İnternette Ek İş

Alışveriş Siteleri Üzerinden Satış Yapmak

Alışveriş Siteleri Üzerinden Satış Yapmak

İnternet üzerinden para kazanmak son zamanlarda oldukça popüler bir hale geldi. İnsanlar kullanmadıkları ve artık işe yaramayan eşyaları internet üzerinden satışa çıkarıyorlar. Bu satışların yapıldığı yerler ise alışveriş siteleri. Alışveriş siteleri üzerinden satış yapmak ister yarı zamanlı ister tam zamanlı olarak yapılsın çabuk dönüşlerin alındığı önemli bir mecradır.

Alışveriş Siteleri Üzerinden Nasıl Satış Yapılır?

Alışveriş siteleri üzerinden satış yapmak derken bunu bir defalık mı yoksa sürekli olarak mı yapacağınıza karar vermek gerekiyor. Eğer sürekli bir satış yapmak istiyorsanız bu siteler üzerinde kendinize bir dükkan hesabı açabilirsiniz. Ancak dükkan hesabı açmak için bir şirketinizin olduğunu beyan etmeniz gerekiyor.

Şirketler, kişilere göre daha fazla satış yapma potansiyeline sahipken diğer taraftan vergi ödemek zorunda kalıyorlar. Ancak kişisel olarak bu işle ilgilenenler için herhangi bir vergi söz konusu değil. Bazı durumlarda karşı taraf “güvenli alışveriş” seçeneğini tercih ederlerse ve sizde bunu kabul ederseniz bir komisyon alınacağını unutmayın.

Alışveriş siteleri üzerinden satış yapmak için satış yapacağınız ürünlerin tedariği konusunda da sıkıntı yaşamamanız gerekiyor. Bu yüzden fiziki ürünlerin tedariğinin aksamaması son derece önemli. Memnuniyetsiz geri dönüşler ilerideki potansiyel müşterilerinizi de etkileyecektir.

Dropshipping Yöntemi Nedir?

Dropshipping Yöntemi Nedir?
Dropshipping Yöntemi Nedir?

Alışveriş siteleri üzerinden satış yapmak derken en önemli yöntem ise dropshipping. Tedarik konusunda Dropshipping yapanlar çok fazla sıkıntı çekmiyorlar. Yöntem şu şekilde işliyor;

  • Dropshipping, ürünün size gelmeden Çin’deki üreticiden doğrudan dünyanın herhangi bir yerindeki alıcıya gönderilmesi temeline dayanıyor.
  • Siz aracı olsanız da müşteri sizin satıcı olduğunuzu düşünerek size sipariş geçiyor.
  • Bu siparişi açacağınız Shopify tarzı bir alışveriş sitesinden ya da Amazon gibi alışveriş siteleri üzerinden alabilirsiniz.
  • Aldıktan sonra Aliexpress gibi Çin merkezli siteden ürünün siparişini kişinin kargo adresini vererek ona gönderilmesini sağlayıp aradaki karı kendinizi alabilirsiniz.

Dropshipping şu anda en çok kullanılan satış yöntemlerinden bir tanesi.

Bu satış islemleri kolay gibi görünse de aslında her an için sorun yaşanması muhtemel bir yöntem. Aynı zamanda sorumluluk gerektiren de bir iş. Sizin dışınızda gelişen sıkıntıların da sizin tarafınızdan çözülmesi gerekiyor. Bu müşteri memnuniyeti açısından büyük önem taşıyor.

Seni Fark Etmelerini Sağla !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu