarından biri olan Seç Market, Türkiye çapında 1,000’den fazla şubeye sahiptir. Her geçen gün istisnasız büyümesini sürdüren Seç Market, şu sıralar bayilik de vermekte ve girişimcileri iş sahibi yapmaktadır. Firmadan bayilik almak oldukça kolaydır, tek bir başvuru aracılığıyla hızlı bir şekilde iş sahibi olabilirsiniz. Bayilik veren marketler listemizde Seç Market de olmazsa olmazdır.

Seç Market Bayilik Şartları

1- Seç Market adı altında kurulacak olan bayilerin, en az 150 m2 büyüklüğe sahip olması gerekir.

2- Belirli bir süre için herhangi bir isim hakkı veya satıştan komisyon gibi bedeller talep edilmez fakat ilerleyen süreçte böyle bir talep oluşabilir.

3- Bayilik alacak olan işletmenin 3 yıl boyunca işletmenin sahibi olması gerekmektedir.

4- Bayilik başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve firmaya iletilmelidir.

5- Reklam, afiş ve tanıtım gibi giderler Seç Market firması tarafından karşılanır. Bu gibi giderleri işletme sahibi ödemiyor.

İlgili Firma ile İletişim İçin: https://secmarket.com.tr/

Bayilik veren marketler yazımız dışında ayrıca Damacana Su Bayiliği Veren Firmalar yazımız da ilginizi çekebilecek bir diğer bayilik yazımız ve incelemenizi öneriyoruz.

 

Kaynak
Kaynak

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu