Sermayesiz İş Fikirleriİnternette Ek İşİş Fikirleri

Anket Doldurarak Para Kazanma Yolları

Anket doldurarak para kazanma sermayesiz iş fikirleri arasında en popüler ve en kolay olanıdır. Bunun için yapmanız gereken basit birkaç işlem bulunmakta ve daha sonrasında haftada birkaç saat ayırarak aylık güzel miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma Nedir?

Burada bahsettiğimiz anketler, yolda yürürken bizi çeviren insanların yaptığı biçimde değildir. Orada anketör para kazanmaktadır. Bizim burada bahsettiğimiz online olarak yapılan anketlerdir. Dünyanın tüm büyük firmaları, siyasetçileri vb. ürünlerinin veya hizmetlerinin insanların işine yarayıp yaramadığını veya pazar araştırmalarını anketlerle yapmaktadır. Örneğin yeni ürün piyasaya sürülecek ve bu ürün hakkında insanların ilk izlenimlerinin ne olduğunu ile ilgili bir fikir alınmasına yardımcı olmaktadır. Firma veya kişiler bunun için yerli veya yabancı anket firmaları ile anlaşır ve işlemi gerçekleştirirler.

Anket doldurarak para kazanma için yapılacak işlem çok basittir. Öncelikle anket firmalarına mail adresinizi vererek üye olmanız gerekmektedir. Bazı üyeliklerde para istenmekte olduğunu biliyoruz. Bizce en azından başlangıçta bu tarz sitelere değil de bedava üye olunan sitelere giriş yapmanız daha mantıklı olacaktır. Üye olduktan sonra gün içerisinde size kayıt olduğunuz mail üzerinden link aracılığı ile anketler gelecektir. Siz de linke tıklayarak anket sayfasına ulaşacak ve karşınıza çıkan soruları yanıtlayacaksınız. Bu gün içerisinde belki 1 de olur 20 de olur. Bu tamamen anket firmasının inisiyatifine kalmış ve çalışmasına kalmıştır.

Anket Firmalarına Üye Olurken Ne Yapmalısınız?

Öncelikle güven çift taraflı olduğunu unutmayın. Siz üye olurken ne kadar doğru bilgileri yazarsanız firmalarda size o kadar güvenecek ve gerçek bir kişi olduğunuza inanacaktır. Bilgilerinizi yanlış girdiğiniz de firmaların size karşı inançları azalacak ve gönderilen anket sayısında azalmalar olacaktır.

Dediğimiz gibi güven karşılıklıdır, siz üye olurken adres veya telefon bilgilerinizi yazmak istemezseniz firmalarda size inanmakta zorlanacaktır. Ancak burada bu yazdığımızdan şu anlaşılmasın her girdiğiniz yere kişisel bilgilerinizi verin çıkarımı yapmayın. Anket firmasını araştırın, yorumlarını okuyun eğer güvendiyseniz bilgilerinizi yazmak sizin tercihinizdedir.

Bir diğer konu ise; yeni çıkan ürün veya hizmetlerin büyük bir çoğunluğu kadınlar için yapıldığı bilinen bir gerçektir. Zaten siz de etrafınıza bakarsanız kadınları için olan ürünlerin erkeklere kıyasla çok fazla olduğunu göreceksiniz. Bu ne demek, tabi ki gidin kendinizi kadın olarak tanıtın değil. Burada bahsettiğimiz konu anketlerin erkek üyelere nazaran kadın üyelere daha fazla gönderildiğini belirtmek istedik.

Anket Doldurarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Anket doldurarak para kazanma, internetten para kazanma kategorisinde olan en basit yöntemlerden biridir. Ancak başta belirtmemizde fayda görüyoruz bu öyle binlerce lira kazandıran bir yöntem değildir. Bazı reklamlarda anket doldurarak şu kadar para kazanın tarzında yazılar görüyoruz ancak bunun güvenilirliği konusunda size doğrudur veya yanlıştır diye söyleyemeyiz. Ama anket doldurarak para kazanma gerçek mi? Sorusuna şöyle bir cevap verebiliriz;

Anket doldurarak para kazanma ile aylık 50 veya 500 TL’de kazanma ihtimaliniz bulunmaktadır. Aslında anket doldurarak para kazanma biraz muallakta olan ve para kazanıp kazanılmadığı tam belli olmayan bir yöntemdir. Kolaylıkla insanların emeklerinin harcanabileceği bir platformdur. Bunun sebebi de tabi ki para vereceğiz deyip de vermeyen anket firmalarından kaynaklanmaktadır. Para kazanma konusu ise sizin ne kadar anket doldurduğunuzla değil, tamamen firmanın ne kadar güvenilir olup olmadığı ile alakalıdır. Ancak biraz önce bahsettiğimiz gibi anket doldurun 5$ kazanın tarzındaki söylemlere hemen kapılmadan önce sitenin güvenilir olup olmadığını araştırmanızı öneririz. İnsanın aklına; “ben günde 10 anket doldursam aylık 1500 $ gibi bir para kazanırım” düşüncesi geçmektedir. Bizim fikrimiz hiçbir firma birkaç anket doldurarak bu kadar parayı vermeyeceği yönündedir. Dediğimiz gibi bu anket sitelere üye olmadan önce güvenirliliğini kontrol etmenizde yarar var.

Güvenilir Anket Firmaları Hangileridir?

Anket doldurarak para kazanma tüm yazımızda da üzerinde durduğumuz gibi güvenli firmalara kayıt olmakla başarılabilir. Baştan söylemeliyiz ki; size şu firma güvenilir bu firma güvenilmez diyemiyoruz. Bazı internet sitelerinde anket firmalarının isimlerini veya internet sitelerini paylaşıyorlar ancak bunların güvenilir olduğu konusunda bir fikre sahip değiliz. Neden sahip değiliz? Size bunun da açıklamasını yapalım; firmalar isimlerini duyurmak için reklam verip, başlarda gerçekten de dile getirdikleri fiyatları kullanıcılarına vermekte ancak ilerleyen sürelerde bu ödemelerde kısıtlamaya gidip insanları mağdur edebiliyorlar. Bizim burada vereceğimiz anket firmaları yaptığımız araştırmalar sonucunda bir çok site tarafından verilen firmalardır. Üye olmadan önce kendinizde mutlaka bir inceleme yapmanızı öneriyoruz.

En çok ismi geçen firmalar arasında;

  • Survey Pago
  • Valued Opinions
  • ySense
  • Ipsos
  • Fikir Pazarı yer almaktadır.

Bu yazımızı beğendiyseniz Evde Ek İş veya İnternette Ek İş kategorilerimizi ya da İşkur‘un resmi internet sitesi incelemeniz tavsiye ederiz.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu